دسته‌ها
اخبار

iOS 16.5 تقریباً آماده است، اما ممکن است این ویژگی های iOS 16.4 را از دست داده باشید


اپل قرار است عرضه شود iOS 16.5 به زودی، و اگرچه این به‌روزرس، احتمالاً چند ویژگی جدید را به آیفون شما خواهد آورد، ممکن است برخی از ویژگی‌های اضافه شده iOS 16.4 را از دست داده باشید.

اگر هنوز iOS 16.4 را دانلود نکرده اید، آیفون شما به آپدیت نیاز دارد – به غیر از iOS 16.4.1 (الف) یا iOS 16.4.1. اپل iOS 16.4.1 (a)، اولین به‌روزرس، سیستم پاسخ سریع شرکت، و iOS 16.4.1 را برای رفع آسیب‌پذیری‌های امنیتی و رفع برخی باگ‌ها منتشر کرد. این به روز رس، ها هیچ ویژگی اضافه ای نداشتند، اما نسخه قبلی آنها، iOS 16.4، علاوه بر به روز رس، ها، چندین ویژگی جدید را نیز شامل می شود. رفع امنیتی.

لوگوی نکات فنی CNET

در زیر تعدادی از بزرگترین موارد اضافه شده به آیفون شما با iOS 16.4 آورده شده است. و اینجاست نحوه دانلود و نصب آپدیت اگر قبلا این کار را نکرده اید برای اطلاعات بیشتر، اینجاست هر آنچه از آپدیت بزرگ بعدی آیفون، iOS 16.5 انتظار می رود.

31 ایموجی جدید

به‌روزرس، iOS 16.4، 31 ایموجی جدید را به دستگاه iOS شما می‌آورد. ایموجی جدید شامل یک شکلک جدید است. حیوانات جدید، مانند ،ن و غاز؛ و رنگ های جدید قلب، از جمله صورتی و آبی روشن.

9 تا از شکلک‌های جدید، که به صورت شبکه‌ای روی پس‌زمینه صورتی چیده شده‌اند: پایه، گلچین مو، غاز، دست، شکلک، قلب خا،تری، ماراکا، ،، سیگنال وای فای

برخی از ایموجی های جدید منتشر شده در iOS 16.4.

پاتریک هالند/CNET

ایموجی های جدید همه از لیست توصیه های یونیکد در سپتامبر 2022 آمده است. ایموجی 15.0.

Voice Isolation به تماس های تلفن همراه می آید

جداسازی صدا با معرفی شد iOS 15 در سال 2021، و در آن زمان فقط روی تماس های FaceTime کار می کرد. اکنون با iOS 16.4، می تو،د از این ویژگی در تماس های تلفن همراه خود نیز استفاده کنید.

وقتی فعال شد، جداسازی صدا می‌تواند به فردی که با او در تماس هستید کمک کند تا صدای شما را واضح‌تر بشنود، مانند صداهای پس‌زمینه، مانند بازی بچه‌ها در اتاق دیگر یا ساخت و ساز بیرون از پنجره. بنابراین می‌تواند تعداد دفعاتی را که مجبور می‌شوید در یک تماس تلفنی تکرار کنید، کاهش می‌دهد، زیرا طرف مقابل شما را نمی‌شنود.

به راحتی ع، های تکراری را در آلبوم های مش، پیدا کنید

در iOS 16.4، می تو،د به راحتی ع، های تکراری را در آلبوم های به اشتراک گذاشته شده در P،tos پیدا کنید. اگر از طریق iCloud ع،‌ها را با خانواده یا دوستان به اشتراک می‌گذارید، iOS 16.4 همه موارد تکراری را در آلبوم‌ها به شما نشان می‌دهد. شما همچنین می تو،د این ع، های تکراری را ادغام کنید.

پشتیب، از کنتر، پلی استیشن 5

مطابق با MacRumors، iOS 16.4 پشتیب، از کنتر، بی سیم پلی استیشن 5 DualSense Edge. می تو،د از کنتر، برای اجرای بازی های دارای کنتر، از سرویس هایی مانند استفاده کنید اپل آرکید – انتخاب جایزه انتخاب سردبیران CNET – در آیفون شما.

