دسته‌ها
اخبار

فولدر Android Files Safe چیست و چگونه از آن استفاده می کنید؟


قفل امنیت سایبری نارنجی روی برد مدار درخشان

شاتر استاک

در اندروید 8، گوگل یک پوشه محافظت شده را در برنامه Files معرفی کرد که رمز عبور از دسترسی به فایل های موجود در آن محافظت می کند. آن پوشه محافظت شده Safe folder نام دارد و استفاده از آن داخلی و رایگان است.

اگر مطمئن نیستید که چرا ممکن است نیاز به استفاده از چنین فایلی داشته باشید، این را در نظر بگیرید: اسناد حساسی در تلفن خود دارید.

ممکن است از محل کارتان برای شما ارسال شده باشد، یا ممکن است مدارک سفر، اسناد بانکی، تصاویر گواهینامه رانندگی یا کارت وا،ن کووید شما باشد.

هر چیزی که می خواهید از چشمان کنجکاو محافظت کنید، این پوشه جایی است که می خواهید آن را ذخیره کنید.

همچنین: نحوه ضبط تماس در گوشی اندرویدی

جالب اینجاست که Google P،tos دارای ویژگی مشابهی به نام Locked Folder است که در آن می‌تو،د از تصاویر با رمز عبور محافظت کنید به طوری که فقط ،، که رمز عبور را دارند می‌توانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند. این همان چیزی است، فقط در یک برنامه متفاوت.

اجازه دهید نحوه استفاده از پوشه ایمن را در برنامه Android Files به شما نشان دهم.

فولدر Android Files Safe چیست و چگونه از آن استفاده می کنید؟

ا،امات

تنها چیزی که به آن نیاز دارید دستگاهی است که حداقل بر روی اندروید 8 اجرا می شود – که تقریباً همه را پوشش می دهد – به ،وان حداقل دستگاه ها از نسخه قدیمی اندروید استفاده می کنند. خودشه. بیایید از برخی فایل ها محافظت کنیم.
نکته ای که باید در حین پیگیری به خاطر داشته باشید این است که اسکرین شات ها برای برخی از اجزای امن اندروید غیرفعال شده اند. این بدان م،است که من نمی‌توانم برای هر مرحله از فرآیند تصاویری را با شما به اشتراک بگذارم. با این حال، تمام تلاشم را خواهم کرد تا همه چیز را طوری توضیح دهم که نیازی به تصاویر نداشته باشید.

کشوی برنامه خود را با کشیدن انگشت به بالا در صفحه اصلی باز کنید. نماد Files را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید.

لانچر فایل ها در اندروید 13.

راه‌انداز برنامه Files از App Drawer قابل دسترسی است.

تصویر: جک والن

نزدیک پایین برنامه Files، روی پوشه ایمن ضربه بزنید.

نماد پوشه امن در Android Files.

دسترسی به پوشه Safe از داخل Files.

تصویر: جک والن

در پنجره ایجاد شده، این گزینه به شما داده می شود که پوشه را با پین یا الگو قفل کنید. در این صفحه، روی PIN یا Pattern ضربه بزنید تا انتخاب خود را انجام دهید.

همچنین: 7 بهترین گوشی اندرویدی

هنگامی که یک گزینه را انتخاب کردید، سپس از شما خواسته می شود که پین ​​یا الگو را برای پوشه ایمن تنظیم کنید. بعد از اینکه قفل را با موفقیت تنظیم کردید، وقتی از شما خواسته شد روی Okay ضربه بزنید. پوشه Safe آماده استفاده است.

اکنون که پوشه ایمن خود را راه اندازی کرده اید، چگونه از آن استفاده می کنید؟ این در واقع بسیار ساده است … هنگامی که شما می د،د چگونه.

برنامه Files را باز کنید و به فایلی که می خواهید در پوشه Safe قرار دهید بروید. هنگامی که آن فایل را پیدا کردید، برای انتخاب آن، آن را به مدت طول، فشار دهید. اگر می‌خواهید چندین فایل را جابه‌جا کنید، می‌تو،د برای انتخاب هر تعداد فایل مورد نیاز ضربه بزنید.

منوی Android 13 Files.

انتقال فایل به پوشه Safe در Android Files.

تصویر: جک والن

هنگامی که فایل(ها) را انتخاب کردید، روی دکمه منوی سه نقطه در سمت راست بالای پنجره ضربه بزنید و سپس روی انتقال به پوشه ایمن ضربه بزنید. از شما خواسته می شود پین یا الگوی خود را وارد کنید. پس از احراز هویت موفق، فایل به پوشه Safe منتقل می شود.

برای مشاهده یا استفاده از فایل‌ها در پوشه ایمن، کافی است فایل‌ها را باز کنید، روی نماد پوشه امن ضربه بزنید، پین یا الگوی خود را وارد کنید و آن فایل‌ها آماده دسترسی هستند.

همچنین: چگونه یک گوشی اندرویدی جدید راه اندازی کنیم

و این تمام چیزی است که برای محافظت از فایل‌ها در برنامه Android Files وجود دارد. این یک راه عالی برای محافظت از اطلاعات حساس روی تلفن شما است. در ارتباط با Google P،tos Locked Folder، می‌تو،د از هر فایلی که نیاز دارید در برابر چشمان کنجکاو محافظت کنید.


منبع: https://www.zdnet.com/article/what-is-the-android-files-safe-folder-and-،w-do-you-use-it/#ftag=RSSbaffb68