دسته‌ها
اخبار

Flowstate Intrinsic به دنبال ساده سازی رباتیک صنعتی است


روش متعارف افزودن ربات به ،ب و کار شما این است که به شخص دیگری پول زیادی بپردازید تا این کار را برای شما انجام دهد. در حالی که برنامه نویسی ربات ها بسیار ساده تر از گذشته است، اما هنوز هم برای غیر روباتیک ها ترسناک هستند و تلاش ها برای قابل دسترس تر ، رباتیک برای افرادی که تجربه نرم افزاری دارند اما تجربه سخت افزاری ندارند، واقعاً به جایی نرسیده است. بدیهی است که انواع فرصت‌ها برای ربات‌ها (حتی روبات‌های ساده) در انواع صنایع وجود دارد، اما وقتی تنها راه دسترسی واقعی به آن فرصت‌ها، عبور از یک سیستم یکپارچه‌کننده سیستم باشد، مانع ورود بسیار زیاد است. این ممکن است برای شرکت های بزرگ منطقی باشد، اما برای ،ب و کارهای کوچکتر، ممکن است دور از دسترس باشد.

امروز، Intrinsic (شرکت آلفابت که مدتی قبل Open Robotics را ،یداری کرد) اعلام می کند اولین محصول آن Flowstate، در بی،ه مطبوعاتی Intrinsic، “یک محیط توسعه دهنده بصری و مبتنی بر وب برای ساخت برنامه های رباتیک از مفهوم تا استقرار” است. ما با مدیر عامل داخلی صحبت کردیم وندی تان وایت همراه با برایان گرکی، که تیم Open Robotics در Intrinsic را هدایت می کند تا در مورد چگونگی امیدواری Intrinsic به استفاده از Flowstate برای تغییر توسعه رباتیک صنعتی بیشتر بیاموزد.

ماموریت ما به طور خلاصه، دموکراتیک ، دسترسی به رباتیک است. ما توانایی برنامه‌ریزی راه‌حل‌های رباتیک هوشمند را به سادگی نصب یک وب‌سایت یا اپلیکیشن موبایل ایجاد می‌کنیم.» – وندی تان وایت، مدیر عامل داخلی

صادقانه بگوییم، قبلاً بارها چنین چیزهایی را شنیده‌ایم: چگونه ربات‌ها اکنون آسان خواهند بود، و چگونه نیازی به رباتیک بودن (یا استخدام یک روباتیک اختصاصی) ندارید تا آنها را وادار به انجام کارهای مفید کنید. ربات‌ها در طول سال‌ها تا حدودی آسان‌تر شده‌اند (حتی با اینکه هم توانمندتر و هم پیچیده‌تر شده‌اند)، اما این رویای هر توسعه‌دهنده نرم‌افزاری که بتواند برنامه‌های روباتیک برای روبات‌ها را نیز توسعه دهد، واقعاً محقق نشده است.

محیط توسعه دهنده Flowstate Intrinsic در نظر گرفته شده است تا سخت افزارهای روباتیک متنوعی را دریافت کند و همه آن ها را از طریق یک سیستم نرم افزاری در دسترس قابل برنامه ریزی کند. اگر شبیه به Open Robotics باشد سیستم عامل ربات (ROS) خوب است، این نباید خیلی تعجب آور باشد. در اینجا چند نکته مهم از بی،ه مطبوعاتی آمده است:

  • شامل یک سازنده فرآیند گرافیکی است که نیاز به تجربه برنامه نویسی گسترده را از بین می برد
  • درختان رفتار سازماندهی جریان های فرآیند پیچیده را که از طریق نمایش گرافیکی الهام گرفته از فلوچارت نوشته شده است را آسان می کند.
  • یک سلول کاری بچینید و یک فرآیند را در همان محیط مجازی، در فضای ابری یا در محل طراحی کنید
  • شبیه سازی و اعتبارسنجی راه حل ها در زمان واقعی (با استفاده از Gazebo) بدون دست زدن به یک قطعه سخت افزار
  • رمزگذاری دانش دامنه در مهارت‌های سفارشی که می‌توانند مورد استفاده و استفاده مجدد قرار گیرند، با مهارت‌های اساسی مانند ،ن پوز، دستکاری، درج مبتنی بر نیرو و برنامه‌ریزی مسیر که در زمان راه‌اندازی در دسترس هستند.
  • محیط توسعه کاملاً پیکربندی شده، API های واضحی را برای کمک به مهارت های جدید به پلتفرم ارائه می دهد