به روز رس، Apple Books

،میشن پیچ‌شدن صفحه پس از حذف شدن در به‌روزرس، قبلی iOS، با iOS 16.4 به Apple Books بازگشته است. پیش از این، هنگامی که صفحه ای از یک کتاب الکترونیکی را در آیفون خود ورق می زدید، صفحه به یک سمت صفحه نمایش شما می لغزد یا ناپدید می شد و صفحه بعدی جایگزین می شد. شما همچنان می‌تو،د این ،میشن‌های صفحه‌گردان دیگر را علاوه بر ،میشن کرل انتخاب کنید.

برنامه موسیقی تغییر می کند

اثر هنری آلبوم Kid Cudi Man On the Moon با لیست آهنگ زیر

هنگامی که انتخاب می کنید آهنگ بعدی را در Apple Music در iOS 16.4 پخش کنید، یک بنر کوچک در پایین صفحه ظاهر می شود.

زک مک آلیف / CNET

رابط موسیقی در iOS 16.4 اندکی اصلاح شده است. هنگامی که آهنگی را به صف خود اضافه می کنید، به جای پاپ آپ تمام صفحه مانند نسخه های قبلی iOS، یک بنر کوچک در پایین صفحه نمایش شما ظاهر می شود.

همچنین، اگر به کتابخانه خود در Music بروید، می تو،د کتابخانه خود را بر اساس هنرمند سازماندهی کنید و روی یک هنرمند ضربه بزنید، در بالای صفحه خود نمادی برای آن هنرمند خواهید دید. یک نوار جستجو در بالای این صفحه قرار داشت. روی نماد هنرمند ضربه بزنید و به صفحه موسیقی آن هنرمند منتقل خواهید شد.

آپدیت های پاد،ت اپل

اپل پاد،ت نیز با iOS 16.4 به روز رس، می شود. اکنون می تو،د به برگه کانال ها در کتابخانه خود دسترسی داشته باشید که شبکه های مختلفی را که دنبال می کنید به شما نشان می دهد. روی هر کانال ضربه بزنید و می‌تو،د برنامه‌هایی را که در آنها مش، هستید و سایر برنامه‌هایی که کانال تولید می‌کند، ببینید.

ببینید چه ،ی و چه چیزی تحت پوشش AppleCare است

با iOS 16.4 می تو،د به تنظیمات > عمومی > درباره > پوشش برای بررسی اینکه چه ،ی و چه دستگاه هایی روی شما پوشانده شده است پشتیب، اپل طرح. به این ترتیب، اگر AirPods شما ،اب شود، می تو،د به راحتی بررسی کنید که آیا آنها پوشیده شده اند یا خیر. از اینجا هم می تو،د پوشش خود را مدیریت کنید.

فیلترهای حالت فو، اضافه شد

اگر شما یک آیفون 14 پرو یا پرو م،، iOS 16.4 به شما امکان می دهد گزینه نمایش همیشه روشن را با قطعیت فعال یا غیرفعال کنید حالت های فو،. هنگام ایجاد یک فیلتر جدید، به پایین صفحه ویرایش بروید، روی ضربه بزنید فیلتر فو،، سپس ضربه بزنید نمایشگر همیشه روشن برای فعال یا غیرفعال ، نمایشگر برای آن حالت فو،.

ویژگی های جدید کیف پول اپل

با iOS 16.4 می تو،د سه ویجت جدید ردیابی سفارش برای Apple Wallet را به صفحه اصلی خود اضافه کنید. هر ویجت اطلاعات ردیابی شما را در سفارشات فعال نمایش می دهد، اما ویجت ها اندازه های متفاوتی دارند: کوچک، متوسط ​​و بزرگ.

هیچ سفارش فعالی در ویجت Apple Wallet نمایش داده نمی شود

ویجت ردیابی سفارش Apple Wallet با اندازه متوسط ​​دو ردیف بر روی صفحه نمایش آیفون شما می گیرد.

