دسته‌ها
اخبار

Sonos Era 300 نزدیک به یک بلندگوی هوشمند کامل است. اما یک عیب بزرگ دارد


1sonos1.jpg

مزایا و معایب

طرفداران

  • بلندگوی برجسته برای اتاق های متوسط ​​تا بزرگ
  • بلوتوث، Wi-Fi 6 و پورت USB-C آن را همه کاره کرده است
  • صدای فضایی استثنایی
  • کنترل صوتی آمازون ال،ا
منفی

  • هیچ پشتیب، Chromecast یا Google Voice Assistant وجود ندارد
  • به یک آداپتور جداگانه برای لاین-این و اترنت نیاز دارید
  • پوشش بیرونی باعث می شود گرد و غبار بسیار قابل مشاهده باشد
  • برنامه Sonos می تواند بسیار کند باشد

انتخاب های ،ید بیشتر

یک بلندگوی مهندسی شده می‌تواند تجربه صوتی شما را از موسیقی پس‌زمینه‌ای که به راحتی قابل حذف نیست را به سفری فراگیر که حواس را تحریک می‌کند، ببرد. این Sonos Era 300 جدیدترین اسپیکر هوشمندی است که ارزش خود را در بازار زیر 500 دلار ثابت کرده است، با ویژگی‌های جدیدی مانند پشتیب، از صدای فضایی برای ارتقای تجربه شنیداری فیلارمونیک وین، بیت،، یا درج آهنگ و هنرمند مورد علاقه‌تان.

من چند هفته گذشته را صرف آزمایش Era 300 کردم و به جرات می توانم بگویم که این یک تجربه تقریباً سرخوشانه بوده است. فرقی نمی‌کند که چه چیزی می‌نوازم، یا از چه اتاقی از خانه می‌نوازم، احساس می‌کردم در یک استودیو زنده هستم و شاهد تولد آهنگی هستم که به آن گوش می‌دهم.

گفته می‌شود، در حالی که کیفیت صدای Era 300 استثنایی است، اما در جدیدترین اسپیکر پرچم‌دار بیشتر از صدای خام آن وجود دارد، و Sonos همچنان لبه‌های ناهمواری برای صاف ، دارد.

مشخصات فنی

ابعاد

10.2 x 6.3 x 7.3 اینچ

وزن

9.9 پوند

پیکربندی بلندگو

دو طرفه

رانندگان

4x توییتر و 2x ووفر

ک، تقویت کننده

6x ک،-D

قابلیت اتصال

Wi-Fi 6، بلوتوث 5.0، AirPlay 2، خط ورودی، اترنت

قیمت

449 دلار


چه جدید در این مدل است

Sonos Era 300 یک اسپیکر هوشمند بزرگ و ساعت شنی شکل است که دارای کنترل صوتی Sonos و Amazon Alexa داخلی است و کاملاً به ،وان یک میانه بین عصر جدید 100 و موجود سونوس پنج، اگرچه هیچ چیز در مورد آن میان رده نیست. در اینجا با جدیدترین اسپیکر Era آشنا می شویم.

1. کنترل های لمسی و اتصال بهبود یافته

Sonos Era 300

Sonos Era 300 کنترل های فیزیکی را به نفع کنترل های لمسی کنار می گذارد.

ماریا دیاز/ZDNET

با حذف دکمه‌های کنترل، بلندگوی Era دارای کنترل‌های لمسی برای صدا و پخش، م،، پرش و پخش مجدد است. همچنین یک دکمه بلوتوث در پشت برای جفت ، یک دستگاه جدید و یک سوئیچ میکروفون برای بی صدا ، میکروفون اسپیکر شما وجود دارد.

کنترل‌های لمسی طراحی Era 300 را مدرن می‌کنند، اما نمی‌توانم بگویم که آنها کاملاً من را متقاعد کرده‌اند که از دکمه‌های فیزیکی فاصله بگیرم. آیا سنسورهای لمسی پاسخگو هستند؟ مطمئن. اما هیچ چیز بهتر از قابلیت لمس و بازخورد فوری دکمه های قابل فشار دادن نیست.