تصویری از یک محیط توسعه برنامه رباتیک که یک فلوچارت و یک شبیه‌ساز سلول کاری را نشان می‌دهدمحیط توسعه Flowstate Intrinsic.ذاتی

شریک صنعتی Intrinisic در این زمینه برای چندین سال گذشته است کامایک شرکت اتوماسیون ایتالیایی که شاید نامش را نشنیده باشید اما ظاهراً اولین خط مونتاژ رباتیک را در سال 1979 ساخته است. مقاله ویکی پدیا با استناد بد قابل باور است به هر حال، Comau در حال حاضر اتوماسیون رباتیک زیادی در صنعت خودرو انجام می دهد، بنابراین توانسته به Intrinsic کمک کند تا مطمئن شود که Flowstate در دنیای واقعی مفید است. این شرکت آن را نشان خواهد داد خودکار، اگر در پایان ماه ژوئن خود را در مونیخ پیدا کردید.

برای برخی پس‌زمینه‌ها، زمینه‌ها و جزئیات بیشتر و همه چیزهای خوب، با وندی تان وایت و برایان گرکی گپ زدیم.

Intrinsic مطمئناً اولین شرکتی نیست که در جهت تسهیل برنامه‌نویسی و استقرار روبات‌ها تلاش می‌کند. رویکرد شما چگونه متفاوت است و چرا کار می کند؟

وندی تان وایت: یکی از چیزهایی که برای قابل دسترس ، روباتیک بسیار مهم است، آگنوستیک است. در رباتیک، بسیاری از سخت افزارها اختصاصی هستند و چندان قابل همکاری نیستند. ما به دنبال پل زدن آن هستیم. و سپس ،، هستند که واقعاً می توانند برنامه ها را توسعه دهند. در حال حاضر، حتی یک ادغام‌کننده یا توسعه‌دهنده به چندین نوع نرم‌افزار نیاز دارد تا واقعاً یک برنامه را بسازد، یا باید خودشان آن را از ابتدا بسازند، و اگر می‌خواهید چیز پیچیده‌تری مانند بازخورد نیرو یا دیدگاه اضافه کنید، باید یک متخصص کاری که ما به دنبال انجام آن با محصول خود هستیم این است که همه این موارد را در خود جای دهیم، به طوری که چه مهندس فرآیند یا یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار باشید، بتو،د یک برنامه کاربردی را بسیار آسان‌تر و سریع‌تر راه‌اندازی کنید بدون اینکه هر بار بارها و بارها لوله‌کشی را بازسازی کنید.

با این حال، عدم نیاز به بازسازی لوله کشی با هر برنامه جدید یکی از وعده های ROS بوده است. بنابراین ابزار شما واقعاً چگونه این مشکل را حل می کند؟

برایان گرکی: ROS به خوبی با آگنوستیسیسم مق، می کند – ابزارهای توسعه دهنده زیادی را که به آن نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد. چیزی که به شما نمی دهد تجربه ساخت اپلیکیشن است که قابل دسترسی است، مگر اینکه قبلا یک مهندس نرم افزار باشید. چیزی که در روزهای اولیه ROS گفتم این بود که ما می‌خواهیم این امکان را برای هر توسعه‌دهنده نرم‌افزاری ایجاد کنیم که برنامه‌های کاربردی ربات بسازد. و من فکر می کنم ما خیلی نزدیک شدیم. اکنون، ما یک قدم جلوتر می‌رویم و می‌گوییم، در واقع، شما حتی نیازی به برنامه‌نویس بودن ندارید، زیرا می‌تو،م این نوع تجربه کم/بدون کد را در اختیار شما قرار دهیم که در آن شما همچنان می‌تو،د به همه آن عملکردهای زیربنایی و ساختن دسترسی داشته باشید. یک برنامه کاربردی ربات نسبتاً پیچیده

و سپس، همانطور که با ROS می‌د،د، جعبه ابزار را به شما می‌دهد، اما استقرار یک برنامه اساساً به عهده شماست: واقعاً چگونه می‌خواهید آن را عرضه کنید؟ چگونه آن را به یک سیستم ابری متصل می کنید؟ چگونه می‌تو،د شبیه‌سازی را به ،وان بخشی از تجربه توسعه تکراری و سپس تجربه یکپارچه‌سازی و آزمایش مداوم در حلقه داشته باشید؟ بنابراین، فضای زیادی بین ROS که امروزه وجود دارد و یک محصول کاملاً یکپارچه که همه اینها را به هم پیوند می دهد، وجود دارد.

