دسته‌ها
اخبار

FTC به حکمی اعتراض می کند که به مایکروسافت اجازه می داد تصاحب Activision پیش برود


کمیسیون تجارت فدرال از تلاش خود برای توقف ،ید معلق 68.7 میلیارد دلاری مایکروسافت از Activision Blizzard دست بر نمی دارد. آژانس تجدید نظر کرده است قاضی ژاکلین اسکات کورلی درخواست خود را برای دستور مقدماتی برای توقف موقت معامله را رد کرد.

FTC برای جلوگیری از ادغام به دلیل نگر، های ضد تراست شکایت کرده است. یک محاکمه اداری قرار است در ماه اوت شروع می شود، اما شرکت ها مهلت ادغام تا 18 جولای دارند. آژانس نگران بود که مایکروسافت و اکتیویژن معامله خود را تا آن زمان ببندند، علیرغم اینکه یک قانونگذار بریت،ایی این معامله را در آن کشور مسدود کرده بود.

بلومبرگ ابتدا گزارش داد که آژانس در حال بررسی درخواست تجدید نظر علیه تصمیم کورلی است. FTC پس از حکم روز سه شنبه به Engadget گفت که “گام بعدی خود را برای ادامه مبارزه برای حفظ رقابت و حمایت از مصرف کنندگان” در روزهای آینده اعلام خواهد کرد.

کورلی حکم داد که اگر FTC تا ساعت 11:59 بعد از ظهر روز 14 ژوئیه به وقت محلی PT از دادگاه استیناف ناحیه نهم یک توقف اضطراری دریافت کند، یک دستور منع موقت که در حال حاضر مایکروسافت و اکتیویژن را از بستن قرارداد منع می کند منحل خواهد شد. قرار منع تعقیب صادر شد تا اینکه کورلی در مورد دستور مقدماتی تصمیم گیری کرد.

در همین حال، پس از حکم کورلی، مایکروسافت، اکتیویژن بلیزارد و سازمان رقابت و بازار بریت،ا اعلام ،د که توافق کرده‌اند که نبرد حقوقی خود را متوقف کنند و ببینند آیا می‌توانند به مصالحه برسند یا خیر. CMA بعداً تصریح کرد که اگرچه “احزاب ادغام شده فرصتی برای ارائه راه حل های جدید پس از انتشار گزارش نهایی ندارند، آنها می توانند ساختار مجدد معامله را انتخاب کنند.” این سازمان افزود که انجام این کار می‌تواند منجر به تحقیقات جدیدی در مورد ادغام شود که احتمالاً این تصاحب را فراتر از 18 جولای به تعویق می‌اندازد.


منبع: https://www.engadget.com/ftc-appeals-ruling-that-would-have-let-microsofts-activision-takeover-move-forward-231729137.html?src=rss