دسته‌ها
اخبار

Meta’s Threads فعال می شود، OpenAI GPT-4 را راه اندازی می کند و Pornhub دسترسی را مسدود می کند


سلام، دوستان، به Week in Review (WiR)، جمع بندی منظم هفته TechCrunch در فناوری خوش آمدید. آنقدر سرزنش شده اید که نمی تو،د چرخه اخبار را تا آنجا که می خواهید دنبال کنید؟ نگران نباشید. به همین دلیل است که WiR وجود دارد. ما شما را در کوتاه ترین زمان به سرعت می رس،م.

به لطف تعطیلات 4 جولای، هفته کاری تا حدودی مختل شد. اما هنوز اتفاقات زیادی افتاد. متا Threads، رقیب توییتر خود را منتشر کرد که به سرعت به ده ها میلیون کاربر افزایش یافت. در همین حال، توییتر بی سر و صدا ا،ام ورود به سیستم برای مشاهده توییت هایی را که تنها چند روز قبل اعمال کرده بود، حذف کرد. جایی در میان همه چیز، استارتاپ سخت افزاری مخفی Humane جزئیات اولین محصول خود را فاش کرد. و OpenAI مدل هوش مصنوعی GPT-4 خود را به طور کلی در دسترس قرار داد.

برای اطلاعات بیشتر از برترین داستان‌های هفته بخو،د – و اگر قبلاً ثبت‌نام نکرده‌اید، اینجا ثبت‌نام کنید تا هر شنبه WiR را در صندوق ورودی خود دریافت کنید.

بیشترین خوانده شده

تاپیک ها فعال می شوند: این هفته اینستاگرام از راه‌اندازی برنامه شبکه اجتماعی مبتنی بر متن خود، Threads خبر داد که به کاربران اینستاگرام اجازه می‌دهد با اعتبار موجود خود احراز هویت کنند تا به‌روزرس،‌های کوتاهی مانند توییت ارسال کنند. در عرض 24 ساعت، این برنامه که برای iOS و Android در حدود 100 کشور در دسترس است (اما نه اتحادیه اروپا، بنابر گزارش ها به دلیل قو،ن حریم خصوصی داده های محلی)، 30 میلیون ثبت نام را پشت سر گذاشت.

توییتر دستکش را در می آورد: با موفقیت Threads، توییتر متا را تهدید به شکایت می‌کند که متهم به شکار غیرقانونی کارمندان سابق توییتر برای ایجاد پلتفرم جدید است. اندکی پس از راه اندازی Threads، وکیل توییتر، ال، اسپیرو، نامه ای به مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا ارسال کرد و غول رسانه های اجتماعی را به دست داشتن در سوء استفاده غیرقانونی از اسرار تجاری و سایر دارایی های م،وی توییتر متهم کرد.

یک موضوع سخت برای حذف: در اخبار بیشتر Threads، مشخص شد که حذف اکانت Threads مست،م حذف اکانت لینک شده اینستاگرام نیز هست. منطقی که متا در صفحه سیاست توضیح می دهد این است که پروفایل Threads بخشی از حساب کاربری اینستاگرام کاربر است. کشف این شرط بسیاری از کاربران را شگفت زده کرده است.

OpenAI GPT-4 را راه اندازی کرد: OpenAI این هفته در دسترس بودن عمومی GPT-4، آ،ین مدل تولید متن خود را از طریق API پولی خود اعلام کرد. GPT-4 می‌تواند متن (شامل کد) تولید کند و ورودی‌های تصویر و متن را بپذیرد – بهبودی نسبت به GPT-3.5 قبلی خود که فقط متن را می‌پذیرفت – و در معیارهای مختلف حرفه‌ای و آکادمیک در “سطح انس،” عمل می‌کند. اما همانطور که در پوشش قبلی خود اشاره کردیم، کامل نیست.

Humane از Ai Pin رونمایی کرد: Humane، استارت آپی که توسط دو طراح و مهندسی سابق اپل، Imran Chaudhri و Bethany Bongiorno راه اندازی شد، این هفته جزئیاتی را درباره اولین محصول خود فاش کرد: Ai Pin. محصول Humane یک گجت پوشیدنی با نمایشگر پیش‌بینی‌شده و ویژگی‌های مجهز به هوش مصنوعی است – مانند یک تلفن هوشمند آینده نگر، اما در شکلی کاملاً متفاوت.

، هاب دسترسی را مسدود می کند: ، هاب دسترسی کاربران را در می سی سی پی، ویرجینیا و یوتا مسدود می کند، که اخیراً قو،نی را تصویب کرده اند که برای دسترسی به وب سایت های بزرگسالان تأیید سن لازم است. طرفداران حریم خصوصی اینترنت مدت هاست که از این بررسی های سنی انتقاد می کنند که کاربران را م،م می کند اطلاعات شخصی مانند شناسه ،تی خود را برای استفاده از اینترنت به اشتراک بگذارند.

