دسته‌ها
اخبار

8 عادت کارگران از راه دور با امنیت بالا


gettyimages-1377539241.jpg

Getty Images/Krongkaew

همه گیری به طور دائم بسیاری از جنبه های زندگی روزمره ما، از جمله محل کار را متحول کرد. کار از راه دور بیش از هر زمان دیگری رایج شده است، به طوری که تقریباً 58٪ از آمریکایی ها این گزینه را دارند که از راه دور کار کنند. گزارش مک کینزی.

کار از راه دور مزایای بسیاری دارد، از جمله کار ، در مک، که انتخاب می‌کنید، توانایی ،یب ، مسئولیت‌های کار و خانه، صرفه‌جویی در هزینه‌های حمل و نقل، اجتناب از حواس‌پرتی و موارد دیگر. این بدان م،ا نیست که کار ، در خانه نیز دارای نکات منفی نیست.

همچنین: این کارشناسان برای محافظت از هوش مصنوعی در برابر هکرها مسابقه می دهند

هنگامی که از راحتی در خانه خود کار می کنید، از محافظت هایی که یک دفتر به شما ارائه می دهد، مانند اتصال ایمن، یک فرد فناوری اطلاعات که به شما در رفع همه نگر، های شما کمک می کند، و اینکه توسط همکاران معمولاً مورد اعتماد احاطه شده اید، چشم پوشی می کنید.

هنگامی که از یک مکان انتخابی کار می کنید، خطر امنیت سایبری شما بیشتر است زیرا در معرض یک سری تهدیدات از یک هکر در یک کافی شاپ تا یک کودک نوپا کنجکاو هستید که به طور تصادفی اطلاعات حساس را به اشتراک می گذارد.

برای اینکه محیط کار از راه دور شما تا حد ممکن ایمن باشد، با کارشناسان صحبت کردیم و لیستی از بهترین عادت هایی که می تو،د انجام دهید را گردآوری کردیم.

1. از کار در اماکن عمومی خودداری کنید

من می دانم که یکی از بزرگترین مزایای کار از راه دور این است که بتو،د از محیطی کار کنید که بهره وری شما را افزایش می دهد، که اغلب می تواند یک مکان عمومی مانند کافی شاپ، کتابخانه یا پارک باشد. با این حال، با کار در یک مکان عمومی، خود را در معرض خطرات جدی امنیت سایبری قرار می دهید.

اولین و مستقیم ترین آنها حملات از روی شانه است که به نام موج سواری شانه نیز شناخته می شود. تمام این کارها این است که یک هکر آگاه و مصمم در همان فضایی بنشیند که شما به تک تک حرکات شما توجه زیادی می کند.

همچنین: استفاده از رمز عبور 4 رقمی آیفون خود را در ملاء عام متوقف کنید. در عوض این کار را انجام دهید

هنگامی که سخت مشغول کار هستید و روی انجام کار خود تمرکز می کنید، آنها می توانند با احتیاط تمام داده های شما را که می توانند برای حمله آینده استفاده کنند، یادداشت کنند.

دلیل دوم برای پر، از کار در مکان‌های عمومی، نقض احتمالی داده‌ها است که با استفاده از WI-FI عمومی مواجه می‌شوید، همانطور که در نکته بعدی توضیح داده شد.

2. از وای فای عمومی استفاده نکنید

برای تمرین ایمن کار از راه دور، اگر مجبورید در یک مکان عمومی کار کنید، باید از اتصال به Wi-Fi عمومی خودداری کنید. کار در فضاهای عمومی مجموعه ای از خطرات خاص خود را دارد، اما شبکه های Wi-Fi عمومی تنها خطر هک شدن شما را افزایش می دهند و اطلاعات حساس شرکت را در معرض خطر قرار می دهند.