همچنین: 6 بهترین اسپیکر وای فای

صحبت از مدرن سازی، Era 300 از Wi-Fi 6 پشتیب، می کند و همچنین دارای یک پورت USB-C برای اتصال یک آداپتور خط ورودی Sonos یا اترنت است. اگرچه پشتیب، Apple AirPlay 2 از بلند،ای هوشمند قبلی Sonos حفظ می‌شود، سری Era هنوز از Chromecast پشتیب، نمی‌کند.

2. صدای فضایی واقعا همهجانبه

Sonos Era 300

Sonos Era 300 فقط 10 پوند وزن دارد.

ماریا دیاز/ZDNET

Sonos از Trueplay استفاده می کند، نرم افزاری که از میکروفون های میدان دور داخلی بلندگو برای اندازه گیری آ،تیک اتاق شما و تنظیم دقیق اکولایزر استفاده می کند. اساساً، هنگامی که بلندگوی Sonos خود را در جایی که می‌خواهید قرار دهید، یک سری صداهای لیزری پخش می‌کند و به نحوه انعکاس هر یک از مبلمان، دیوارها و سقف اتاق گوش می‌دهد و تجربه صوتی را در طول مسیر بهینه می‌کند.

معماری اسپیکر طوری ساخته شده است که شما را درست در میانه موسیقی خود قرار دهد و به طرز طنین انداز موفق می شود. در محفظه ساعت شنی، دو ووفر با زاویه چپ و راست وجود دارد تا بهترین تجربه استریو و بیس متعادل را تجربه کنید. آنها به طور گسترده ای از هم فاصله دارند و برای به حداقل رساندن ،زش و سروصدا طراحی شده اند، اگرچه گیاه آپارتم، که در کنار Era 300 قرار داشت در حالی که سطوح حجم بالاتر را آزمایش می کردم احتمالاً مخالف است.

همچنین: بهترین بلند،ای استریویی که می تو،د ب،ید

جدای از ووفرهای گیاهی، این بلندگو دارای چهار توییتر برای پخش فرکانس های بالا و میان برد در جهات مختلف است، از جمله یک توییتر که به سمت بالا حرکت می کند تا صدا را از سقف پخش کند. این برای یک تجربه صوتی فضایی واقعاً فراگیر ضروری است.

Sonos Era 300 نه تنها اولین بلندگوی این شرکت است که از صدای فضایی Apple Music پشتیب، می کند، بلکه اولین بلندگوی شخص ثالثی است که این کار را انجام می دهد. آمازون موزیک نامحدودکتابخانه صوتی فضایی نیز پشتیب، می شود، اما شایان ذکر است که این ویژگی فقط برای موسیقی پخش شده از برنامه Sonos در دسترس است، نه بلوتوث یا Apple AirPlay 2.

Sonos Era 300

شکل ساعت شنی به بلندگو اجازه می دهد تا به تجربه صوتی فضایی خود دست یابد.

ماریا دیاز/ZDNET

توجه داشته باشم که آهنگ‌های صوتی فضایی با کیفیت بالا در سرویس‌های استریم بسیار اندک هستند، بنابراین پشتیب، از ویژگی نباید دلیل اصلی استفاده از Era 300 باشد.

با این حال، من دوست دارم که Era 300 به وعده‌های صوتی فضایی خود عمل کند، با صدای درخشان و قدرتمندی که صدای آهنگ را بدون وقفه و بدون توجه به میزان صدا در خط مقدم نگه می‌دارد. به ،وان یک ویرایشگر ویدیو (و گاهی اوقات صدا)، بستن چشمانم و گوش دادن به وضوح اثیری یک آهنگ به من این امکان را می‌داد که آهنگ‌های صوتی مختلف را که لایه‌های روی هم قرار گرفته‌اند برای ساختن قطعه نهایی تجسم کنم.