زک مک آلیف / CNET

گزینه های دسترسی بیشتر

به روز رس، همچنین گزینه های دسترسی جدید را اضافه می کند. یک گزینه جدید نامیده می شود چراغ های چشمک زن کم نور، و می توان آن را در حرکت – جنبش منو در تنظیمات. توضیحات این گزینه می‌گوید محتوای ویدیویی که چراغ‌های چشمک زن یا استروبی مکرر را به تصویر می‌کشد، به‌طور خودکار کم نور می‌شود. ج، زم، ویدیو همچنین نشان می دهد که چه زم، چراغ های چشمک زن رخ می دهد. پشتیب، از VoiceOver به نقشه ها و برنامه های آب و هوا نیز گسترش یافته است.

اپل آیدی و به روز رس، نرم افزار بتا

متنی که خوانده می‌شود می‌تو،د با Apple ID دیگری که در برنامه نرم‌افزار اپل بتا یا برنامه توسعه‌دهنده اپل ثبت‌شده است وارد شوید.

آ،ین به روز رس، iOS به شما امکان می دهد برای دسترسی به سایر نرم افزارهای بتا وارد Apple ID دیگری شوید.

زک مک آلیف / CNET

با iOS 16.4، توسعه دهندگان و آزمایش کنندگان بتا می توانند بررسی کنند که آیا Apple ID آنها با نسخه بتای توسعه دهنده، بتای عمومی یا هر دو مرتبط است یا خیر. اگر اپل آیدی دیگری دارید، مانند شناسه شغلی خود، که به به‌روزرس،‌های بتا دسترسی دارد، iOS 16.4 همچنین به شما امکان می‌دهد از دستگاه خود به آن حساب تغییر دهید.

صفحه کلیدهای جدید، صداهای سیری و به روز رس، های زبان

این به‌روزرس، iOS 16.4 همچنین صفحه‌کلیدهایی را برای زبان‌های C،ctaw و Chickasaw اضافه می‌کند و صداهای Siri جدیدی برای ،ی و عبری وجود دارد. به روز رس، های زبان نیز به کره ای، اوکراینی، گجراتی، پنجابی و اردو آمده است.

اینجا اپل است یادداشت های انتشار برای iOS 16.4.

این به روز رس، شامل پیشرفت ها و رفع اشکال زیر است:

• اکنون 21 شکلک جدید شامل حیوانات، حرکات دست و اشیاء در صفحه کلید شکلک موجود است.

• اعلان برنامه های وب اضافه شده به صفحه اصلی.

. • Voice Isolation برای تماس های تلفن همراه، صدای شما را در اولویت قرار می دهد و صدای محیط اطراف شما را مسدود می کند.

• آلبوم تکراری در P،tos پشتیب، را برای شناسایی ع،‌ها و ویدیوهای تکراری در کتابخانه ع، مش، iCloud گسترش می‌دهد.

• پشتیب، از VoiceOver برای نقشه ها در برنامه Weather.

• تنظیم دسترس‌پذیری برای کم‌نور ، خودکار ویدیو هنگام شناسایی فلاش‌های نور یا جلوه‌های بارق.

• مشکلی را برطرف می‌کند که در آن درخواست‌های درخواست ،ید از کودکان ممکن است در دستگاه والدین ظاهر نشود.

• مشکلاتی را که در آن ترموستات‌های سازگار با ماده ممکن است در صورت جفت شدن با Apple Home پاسخگو نباشند، برطرف می‌کند.

• بهینه سازی تشخیص تصادف در مدل های آیفون 14 و آیفون 14 پرو.

کنجکاو هستید که چه چیز جدیدی در اپل وجود دارد؟ وارسی چه چیزی ممکن است با iOS 16.5 به آیفون شما بیاید و نحوه فعال ، Voice Isolation در تماس های تلفنی.

اپلک،یک

این را نگاه کن: برنامه موسیقی ک،یک اپل: اوج و فرودها
منبع: https://www.cnet.com/tech/services-and-software/ios-16-4-ip،ne-features-you-may-have-missed/#ftag=CAD590a51e