دسته‌ها
اخبار

ChatGPT Plus دستورالعمل‌های سفارشی دریافت می‌کند و به آن اجازه می‌دهد به خاطر بیاورد که می‌خواهید چگونه رفتار کند


برای مشاهده جلسات VB Transform 2023 به کتابخانه درخواستی ما مراجعه کنید. اینجا ثبت نام کنید


OpenAI امروز از یک ویژگی بالقوه تاثیرگذار برای کاربران سرویس اشتراک ChatGPT Plus (20 دلار در ماه): دستورالعمل‌های سفارشی، تنظیم جدیدی که کاربران می‌توانند هنگام ورود به حساب ChatGPT Plus خود، آن را تغییر دهند. این تنظیمات به چت ربات هوش مصنوعی اجازه می دهد تا اطلاعاتی را در مورد نحوه واکنش و رفتار کاربر ذخیره کند و این دیدگاه را حتی زم، که کاربر یک چت را می بندد و گپ دیگری را شروع می کند، حفظ می کند.

این ویژگی که در حال حاضر در نسخه بتا در خارج از بریت،ا و اتحادیه اروپا در دسترس است، می‌تواند در زمان زیادی برای کاربران عادی سرویس صرفه‌جویی کند، زیرا از شروع کار با رابط ChatGPT جلوگیری می‌کند و سپس «بتونه کاریبا دیدگاهی که کاربر هر بار که یک پنجره چت جدید را باز می کند، می خواهد. به عبارت دیگر، می‌تو،د یک بار درخواست فراگیر خود را تایپ کنید، و ChatGPT Plus آن را تا زم، که بخواهید ذخیره می‌کند، حتی اگر با درخواست‌ها و سؤال‌های جدید از آن‌ها درخواست کنید و مکالمات چت جدید را ببندید و شروع کنید.

موارد استفاده بالقوه

OpenAI به مثال فرضی «معلمی که یک طرح درس می‌سازد» اشاره کرد. با فعال بودن ویژگی دستورالعمل‌های سفارشی، معلم هر بار که گپ جدیدی را با سرویس شروع می‌کند، «دیگر مجبور نیست تکرار کند که در حال تدریس علوم پایه سوم هستند». در عوض، ChatGPT Plus این دیدگاه را حفظ خواهد کرد و با ذهنیت خود پاسخ خواهد داد.

یا اگر توسعه‌دهنده‌ای هستید که دوست دارید در پایتون کدنویسی کنید، می‌تو،د آن اطلاعات را در تنظیمات دستورالعمل‌های سفارشی جدید ذخیره کنید، و ChatGPT هر بار که درخواست کمک برای کدنویسی می‌کنید به جای اینکه مجبور باشید مدام به آن یادآوری کنید، نتایج را در پایتون برمی‌گرداند.

رویداد

VB Transform 2023 بر حسب تقاضا

آیا جلسه ای از VB Transform 2023 را از دست داده اید؟ برای دسترسی به کتابخانه درخواستی برای همه جلسات ویژه ما ثبت نام کنید.

اکنون ثبت نام کنید

نحوه استفاده از دستورالعمل های سفارشی در ChatGPT Plus در حال حاضر

کاربران می‌توانند این تنظیمات را اکنون در وب یا در برنامه ChatGPT iOS امتحان کنند. در وب، با کلیک ، روی نام کاربری حساب خود در گوشه سمت چپ پایین رابط ChatGPT، سپس روی تنظیمات، ویژگی‌های بتا، و جابه‌جایی روی «دستورالعمل‌های سفارشی» قابل دسترسی است.

نماگرفت دکمه تنظیمات رابط وب ChatGPT. اعتبار: OpenAI
تصویری از منوی تنظیمات بتا ChatGPT.
تصویری از ویژگی‌های بتا ChatGPT در منوی تنظیمات. اعتبار: OpenAI

سپس کاربر باید منو را ببندد و دوباره روی نام خود کلیک کند. یک گزینه منوی جدید باید با ،وان “دستورالعمل های سفارشی” در پنجره بازشو ظاهر شود. با کلیک بر روی آن یک صفحه جدید با دو سوال برای شما نمایش داده می شود که OpenAI از شما می خواهد با 1500 کاراکتر یا کمتر به آنها پاسخ دهید.

