دسته‌ها
اخبار

Bluesky به مردم این امکان را می دهد که کلمه n را در نام کاربری خود بگنجانند


قبل از این هفته، Bluesky، سیستمی برای جلوگیری از ثبت نام‌های کاربری که n-word را به ،وان بخشی از دسته آن‌ها نشان می‌دهند، به‌طور خودکار در اختیار نداشت. روز چهارشنبه، این شرکت گزارش‌های متعددی از شخصی دریافت کرد که این توهین را در نام کاربری خود داشت. و در حالی که Bluesky در نهایت با این موضوع برخورد کرد، بسیاری از این واقعیت ناراحت هستند که به نظر نمی‌رسد استارت‌آپ برای این نظارت عذرخواهی کند. در عوض، در اوایل صبح شنبه، چند روز پس از وقوع حادثه، Bluesky به نظر می‌رسید که این رویداد را به ،وان یک رویداد منحصربفرد تعریف کند که به سرعت مورد توجه قرار گرفت.

«در روز چهارشنبه، کاربران حسابی را گزارش ،د که دسته‌بندی آن دارای توهین بود. این دسته ناقض دستورالعمل‌های جامعه ما بود و این اشتباه ما بود که اجازه ساخت آن را داد.» . ۴۰ دقیقه پس از گزارش، حساب کاربری حذف شد و کدی که اجازه وقوع این اتفاق را می‌داد وصله شد.

Bluesky در ادامه ادعا کرد که در ماه‌های اخیر «سرمایه‌گذاری‌های قابل‌توجهی» در تیم اعتماد و ایمنی خود انجام داده است و به سرمایه‌گذاری در «سیستم‌های اعتدال، بازخورد و پشتیب،» که با پایگاه کاربران رو به رشد پلت‌فرم گسترش می‌یابد، ادامه خواهد داد. Bluesky بلافاصله به درخواست نظر Engadget پاسخ نداد. چند روز قبل از صدور بی،ه ای در مورد وضعیت، این شرکت، به ،وان گرفتار شده است ، بی سر و صدا کلمه n و نزدیک به چهار دوجین توهین قومی و نژادی دیگر را به لیستی از کلمات “محفظه شده” اضافه کرد.

بی،ه بلوسکی، زم، که بیان شد، به نظر می رسد که توسط یک ویروس ایجاد شده باشد نوشته شده توسط اسکات هیرلمن، مجری برنامه . هیرلمن تیم اجرایی شرکت، از جمله جی گرابر، مدیر عامل شرکت را تگ کرد و بلوسکی را متهم کرد که در رسیدگی به یک “مشکل فوق العاده بد ضد سیاهی” در شبکه اجتماعی خود ناکام است. هیرلمن افزود: «اگر نمی‌خواهید یک پلتفرم رسانه‌های اجتماعی را اداره کنید، شرکت را به دو ،مت ت،یم کنید و روی پروتکل تمرکز کنید و با تیم دیگری که به آن اهمیت می‌دهد بودجه پلتفرم را تأمین کنید. تا زمان نگارش این مقاله، این پست بیش از 700 واکنش و حدود 50 نظر داشته است.

هیچ شبکه رسانه اجتماعی عاری از نژادپرستان نیست، اما این واقعیت که Bluesky قبلاً چیزی به اندازه n-word را فیلتر نکرده بود، تعجب آور است وقتی که جک دورسی، بنیانگذار توییتر را یکی از حامیان این شرکت در نظر بگیرید. تحت رهبری دورسی، توییتر اغلب ناکارآمد بود و اغلب می توانست برای محافظت از سیاه پوستان و سایر کاربران به حاشیه رانده شده، کارهای بیشتری انجام دهد.

همه محصولات توصیه شده توسط Engadget توسط تیم تحریریه ما، مستقل از شرکت مادر انتخاب می شوند. برخی از داستان های ما شامل پیوندهای وابسته است. اگر چیزی را از طریق یکی از این پیوندها ،یداری کنید، ممکن است کمیسیون وابسته را دریافت کنیم. تمامی قیمت ها در زمان انتشار صحیح می باشد.


منبع: https://www.engadget.com/bluesky-allowed-people-to-include-the-n-word-in-their-usernames-184049864.html?src=rss