سفید: به صراحت، این اولین عرضه محصول ما خواهد بود. بنابراین شما از همان ابتدا همه اینها را درک خواهید کرد، اما حدس من این است که نیازهای همه افراد را بلافاصله از طریق کل خط لوله تکمیل نمی کند، اگرچه زیرمجموعه ای از افراد را برآورده می کند. و از آنجا خواهید دید که ما چه چیزی را اضافه خواهیم کرد.

برایان، آیا این به دیدگاه شما برای دسترسی به ROS همیشه نزدیکتر شده است؟

گرکی: همیشه این حس وجود داشت که ما هرگز این فرصت را نداشتیم که پلتفرم را همانطور که هست، به ،وان مجموعه ای از ابزارها در نظر بگیریم و واقعاً آن را تمام کنیم. مانند، سطح حرفه ای بودن و صیقل بودن را بالا ببرید و واقعاً آن را به طور یکپارچه در یک محصول ادغام کنید، که صراحتاً همان چیزی است که از ا،ر پروژه های متن باز مدرن انتظار دارید. به ،وان یک نهاد مستقل، یافتن منابع لازم برای سرمایه گذاری در این نوع تلاش دشوار بود. با Intrinsic، ما اکنون این فرصت را داریم که هر دو کار را انجام دهیم – ما این فرصت را داریم که روی هسته اصلی سرمایه گذاری کنیم، که در حال انجام آن هستیم، و همچنین می تو،م از آن فراتر برویم و همه آن ها را به یک چشم انداز محصول واحد پیوند دهیم. با این حال، من می خواهم واضح بگویم که محصولی که هفته آینده معرفی می کنیم، خواهد بود نه باشد، زیرا تا حد زیادی این محصولی است که به طور مستقل در چند سال گذشته ساخته شده و میراث متفاوتی دارد. ما به تدریج اجزای بیشتری را از ا،یستم ROS به پشته Intrinsic وارد خواهیم کرد، و چیزهایی در سمت Intrinsic ایجاد می شوند که ما آنها را به ،وان منبع باز به جامعه ROS بازگرد،م.

سفید: هدف این است که پلتفرم Intrinsic و ROS در طول زمان همگرا شوند. و همانطور که برایان گفت، من واقعاً امیدوارم که بسیاری از چیزهایی که با هم توسعه می‌دهیم به منبع باز برگردد.

ما به نیاز به یک پلت فرم جامع اعتقاد داریم. پلتفرمی که استفاده از انواع مختلف سخت افزار و نرم افزار را با هم یکپارچه تر می کند… پلتفرمی که برای همه در صنعت رباتیک و اتوماسیون مفید خواهد بود. – وندی تان وایت، مدیر عامل داخلی

کاربران با تجربه ROS باید در مورد چه چیزی بیشتر هیجان زده باشند؟

گرکی: ما به کاربران ROS یک رمپ روی سطح ارائه خواهیم داد تا سیستم‌های مبتنی بر ROS موجود خود را به سیستم‌های Intrinsic بیاورند. کاری که آنها می توانند انجام دهند و امروز نمی توانند انجام دهند، برای مثال، استفاده از یک ابزار گرافیکی بومی وب، طراحی جریان فرآیند برای یک برنامه صنعتی در دنیای واقعی است. آن‌ها می‌توانند آن را با یک شبیه‌سازی میزبان ابری ادغام کنند که به آن‌ها اجازه می‌دهد به طور مکرر آنچه را که در حال ساختن آن هستند آزمایش کنند تا تأیید کنند که کار می‌کند. آنها راهی برای اجرای آن برنامه روی سخت افزار واقعی با استفاده از همان رابط خواهند داشت. آنها یک خط لوله خواهند داشت تا سپس آن را در یک دستگاه لبه مستقر کنند. ROS به شما اجازه می دهد تا بسیاری از این کارها را امروز انجام دهید، اما شامل تجربه توسعه یکپارچه و پایان استقرار چیزها نمی شود.

