دسته‌ها
اخبار

رشته تکنولوژی پزشکی هسته ای بررسی دانشگاه ها ، تعداد واحد و بازار کار

بدون شک هدف ما هم پاسخگویی دقیق به سوالات شماست تا بتونیم شما رو به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنیم. اما با توجه به حجم بسیار زیاد سوالات در زمان انتخاب رشته، فرآیند پاسخگویی کمی طولانی تر شده و شاید کمی دیرتر از زمان های دیگه سوالاتتون رو پاسخ بدیم. آخرین رتبه قبولی دانشگاه کرمانشاه تو سال 98 در منطقه 1 رتبه ۸۴۴۳ بوده و برای منطقه 2 تا رتبه ۱۷۴۷۵ و منطقه 3 تا رتبه ۷۹۸۴ قبولی داشته. بازار کار رشته آینده شما با توجه به شرایط کشور ما، به علاقه و مهارت شما تو این رشته ها بستگی داره و اگه مهارت کافی و علاقه به کار و کار آفرینی در این رشته ها رو داشته باشی، امکان اشتغال برای شما وجود داره. از طرفی ساخت دستگاه های مجهز و هوشمند ، خود ، به اختراع و کشف دارو ها و راه های درمانی بیشتر و بهتر کمک خواهد کرد .

اين سيستم تاييديه FDA را دريافت کرده و در وضعيت پيش فروش قرار دارد. چنين سيستمي مي تواند سالانه چندين ميليارد در هزينه هاي درماني براي ويزيت هاي معمولي صرفه جويي داشته باشد. علاوه بر آن، در صورتي که نياز به دستورالعمل هايي باشد که در سيستم موجود نيست، GALE تماس ويدئويي با متخصصان آنکال برقرار مي کند تا دستورات لازم براي شرايط پيچيده تر را ارائه کنند. اين کيت در سفرهاي جاده اي در مناطقي که شبکه موبايل پشتيباني مي کند نيز قابل استفاده است. پزشکان و دانشمندان ابزارهای الکترونیکی حل شونده‌ای را ابداع کردند که می تواند در زمانی که دیگر به آن نیاز نیست، در مغز حل شود.

  • HeartFlow و دیگر شرکت های جدید در 5-10 سال آینده، به نام های بزرگی در فناوری پیشرفته تبدیل می شوند.
  • دانشگاه واترلو به عنوان یکی از بهترین مدارس کانادا در خط مقدم آموزش و استفاده از فناوری نانو قرار دارد.
  • انتظار می‌رود که ارزش بازار جهانی درمان‌های پزشکی از راه دور، تا سال 2025 به 113.1 میلیارد دلار هم برسد.
  • دستگاه هایی که روز به روز بیشتر و پیشرفته تر میشدند و به لطف آن ها تشخیص های درمانی آسان تر و دقیق تر می شد.

این رشته تلفیقی از رشته‌های تصویربرداری پزشکی، فیزیک پزشکی و پرتونگاری مولکولی است که از خواص هسته‌ای مواد (مثل رادیوایزوتوپ‌ها) برای تشخیص و درمان بیماری‌ها استفاده می‌کند و طول دوره آن در دانشگاه برای دریافت مدرک کارشناسی چهار سال است. فارغ التحصیلان رشته کارشناسی تکنولوژی پزشکی هسته‌ای می‌توانند در مراکز درمانی مختلف به فعالیت بپردازند. در کاردانی پزشکی هسته‌ای با توجه به آشنایی دانشجویان این رشته با کاربرد چشمه‌های باز رادیو داروها در تشخیص و درمان بیماری‌ها فارغ التحصیلان این دوره آموزشی قادر خواند بود در مراکز بهداشتی و درمانی سراسرکشور، زیر نظر متخصصین این رشته کلیه خدمات مورد لزوم را انجام دهند. در این مقاله می خواهیم به معرفی رشته پزشکی هسته ای، بازار کار رشته پزشکی هسته ای، گرایش های رشته تکنولوژی پزشکی هسته ای و سایر موارد آن را مورد بررسی قرار دهیم. با توجه به پیشرفت کشور ما در بخش تکنولوژی های هسته ای ، آینده ای روشن برای دانشجویان این رشته در نظر گرفته می شود.