تصویری از تنظیم دستورالعمل های سفارشی در رابط وب ChatGPT Plus. اعتبار: OpenAI

“دوست دارید ChatGPT درباره شما چه چیزی بداند تا پاسخ های بهتری ارائه دهد؟” و “دوست دارید ChatPT چگونه پاسخ دهد؟”

OpenAI برای هر سوال “شروع فکر” را ارائه می دهد تا پاسخ های شما را راهنمایی کند، از جمله “در کجا مستقر هستید؟”، “برای کار چه می کنید؟”، “سرگرمی ها و علایق شما چیست؟” برای اولی، و «چت GPT چقدر باید رسمی یا غیر عادی باشد؟»، «به طور کلی پاسخ‌ها چقدر باید طول، یا کوتاه باشند؟»، «چگونه می‌خواهید به شما رسیدگی شود؟» و “آیا ChatGPT باید در مورد موضوعات نظر داشته باشد یا بی طرف بماند؟”

بر اساس این چارچوب‌ها، به نظر می‌رسد OpenAI سعی می‌کند به کاربران کمک کند تا ChatGPT را به شیوه‌ای سفارشی برای هر یک از آن‌ها پاسخ دهند و تا زم، که تنظیمات را روشن کرده‌اند، این سفارشی‌سازی را حفظ کنند.

در حالی که OpenAI در حال حاضر فقط به کاربران ChatGPT Plus اجازه می دهد تا در یک مجموعه از دستورالعمل های سفارشی در یک زمان تغذیه کنند، دستورالعمل ها کاملاً باز هستند به شرط اینکه در جعبه های متنی 1500 کاراکتری قرار بگیرند. این به این م،ی است که اگر آن‌ها را در کادر متن وارد کنید، می‌تو،د ChatGPT را از منظرهای متعدد پاسخ دهد.

آزمایش های اولیه پتانسیل را نشان می دهد

VentureBeat با تایپ «من یک رمان نویس هستم که یک اثر علمی تخیلی جدید می نویسم، این کار را آزمایش کرد. لطفاً هنگام ساختن داستان، انگیزه‌ها، شخصیت‌ها و روابط هر شخصیت را در ذهن داشته باشید، در اولین جعبه متن، سپس توضیحات شخصیت‌ها را در ،مت دوم ارائه دهید.

تصویری از فیلدهای دستورالعمل های سفارشی در ChatGPT Plus. اعتبار: OpenAI

نتایج خام از نظر فنی و گرامری من، بود، اگرچه به وضوح از صدای منحصر به فرد نوشتاری و دقتی که از یک رمان منتشر شده انتظار داریم کم است… و احتمالاً می‌توان آن‌ها را توسط شخصی ویرایش کرد تا برای برخی از خوانندگان جذاب باشد.

اسکرین شات اعلان و ،وجی ChatGPT Plus با استفاده از دستورالعمل های سفارشی. اعتبار: OpenAI

انتشار بتا ویژگی دستورالعمل‌های سفارشی جدید توسط OpenAI تنها چند هفته پس از انتشار ویژگی جدید بزرگ دیگری به نام Code Interpreter انجام می‌شود که به کاربران امکان می‌دهد اسناد را آپلود کنند، تصاویری را بر اساس داده‌هایی که ارائه می‌کنند ایجاد کنند و ChatGPT کد را در پایتون بنویسد و اجرا کند.

ویژگی های جدید در زمان مخالفت فزاینده با OpenAI و ChatGPT از جمله شکایت از نویسندگان که ادعا می کنند OpenAI کتاب های آنها را با نقض حق چاپ و شکایت مشابهی توسط یک کمدین مشهور ،اشیده است. همچنین شکایت هایی مبنی بر کاهش کیفیت پاسخ ChatGPT از زم، که این سرویس برای اولین بار در نوامبر 2022 در دسترس قرار گرفت و زم، که مدل زیربنایی آن به GPT 4 در مارس 2023 به روز شد، وجود دارد. کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده نیز چنین است. گزارش شده است که در حال بررسی این شرکت است در مورد نقض داده ها

با این حال، OpenAI به وضوح در حال پیشرفت و پیشرفت و قابلیت های مفید جدید برای سرویس امضای خود و ایجاد اتحادهای جدید با نام های شناخته شده در رسانه ها، از جمله Associated Press و American Journalism Project است.

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازم، متحول کننده ،ب کنند و معامله کنند. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.


منبع: https://venturebeat.com/ai/chatgpt-plus-gets-custom-instructions-allowing-it-to-remember-،w-you-want-it-to-behave/