چگونه می‌خواهید سایر شرکت‌ها را متقاعد کنید تا روی این محصول با شما همکاری کنند؟

سفید: در ابتدا، زم، که با OEM ها صحبت کردیم [original equipment manufacturers] و ادغام‌کنندگان، آنها می‌گفتند: «یک دقیقه صبر کنید، ما مدل ،ب‌وکار خود را دوست داریم، چرا نرم‌افزارمان را برای شما باز کنیم؟» اما در واقع، همه آنها متوجه می شوند که نمی توانند تقاضا را برآورده کنند. آنها به روش های بهتر و کارآمدتری برای ایجاد راه حل برای مشتریان خود نیاز دارند. یک جابجایی رخ داده است و اکنون آنها چنین چیزهایی را می خواهند.

گرکی: من می خواهم به آن اعتبار نیز بدهم کنسرسیوم صنعتی ROS که 10 سال گذشته را صرف ساختن سازندگان و یکپارچه‌کننده‌های ربات‌ها کرده است تا روی مشکلات مش، با هم کار کنند. در ابتدا، مردم فکر می‌،د که هیچ راهی برای مشارکت تولیدکنندگان روبات وجود ندارد: آنها راه‌حل‌های نرم‌افزاری یکپارچه عمودی خود را دارند، و این همان چیزی است که می‌خواهند مشتریانشان از آن استفاده کنند. اما در واقع، قابلیت همکاری با سایر ا،یستم‌های نرم‌افزاری ارزش بیشتری دارد و اگر ربات‌ها انعطاف‌پذیرتر و قابل استفاده‌تر باشند، می‌تو،د ربات‌های بیشتری را بفروشید.

با توجه به اینکه بیشتر عملکرد پلتفرم شما به مهارت‌ها وابسته است، انگیزه افراد برای به اشتراک گذاشتن مهارت‌های جدیدی که توسعه می‌دهند چیست؟

سفید: ما قصد داریم در نهایت به یک پلت فرم توزیع تبدیل شویم. بنابراین، آنچه ما انتظار داریم این است که اگر افراد مهارت‌هایی را به پلتفرم اضافه کنند، پاداش دریافت خواهند کرد. ما واقعاً در حال ایجاد بازار عرضه و تقاضا هستیم، اما از آنجا شروع نمی‌کنیم—اولین محصول ما خود سازنده راه‌حل خواهد بود تا ثابت کنیم که ارزش وجود دارد.

گرکی: ما نشان داده‌ایم که پتانسیل بسیار زیادی برای ترغیب مردم برای به اشتراک گذاشتن کاری که انجام می‌دهند وجود دارد. هر ، انگیزه های متفاوتی دارد – می تواند کارما باشد، می تواند نوع دوستی باشد، اما ت،یم بار مهندسی دلیل منطقی تر برای شرکت در جامعه منبع باز است. و علاوه بر همه آن انگیزه‌های بالقوه، در اینجا ما این فرصت را داریم که این کانال توزیع را راه‌اندازی کنیم که در آن آنها نیز بتوانند حقوق دریافت کنند.

و انگیزه برای Intrinsic چیست؟ چگونه این یک تجارت برای شما است؟

سفید: در ابتدا مجوز توسعه وجود خواهد داشت. چیزی که ما در طول،‌مدت به دنبال ساخت برنامه‌ها هستیم، هزینه به ازای هر برنامه استفاده شده و در نهایت به ازای هر ربات مستقر شده است. ما در حال حاضر شرکای داریم که مایل به پرداخت برای این هستند، بنابراین ما می د،م که این مکان خوبی برای شروع است.

همانطور که اشاره کردیم، این اولین تلاش برای برنامه‌نویسی ربات‌های صنعتی برای افراد غیر روباتیک نیست، و همچنین اولین تلاش برای راه‌اندازی نوعی فروشگاه اپلیکیشن روبات نیست. با این حال، اگر ،ی واقعاً بتواند این کار را بسازد، مطمئناً به نظر می‌رسد که این ،یب فعلی از رباتیک درونی و روباتیک باز باشد.

اگر Flowstate برای شما جالب به نظر می رسد و می خواهید آن را امتحان کنید، می تو،د برای پیوستن به بتا خصوصی درخواست دهید. اینجا.

از مقالات سایت شما

مقالات مرتبط در سراسر وب


منبع: https://spect،.ieee.org/intrinsic-flowstate