همچنین: به من گوش کن: Sonos Era 100 بهترین اسپیکر هوشمند زیر 300 دلار است

مهم نیست کجای اتاق نشیمنم ایستاده بودم، موسیقی غنی و واضح بود. بلندگو صدای صوتی فضایی را چنان متقاعدکننده پخش می کند که گاهی اوقات نمی تو،د بگویید از کجا می آید.

3. تجربه سینمای خانگی

سونوس-سینمای خانگی

حتی می‌تو،د Sonos Era 300 را با نوار صوتی Arc و Sonos Sub جفت کنید.

سونوس

من از یک سینمای خانگی خوب لذت می برم. این چیزی است که در طول همه‌گیری قدرد، کردم و همچنان یک تجربه امن برای خانواده‌ام است. و پس از تماشای چند فیلم بیش از حد در خانه، نمی‌توانم بفهمم که یک سیستم صوتی توانا چقدر برای غوطه‌ور شدن فیلم‌ها اهمیت دارد. یکی که بتواند جلوه های صوتی پررونق، ملودی های غنی و دیالوگ های واضح را بازتولید کند، می تواند تجربه را بسیار بهتر کند، و این دقیقاً همان چیزی است که Era 300 به آن دست می یابد.

همچنین: بهترین نوارهای صوتی که می تو،د همین الان ب،ید

به ،وان مثال، دو بلندگوی Sonos Era 300 را می توان با هم جفت کرد و با یک استفاده کرد Sonos Arc یا نوار صوتی Beam نسل دوم برای تجربه نهایی سرگرمی Dolby Atmos 7.1.4 — بدون نیاز به بلند،ای سربار. در واقع، حتی اگر فقط در یک مورد سرمایه گذاری کنید اسپیکر Era 300، عملکرد صوتی آن را برای همه ژانرهای محتوا بیش از حد قابل اعتماد یافتم.

چیزی که من دوست دارم در مدل بعدی ببینم

Sonos Era 300 یک اسپیکر فوق‌العاده و همه‌جانبه است، اما برخی ویژگی‌های عجیب و غریب وجود دارد که می‌تواند از برخی اصلاحات در نسل بعدی استفاده کند.

1. سازگاری بهتر با اندروید/گوگل

sonos2Sonos Era 300 & Era 100

Sonos Era 300 و Era 100 از Google Voice یا Chromecast پشتیب، نمی‌کنند.

ماریا دیاز/ZDNET

همانطور که در بالا ذکر شد، مجموعه بلند،ای Era دستیار صوتی گوگل را حذف می کند. این بلند،ا فقط با Amazon Alexa و Sonos Voice Control سازگار هستند، اگرچه بلند،ای هوشمند قدیمی Sonos موجود در بازار که قبلاً از کنترل صوتی Google پشتیب، می‌،د به این کار ادامه خواهند داد.

جدا از اینکه دستیار صوتی گوگل بوت می شود، من امیدوار بودم که Sonos پشتیب، از Chromecast را با این خط از بلند،ای هوشمند اضافه کند، اما این مورد در مورد Era 300 صدق نمی کند. به اسپیکر مانند کاربران آیفون می توانند با AirPlay، هر چند بلوتوث و برنامه Sonos هنوز در دسترس هستند.

2. بهبود تجربه کاربری با برنامه Sonos

برنامه Sonos هرگز با بلند،ای هوشمند خود نقطه قوتی نبوده است، که با توجه به ضرورت تعاملات دیجیتالی یکپارچه، مایه تاسف است. برنامه تلفن همراه شهودی یا کاربرپسند نیست، و در مواقعی تشخیص اینکه کجا به ویژگی‌ها و تنظیمات خاص دسترسی داشته باشید، گیج کننده است. حتی جستجو برای موسیقی می تواند خسته کننده باشد.