همچنین: چگونه در Wi-Fi عمومی ایمن بم،م: 5 نکته که باید بد،د

“هنگامی که از Wi-Fi عمومی استفاده می کنید، لپ تاپ یا دستگاه خود را در معرض همان شبکه ای قرار می دهید که شخص دیگری می تواند به آن وارد شود، به این م،ی که آنها در واقع می توانند از طریق شبکه شما بررسی کنند، بسته به امنیت شبکه محلی لپ تاپ شما، پاتریک هوسی، معاون تحلیلگر گارتنر، می گوید.

انجام کار در یک فضای عمومی در حالی که از وای فای عمومی استفاده نمی کنید ممکن است یک پارادو، به نظر برسد، اما راه حل های ساده و مطمئنی وجود دارد. اولین مورد استفاده از VPN هنگام دسترسی به اطلاعات شرکت در عموم است.

VPN یک شبکه خصوصی مجازی است که از طریق یک اتصال رمزگذاری شده بین دستگاه شما و اینترنت، یک لایه امنیتی اضافی اضافه می کند.

اگر از یک دستگاه ارائه شده توسط شرکت استفاده می کنید، احتمالاً قبلاً یک سرویس VPN نصب شده است. اگر نه، VPN های مختلفی وجود دارد که می تو،د روی آنها سرمایه گذاری کنید. ZDNET بسیاری از آنها را به طور گسترده بررسی کرده است و می تو،د VPN های پیشنهادی ما را در اینجا پیدا کنید.

همچنین: 5 گام آسان برای ایمن نگه داشتن گوشی هوشمند خود در برابر هکرها

تاپان شاه، رهبر امنیت سایبری مشاور EY Americas می گوید: «اگر باید از Wi-Fi عمومی استفاده کنید، برای دسترسی به اطلاعات حساس شرکت، از VPN استفاده کنید.

راه حل ساده تر دیگر این است که هات اسپات تلفن خود را برای اتصال به اینترنت در کافی شاپ روشن کنید. هات اسپات شما به راحتی می تواند از تنظیمات گوشی هوشمند شما روشن شود که به شما امکان می دهد داده ها را از تلفن هوشمند خود در دستگاه خود به اشتراک بگذارید.

“اگر به هر دلیلی VPN باشد [too] آهسته، مطمئن شوید که از هات اسپات خود استفاده می کنید زیرا هات اسپات از طریق اتصال تلفن ایمن است.” شاه اضافه می کند.

3. روی نرم افزار آنتی ویروس سرمایه گذاری کنید

نرم افزار آنتی ویروس یک راه آسان برای افزودن یک لایه امنیتی دیگر به دستگاه شما است. همه رایانه ها، صرف نظر از سازنده، می توانند از نرم افزاری بهره مند شوند که از ورود ب،زار به رایانه شما جلوگیری می کند.

همچنین: 5 بهترین گزینه نرم افزار آنتی ویروس در سال 2023

شاه می گوید: «دلیل اهمیت آنها این است که هنوز آسیب پذیری های زیادی در سیستم عامل ها وجود دارد. بازیگران تهدید فقط به دنبال آن نوع آسیب‌پذیری‌ها هستند، سعی می‌کنند وارد شوند، و این آنتی ویروس حداقل امضایی از ظاهر آن دارد و می‌تواند آن را پیدا کند.»

اگر از دستگاهی استفاده می‌کنید که توسط شرکت خود ارائه شده است، احتمالاً نوعی نرم‌افزار ضد ب،زار را که قبلاً نصب شده است، ارائه می‌کند.

با این حال، حتی اگر گاهی اوقات به اطلاعات حساس شرکت در دستگاه های شخصی خود، مانند تلفن یا لپ تاپ شخصی خود دسترسی پیدا می کنید، نصب نرم افزار آنتی ویروس می تواند تفاوت ایجاد کند. همچنین می تو،د از لایه حفاظتی اضافی برای اطلاعات شخصی مانند شماره کارت اعتباری، سوابق پزشکی و موارد دیگر بهره مند شوید.

