دسته‌ها
اخبار

Google Bard اکنون می تواند صحبت کند، اما آیا می تواند ChatGPT را خاموش کند؟


در دنیای چت ربات های هوش مصنوعی (AI)، ChatGPT OpenAI بدون شک بهترین شناخته شده است. اما Google Bard به شدت در حال حاضر است، و این ربات به تازگی یک توانایی جدید اعطا شده است: قدرت گفتار.

این تغییر در a پست وبلاگ گوگل، که این به روز رس، را به ،وان “بزرگترین توسعه بارد تا به امروز” توصیف می کند. به Bard نه تنها گفتار، بلکه توانایی مکالمه به بیش از 40 زبان، استفاده از تصاویر به‌،وان درخواست و موارد دیگر را می‌دهد.

Google Bard در پس زمینه سبز و مشکی.
مجاهد متکین / Unsplash

پست وبلاگ گوگل توضیح می دهد که افزودن گفتار به Bard می تواند مفید باشد “اگر می خواهید تلفظ صحیح یک کلمه را بشنوید یا به یک شعر یا متن گوش دهید.” برای شنیدن آنچه ربات چت باید بگوید، فقط درخواست خود را وارد کنید، منتظر پاسخ باشید، سپس نماد صدا را انتخاب کنید.

بارد اکنون می تواند به بیش از 40 زبان صحبت کند و می تواند اعلان های نوشته شده به همان زبان ها را درک کند. فهرست زبان‌ها شامل ،ی، یون،، اسپ،ایی، سواحیلی، اردو و بسیاری دیگر می‌شود.

درخواست های تصویر و موارد دیگر

یک پیام متنی به Google Bard وارد شد که پاسخی از ربات چت در زیر نشان داده شده است.
گوگل

ویژگی های جدید فراتر از دادن جعبه صوتی به بارد است. گوگل می گوید اکنون می تو،د از یک تصویر به ،وان یک درخواست استفاده کنید، کاری که رقبای Bard توانسته اند انجام دهند برای چند ماه. این ویژگی از لنز گوگل استفاده می‌کند و در حال حاضر فقط به زبان ،یسی در دسترس است، اما گوگل می‌گوید که باید به زودی به زبان‌های دیگر نیز گسترش یابد.

علاوه بر آن، اکنون می‌تو،د لحن پاسخ‌های Bard را با سبک‌های ،وجی از جمله ساده، بلند، کوتاه، حرفه‌ای یا معمولی تغییر دهید. این می تواند کمی انعطاف پذیری بیشتری برای استفاده از Bard در زمینه های مختلف ایجاد کند.

ربات چت همچنین اکنون به شما امکان می دهد مکالمات را در نوار کناری Google Bard پین کرده و نام آن را تغییر دهید و اگر از آن برای تولید کد استفاده کنید، می تو،د کد پایتون را به محیط توسعه یکپارچه Replit و همچنین به Google Colab صادر کنید. به علاوه، اکنون می تو،د پاسخ های چت بات را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. هر سه این ویژگی ها در بیش از 40 زبان کار می کنند.

اینکه آیا این ترفندهای جدید به Google Bard کمک می کند تا شکاف خود را با ChatGPT کاهش دهد یا خیر، باید دید. اما مشاهده این که توسعه دهندگان هوش مصنوعی چه کاری انجام می دهند تا در رقابتی که به طور فزاینده ای داغ می شود، ادعا کنند، جالب است.

توصیه های سردبیرانمنبع: https://www.di،altrends.com/computing/google-bard-s،ch-40-languages/