دسته‌ها
اخبار

AMD فکر می کند که رکود فروش رایانه های شخصی پس از یک سه ماهه سخت دیگر پایان خواهد یافت


سو پیش‌بینی می‌کند که کل بازار آدرس‌پذیر رایانه‌های شخصی در سال جاری 10 درصد کاهش می‌یابد و به حدود 260 میلیون دستگاه کاهش می‌یابد. (IDC گزارش داد در این ماه، 292.3 میلیون رایانه شخصی در سال 2022 ارسال شد، و IDC و Gartner هر دو پیشنهاد ،د که ممکن است تا سال 2024 بهبود یابد.) سو می گوید AMD انتظار دارد “نیمه اول نرم تر و نیمه دوم قوی تر.”

در حالی که AMD پیش‌بینی می‌کند که درآمد پردازنده‌های مشتری و بازی‌هایش در سه ماهه آینده کاهش می‌یابد – حتی زم، که پردازنده‌های دسکتاپ جدید Ryzen 7000، 7000 پردازنده لپ‌تاپ و تراشه‌های موبایل RDNA 3 به قفسه‌ها راه پیدا می‌کنند – سو می‌گوید که در واقع 25 درصد دارد. بیشتر طراحی نوت بوک امسال با 250 لپ تاپ مختلف مجهز به AMD برنده شد.

سود این شرکت در این سه ماهه به تنها 21 میلیون دلار کاهش یافت که کاهش 98 درصدی را نشان می دهد، اما می گوید که بیشتر آن به دلیل ،ید Xilinx بوده است. درآمد آن از پردازنده های مشتری و پردازنده های گرافیکی بازی به ترتیب 51 درصد و 7 درصد در سه ماهه چهارم کاهش یافت.

در حالی که AMD منتظر بهبود تقاضا است، سو می‌گوید که این شرکت پردازنده‌ها و پردازنده‌های گرافیکی خود را وارد بازار کرده است. در حالی که می‌تو،د به دلیل «برنامه‌های بازاریابی و مشوق‌های قیمت‌گذاری موجود» تخفیف‌هایی پیدا کنید، سو می‌گوید که شرکت روی تطبیق عرضه با تقاضا در اسرع وقت تمرکز کرده است. او می‌گوید: «ما در سه ماهه اول به میزان کمتری عرضه خواهیم کرد.

شرکت تحقیقاتی گارتنر می گوید رکود فعلی رایانه‌های شخصی «بزرگترین کاهش فروش سه ماهه از زم، که گارتنر شروع به ردیابی بازار رایانه‌های شخصی در اواسط دهه 1990 کرد را نشان می‌دهد». این نشریه نوشت که ،یبی از تورم، افزایش نرخ بهره، «پیش‌بینی رکود جه،» و این واقعیت که بسیاری از مردم قبلاً یک رایانه شخصی جدید در طول همه‌گیری ،یداری کرده‌اند، همگی باعث کاهش تقاضا برای رایانه‌های جدید شده است.


منبع: https://www.theverge.com/2023/1/31/23580241/amd-pc-demand-q4-2023