همچنین: بلند،ای هوشمند Sonos Era اکنون برای ،ید در دسترس هستند: موارد جدید در اینجا آمده است

با این حال، بزرگترین مشکلی که من با برنامه دارم، کند بودن آن است. در راه اندازی، بارگذاری، کنترل بلندگو کند است. خوشبختانه، همه اینها مشکل از برنامه است و نه خود بلندگو. با برخی از وصله های نرم افزاری اینجا و آنجا، Sonos می تواند به راحتی تجربه را مرتب کند. فقط باید روی آن عمل کرد.

3. پوشش مقاوم تر در برابر گرد و غبار

Sonos Era 300 غبارآلود

یک Sonos Era 300 غبارآلود — حتی یک هفته هم نبوده است.

ماریا دیاز/ZDNET

به محض اینکه اسپیکر را بیرون آوردم و شروع به آزمایش کردم، می‌توانم بگویم روکش مشکی مات بهترین انتخاب برای من نیست. این ماده به شدت مستعد نشان دادن لکه های انگشت و گرد و غبار است، به خصوص روی کنترل های لمسی خازنی در بالا.

مسلماً این یک ناراحتی حیوان خانگی است که من با وسایل اطراف خانه‌ام دارم و اغلب می‌بینم که Era 300 را پاک می‌کنم. اگر نمی خواهید اسپیکرتان گرد و خاکی به نظر برسد، من آن را توصیه می کنم گزینه سفید مات بجای.

خط پایین

این اسپیکر Sonos Era 300 با قیمت 449 دلار به فروش می رسد که در عین حال 100 دلار ارزان تر از قدیمی تر است سونوس پنج، هنوز قیمت درخواستی بالایی است. اما حتی به‌،وان یک مصرف‌کننده پرخطر، Era 300 را بهترین بلندگوی مستقل Dolby Atmos در دسترس می‌دانم که قیمت آن را قابل توجیه می‌کند. کیفیت صدا، از جمله پشتیب، از صدای فضایی، Era 300 را از همه بلند،ای دیگری که در محدوده قیمت آن آزمایش کرده‌ام متمایز می‌کند.

و با این بلندگو، Sonos دستگاهی ایجاد کرده است که تجربه گوش دادن همهجانبه را افزایش می دهد و تقاضای رو به رشد برای پشتیب، از فرمت های صوتی گسترده تر را برآورده می کند.

باید یکی ب،م؟

Era 300 برای ،، توصیه می‌شود که می‌خواهند یک بلندگوی یک‌جای داشته باشند، به‌خصوص اگر بتوانند بدون دستیار صوتی Google و قابلیت‌های Chromecast زندگی کنند. این اسپیکر همچنین با Wi-Fi 6 و پشتیب، از صدای فضایی ضد آینده است، بنابراین سرمایه گذاری بسیار طول، است. اما اگر با یک سکه ،ید می‌کنید یا انتظار دارید از طریق سرویس‌های اتصال بی‌سیم Google موسیقی پخش کنید، به جای دیگری نگاه کنید.

جایگزین هایی که باید در نظر گرفته شوند

بلندگوی White Sonos Five روی میز کنار یک دستگاه پخش ضبط

بهترین SONOS جایگزین

سونوس پنج

Sonos Five گران‌تر و رده بالاتر جایگزینی عالی برای صدای استریو با کیفیت بالا است و اگر به دنبال قابلیت‌های صوتی فضایی نیستید.

Denon Home 250

بهترین جایگزین دستیار GOOGLE

Denon Home 250

Denon Home 250 یک اسپیکر بی‌سیم فوق‌العاده با AirPlay 2 و Google Assistant است، اگرچه هیچ پشتیب، از Amazon Alexa وجود ندارد.

تلویزیون بین دو اپل هوم پاد

بهترین جایگزین سیب

Apple HomePod (2023)

اگرچه به اندازه Era 300 قدرتمند نیست، Apple HomePod از جفت شدن چند بلندگو پشتیب، می کند و به طور یکپارچه در ا،یستم Apple Home قرار می گیرد.


منبع: https://www.zdnet.com/،me-and-office/،me-entertainment/sonos-era-300-review/#ftag=RSSbaffb68