4. همه دستگاه های خود را به طور منظم راه اندازی مجدد و به روز کنید

به طور معمول، وقتی به مزایای به‌روزرس، نرم‌افزار فکر می‌کنیم، به ویژگی‌های جدید یا بهبود عملکرد دستگاه فکر می‌کنیم. با این حال، به‌روزرس،‌های نرم‌افزاری جدیدترین اصلاحات امنیتی را به دستگاه شما ارائه می‌کنند.

هوسی می‌گوید: «هر چیزی، از هر چیزی که استفاده می‌کنید، می‌خواهید مطمئن شوید که دستگاه‌هایی که به شبکه شما متصل هستند به‌روز هستند».

همچنین: 10 راه برای افزایش سرعت اتصال به اینترنت امروز

هنگام به‌روزرس، همه دستگاه‌های خود، باید به چیزهای واضحی مانند لپ‌تاپ و تلفن خود فکر نکنید. همه دستگاه‌های اینترنت اشیا که به شبکه شما متصل هستند، مانند گجت‌های خانه هوشمند، باید به‌روزرس، شوند تا تعداد آسیب‌پذیری‌های شبکه شما کاهش یابد.

یکی از مهم‌ترین دستگاه‌هایی که باید به‌روزرس، شود و شاید راحت‌ترین آن‌ها فراموش شوند، روتر شماست.

شاه می‌گوید: «حداقل باید سفت‌افزار خود را به‌روزرس، کنید و مطمئن شوید که وصله‌ها در روترتان به‌روز هستند».

به روز رس، و راه اندازی مجدد روتر به طور منظم نه تنها به عملکرد و اتصال به اینترنت آن کمک می کند، بلکه مطمئن می شود که جدیدترین و ایمن ترین نرم افزار را نصب کرده است.

5. از بهترین شیوه های رمز عبور استفاده کنید

تنظیم رمزهای عبور قوی و منحصر به فرد ممکن است بدیهی ترین اقدام احتیاطی به نظر برسد، اما اغلب نادیده گرفته می شود.

برای ایجاد اولین لایه حفاظتی قوی برای حساب‌های خود، مطمئن شوید که رمزهای عبور پیش‌فرض را به رمزهای خاص و منحصر به فرد برای هر حساب تغییر دهید.

همچنین: بهترین مدیران رمز عبور که به شما کمک می کنند تا به راحتی تمام لاگین های خود را حفظ کنید

شاه می گوید: «امنیت شما به اندازه رمز عبور شما خوب است، زیرا این اولین خط دفاعی است. “شما می خواهید مطمئن شوید که رمز عبور قوی خوبی دارید و همچنین از یک رمز عبور برای همه سایت های دیگری که ممکن است به آنها دسترسی داشته باشید استفاده نکنید.”

گذرواژه‌های پیش‌فرض، مانند گذرواژه‌هایی که روی روتر شما هستند، برای بسیاری از دستگاه‌ها و اشتراک‌های مختلف معمول هستند. با این حال، این رمزهای عبور پیش‌فرض خطری برای امنیت شما ایجاد می‌کنند، زیرا می‌توانند به راحتی توسط هکرهای بالقوه مورد استفاده قرار گیرند.

هوسی می‌گوید: «شما نوعی مودم ISP دریافت می‌کنید، و یک رمز عبور پیش‌فرض روتر مدیریت وجود دارد، و ا،ر مردم حتی هرگز آن را تغییر نمی‌دهند.

با «تنظیمات پیش‌فرض رمز عبور مدیریت که هر ،ی می‌توانست در اینترنت جستجو کند، من می‌توانم وارد آن شوم و تغییراتی ایجاد کنم یا همه انواع رهگیری ترافیک را انجام دهم».

6. مراقب حملات فیشینگ باشید

یک راه سریع و آسان برای دسترسی کلاهبرداران به اطلاعات شخصی شما، حمله فیشینگ است.

در این حملات، کلاهبرداران تلاش می‌کنند تا با جعل هویت یک سایت، ایمیل، پیوند یا پیام مورد اعتمادی که معمولاً با آن ارتباط برقرار می‌کنید، اطلاعات شخصی شما را از شما خارج کنند.

