دسته‌ها
اخبار

Betterdata از داده های مصنوعی برای ایمن نگه داشتن داده های واقعی استفاده می کند


داده های بهتریک استارت آپ مستقر در سنگاپور که از داده های مصنوعی قابل برنامه ریزی برای حفظ امنیت داده های واقعی استفاده می کند، امروز اعلام کرد 1.55 میلیون دلار جمع آوری کرده است. دور اولیه، که می‌گوید بیش از حد اشتراک داشت، توسط Investible با مشارکت فرانکلین تمپلتون، Xcel Next، دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور، Bon Auxilium، Tenity، Plug and Play و Entrepreneur First هدایت شد.

این استارتاپ در سال 2021 توسط دکتر عزیر جاوید، مدیر عامل آن، و تکنسین ارشد کوین یی، با هدف ایجاد سریعتر و ایمن تر ، اشتراک گذاری داده ها با افزایش مقررات حفاظت از داده ها در سراسر جهان، تأسیس شد. این شرکت در حال حاضر با دو دانشگاه بزرگ در سنگاپور و ایالات متحده در حال مشارکت در تحقیق و توسعه است (نمی‌تواند به طور عمومی آنها را فاش کند) و مشتریان آن شامل بانک توسعه شانگهای پودونگ هستند.

Bet،ata می‌گوید که با روش‌های سنتی اشتراک‌گذاری داده که از ناشناس‌سازی داده‌ها برای از بین بردن داده‌ها استفاده می‌کنند، متفاوت است، زیرا در عوض از هوش مصنوعی و مهندسی حفظ حریم خصوصی استفاده می‌کند.

یی به TechCrunch توضیح داد که داده‌های مصنوعی برنامه‌ریزی‌شده از مدل‌های مولد استفاده می‌کنند، مانند مدل‌های یادگیری عمیق شامل مدل‌های مخالف تولیدی که در دیپ‌فیک‌ها استفاده می‌شوند، ترانسفورماتورهای مورد استفاده در ChatGPT و مدل‌های انتشار مورد استفاده در انتشار پایدار، برای ایجاد و تقویت مجموعه‌های داده جدید.

این مجموعه داده های مصنوعی دارای ویژگی ها و ساختار مشابه با داده های دنیای واقعی بدون افشای اطلاعات حساس یا خصوصی در مورد افراد هستند.

او گفت: “ایده این است که یک نسخه خیالی از یک مجموعه داده واقعی ایجاد کنیم که می تواند به طور ایمن برای اه، مختلف از جمله حفاظت از داده های محرمانه، کاهش سوگیری و همچنین بهبود مدل های یادگیری ماشین استفاده شود.”

داده‌های مصنوعی برنامه‌ای از راه‌های مختلفی به توسعه‌دهندگان کمک می‌کنند. چند مثال شامل کمک به آنها در حفاظت از داده‌های حساس، پیروی از مقررات حفاظت از داده‌ها مانند GDPR و HIPAA، افزایش در دسترس بودن داده‌ها بین تیم‌ها، ایجاد داده‌های بیشتر برای آموزش، آزمایش و اعتبارسنجی مدل‌های یادگیری ماشینی و رسیدگی به مشکلات عدم تعادل داده‌ها با ایجاد رکوردهای بیشتر برای گروه‌های کمتر ارائه شده است. یا ک، ها

بودجه Bet،ata در راه اندازی محصول و ارتقاء پشته فناوری داده مصنوعی قابل برنامه ریزی، از جمله پشتیب، از مجموعه داده های تک ج،ی، چند ج،ی و سری زم، استفاده خواهد شد. اینها انواع مختلفی از مجموعه داده های ج،ی هستند و Yee توضیح می دهد که تفاوت های اصلی ساختار آنها و مشکلاتی است که شما برای رفع آنها ایجاد شده اید.

به ،وان مثال، مجموعه داده‌های تک ج،ی بر جداول مستقل تمرکز می‌کنند، در حالی که مجموعه داده‌های چند ج،ی برای در نظر گرفتن روابط بین چندین ج، است و مجموعه داده‌های سری زم، با داده‌های جمع‌آوری‌شده در طول زمان سروکار دارند.

Bet،ata همچنین قصد دارد افراد بیشتری از جمله کارمندان فروش و بازاریابی را استخدام کند و طی یک تا دو سال آینده فراتر از سنگاپور به مناطق بیشتری از آسیا و اقیانوسیه گسترش یابد.

خیرو رژال، مدیر عامل اینوستیبل، در بی،ه‌ای درباره سرمایه‌گذاری این شرکت گفت: «داده‌های بهتر یکی از بزرگترین مشکلات صنعت هوش مصنوعی امروز را حل می‌کند: فقدان داده‌های با کیفیت بالا که ا،امات حفظ حریم خصوصی را نیز برآورده می‌کند. Bet،ata از طریق پلتفرم قدرتمند خود داده‌های مصنوعی تولید می‌کند که داده‌های دنیای واقعی را بدون به خطر انداختن کیفیت و حریم خصوصی تقلید می‌کند و به ،ب‌وکارها کمک می‌کند تا قو،ن جه، را رعایت کنند و قو،ن حریم خصوصی را در مقیاس بزرگ رعایت کنند.


منبع: https://techcrunch.com/2023/04/20/bet،ata/