ارزش گذاری Reddit دوباره کاهش می یابد: Fidelity ارزش ،نی دارایی خود در غول رسانه های اجتماعی Reddit را بیشتر کاهش داده است. بر اساس افشای ماهانه این صندوق که جمعه گذشته منتشر شد، صندوق رشد فیدلیتی بلو چیپ ارزش دارایی‌های خود در Reddit را تا 31 می 15.4 میلیون دلار اعلام کرد. این رقم 7.36 درصد از رقم 16.6 میلیون دلاری در پایان ماه آوریل کاهش یافته است و در مجموع کاهش 45.4 درصدی از سرمایه گذاری آن در آگوست 2021 داشته است. ارزش به روز شده سهام نشان دهنده ارزش 5.5 میلیارد دلاری برای Reddit است.

گلدمن قصد دارد اپل را کنار بگذارد: چهار سال پس از شراکت با اپل در راه اندازی اپل کارت، گلدمن ،س ممکن است چشم به راه ،وج باشد. وال استریت ژورنال گزارش می دهد که گلدمن به دنبال راهی برای ،وج از معامله پرمخاطب خود با اپل است، که اخیراً شامل حساب های پس انداز برای دارندگان کارت اپل نیز می شود. گزارش WSJ اضافه کرد که ظاهراً شرکت بانکداری سرمایه‌گذاری در حال مذاکره برای انتقال این شراکت به American Express است، اما تا کنون به نظر می‌رسد هیچ چیزی مشخص نشده است و همچنین مشخص نیست که آیا اپل از این انتقال حمایت خواهد کرد یا خیر.

سمعی

برای گذراندن وقت به پاد،ت نیاز دارید؟ شما جای درست آمده اید. TechCrunch فهرست رو به رشدی از نمایش های با کیفیت ارائه می دهد، و این هفته، مطالب جدید زیادی در راه است.

انصاف عماد آخوند، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران مرکوری که در اوایل سال جاری به تیتر خبرها تبدیل شد، چرا که چگونه برای کمک به پر ، خلأ بانکداری تجاری که پس از سقوط بانک سیلی، ولی به وجود آمده بود، وارد خبرها شد.

و پیدا شد خدمه با چار، بارون، یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد اجرایی در Farmers Business Network، استارت آپی که مجموعه ای از خدمات آنلاین را به کشاورزان ارائه می دهد، مصاحبه کرد.

TechCrunch+

مش،ین TC+ به تفسیر، تجزیه و تحلیل و نظرسنجی های عمیق دسترسی دارند – که اگر قبلاً مش، هستید، می د،د. اگر نیستید، ثبت نام کنید. در اینجا چند نکته مهم از این هفته آمده است:

اروپا، ابر فناوری فازی: هاژه در مورد تفاوت های محیط های استارت آپی آمریکا و اروپا می نویسد. او می نویسد که دومی اشتهایی برای آزمایش دارد که به طور کامل در یک کل منسجم قرار نمی گیرد – برخلاف تعداد انگشت شماری از مراکز اصلی در ایالات متحده که بخش عمده ای از استعدادها و سرمایه گذاری ها را جذب می کنند.

حرکت برای صرفه جویی در پول نقد: برای بنیانگذاران شرکت و سهامدار، که در افق ،وج دارند، یک حرکت به دلایل مالیاتی می تواند منطق مالی زیادی داشته باشد. با این حال، بسیاری از اوقات به این سادگی نیست. پیتون کار، مدیر عامل Keystone Global Partners، این موضوع را گسترش می دهد.

بنیانگذار سیاهپوستان در فرانسه: ا،یستم استارت آپی فرانسوی برای بنیانگذاران سیاه پوست در هاله ای از رمز و راز قرار دارد، اما Dom تلاش می کند تا پرده ها را کنار بزند. او متوجه می‌شود که کلیشه‌ها و تعصبات نژادی عمیق هنوز در کشور وجود دارد و به شکل تبعیض اقتصادی علیه کارآفرینان سیاه‌پوست ظاهر می‌شود.


IRL تعمیر TechCrunch خود را دریافت کنید. در سپتامبر امسال در Disrupt 2023 در سانفرانسیسکو به ما بپیوندید تا خود را در همه چیز استارتاپ غرق کنید. از مصاحبه‌های سرفصل‌ها گرفته تا میزگردهای صمیمی گرفته تا یک نمایشگاه استارت‌آپ پرجمعیت، چیزی برای همه در Disrupt وجود دارد. اکنون تا 11 آگوست با ،ید گذرنامه خود تا 600 دلار پس انداز کنید و با کد تبلیغاتی WIR، 15 درصد صرفه جویی کنید. بیشتر بد،د.


منبع: https://techcrunch.com/2023/07/08/metas-threads-goes-live-openai-launches-gpt-4-and-،hub-blocks-access/