حضور کمپانی اپل در جدیدترین تکنولوژی های پزشکی

​بر اساس نوع اسکنی که قرار است انجام گیرد، دستورالعمل‌های خاصی دریافت خواهید کرد. در برخی موارد، برخی داروها و یا روش‌های خاص ممکن است با دستور تصویربرداری تداخل داشته باشند. تحولات ریشه در هوش مصنوعی راه را پیش می برد و به دقیق تر و کارآمد تر کردن روند تشخیص کمک می کند. با پیشرفت یادگیری ماشینی، قابلیت ها و کاربردهای آن همچنان رو به افزایش خواهد بود و داده های بیشتری را برای کمک به پزشکان در تشخیص بیماری ارائه می دهد. ارائه مراقبت های بهداشتی از شرکتهای فناوری مانند Google و مایکروسافت پتانسیل عظیمی را در هوش مصنوعی برای بهبود تجربیات بیمار، بینش بالینی و مراقبت در بیمارستان نشان می دهند. Google قبلاً پروژه های تحقیقاتی بزرگی را در مورد بیماری هایی مانند دیابت و پارکینسون اعلام کرده است، جایی که امیدوار است در زمینه های تشخیص، مدیریت بیمار و بیماری گام بردارد.

جزوه ریاضی و آمار مقدماتی آزمون های استخدامی (اکسیر)

زخم بستر زخم های بازی هستند که به علت فشار بر روی پوست و عدم گردش خون به وجود می آیند. در آمریکا سالانه 60 هزار نفر بر اثر زخم بستر و عفونت های ناشی از آن جان خود را از دست می دهند که همین قضیه چیزی نزدیک به 12 میلیارد دلار برای دولت این کشور هزینه به بار خواهد آورد. سلول ها، اسکلت مخصوص به خود را دارند که از پروتئین ها ساخته شده است و به آنها اسکلت سلولی می گویند. ژل مصنوعی در جای اسکلت سلولیِ سلول قرار می گیرد و زمانی که هر کدام از سلول ها دچار آسیبی شوند و از کار بیافتند جای آنها را می گیرند. اگر بخواهیم علمی تر بیان کنیم باید گفت که ژله مصنوعی مانند یک صافی عمل کرده که به مایعات اجازه عبور می دهد که سلول آسیب دیده بتواند خود را درمان کند اما به باکتری ها اجازه عبور نمی دهد. دوستان عزیزان بارسایی، ممنون که همیشه همراه بارسا هستید و سوالاتتون رو از ما می پرسید.

​با تشخیص اینکه آیا ضایعات به احتمال زیاد خوش‌خیم یا بدخیم هستند، اسکن PET ممکن است نیاز به بیوپسی جراحی را از بین ببرد و یا بهترین محل بیوپسی را مشخص کند. از ‏فسفر رادیواکتیو (‏P – ۳۲)‏، برای درمان برخی از اختلالات خونی استفاده می‌شود. ​ آنتی‌بیوتیک‌های رادیواکتیو برای درمان فرم‌‌های مشخصی از سرطان‌های غدد لنفاوی به کار می‌روند.

توانایی تهیه اندام‌های مصنوعی به این روش و بدون آنکه توسط سیستم ایمنی بدن رد شوند، انقلابی خواهد بود که سالانه جان میلیون‌ها بیمار که وابسته به پیوند عضو هستند را نجات می‌دهد. یکی از بهترین تکنولوژی های پزشکی در سال 2020 ، اسپری های استنشاقی هستند که گزینه اصلی درمان آسم بوده و اگر به درستی مصرف شوند، برای 90٪ بیماران موثر خواهند بود. با این حال در واقعیت، تحقیقات نشان می‌دهد که تنها حدود 50٪ از بیماران وضعیت خود را تحت کنترل دارند و بیشتر از 94٪ از آن‌ها از اسپری های استنشاقی، به درستی استفاده نمی‌کنند. مطابق آخرین تحقیقات، 75٪ مشاغل بهداشت و درمان در حال حاضر مشغول به کارگیری فناوریهای یادگیری ماشین، هوش مصنوعی و دستگاه های پیشرفته هستند. دستگاه تنفس سنج و دستگاه فشار خون اولین دستگاه هایی بودند که اختراع و مورد استفاده قرار گرفتند. دستگاه هایی که روز به روز بیشتر و پیشرفته تر میشدند و به لطف آن ها تشخیص های درمانی آسان تر و دقیق تر می شد.