هنگامی که با پیوند یا فایل تعامل می کنید، کلاهبرداران می توانند دستگاه شما را با ب،زار آلوده کنند که می تواند اطلاعات شخصی شما را وارد کند.

همچنین: حملات فیشینگ به طرز وحشتناکی پیچیده می شوند. در اینجا چیزی است که باید مراقب آن باشید

ابزارهای ضد فیشینگ می توانند به شما کمک کنند یک لایه حفاظتی اضافی ارائه دهند، اما بهترین محافظت این است که خود و سایر اعضای خانواده را در مورد این حملات آموزش دهید.

“بله، شما می تو،د این ابزارها را داشته باشید که می توانند سعی کنند این حملات فیشینگ را متوقف کنند، اما اگر افراد خانه شما در مورد م،ای آن آموزش ندیده اند، این فقط در مورد آموزش افراد داخل خانه است، روی “هر کلیک نکنید”. حویسی می‌گوید: پیوند» و «گول نخورید».

هنگامی که شما و اعضای خانواده تان در مورد این موضوع آموزش دیدید، همه می تو،د تلاش فعالی کنید تا با سوء ظن عمل کنید و از افتادن در تله های آینده جلوگیری کنید.

7. از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

بهترین راه برای محافظت از خود در برابر باج افزار، پشتیبان گیری از داده های خود است. همانطور که از نام آن مشخص است، در یک حمله باج‌افزار، یک هکر تهدید می‌کند که اطلاعات شما را منتشر یا حذف می‌کند تا زم، که باج پرداخت شود.

اگر به طور مداوم از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، حتی اگر در معرض یکی از این حملات قرار گرفته باشید، می تو،د بدون پرداخت باج، اطلاعات خود را از نسخه پشتیبان خود بازیابی کنید.

همچنین: بهترین هارد ا،ترنال در حال حاضر

شاه می گوید: «حملات باج افزارهای زیادی در حال انجام است. «اگر پشتیبان گیری را به طور منظم انجام دهید، در واقع به شما کمک می کند تا بازیابی کنید [your data] اگر چیزی مانند یک رویداد باج افزار یا یک رویداد به خطر افتاده داده رخ دهد.”

برای پشتیبان‌گیری از داده‌های خود، می‌تو،د از میان یک سری سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری مانند iCloud، Dropbox یا Google Drive انتخاب کنید. همچنین می‌تو،د از داده‌های خود در یک موجود فیزیکی مانند یک هارد دیسک خارجی نسخه پشتیبان تهیه کنید.

8. خطرات خانوار را مدیریت کنید

حتی اگر ممکن است به اعضای خانواده و سایر اعضای خانواده خود اعتماد داشته باشید، مهم است که به خاطر داشته باشید که رایانه شما اطلاعات حساسی درباره ،ب و کار شما دارد.

یک کلیک بی‌گناه از سوی یک کودک می‌تواند منجر به اشتراک‌گذاری اطلاعات بسیار حساس در کل سازمان شما یا حتی بدتر از آن، با نهادهای خارجی شود که می‌توانند از این اطلاعات برای آسیب استفاده کنند.

همچنین: بهترین برنامه های کنترل والدین برای ایمن نگه داشتن فرزندان شما

برای جلوگیری از وقوع چنین حادثه‌ای، اگر با کودکان زندگی می‌کنید، راه‌اندازی کنترل‌های والدینی که می‌تواند از حمله تصادفی کودک نوپا جلوگیری کند، می‌تواند ایده هوشمندانه‌ای باشد. تنظیم دستگاه‌هایتان به گونه‌ای که هر زمان که فعالانه از آن‌ها استفاده نمی‌کنید به‌طور خودکار قفل شوند نیز می‌تواند کمک کند.

هوسی می گوید: «اگر بچه دارید، کنترل والدین وجود دارد. واضح است که می‌خواهید از افراد داخل خانه‌تان با لایه‌های حفاظتی اضافی محافظت کنید تا زم، که در فناوری اطلاعات ،ب کنند.»

علاوه بر موانع فیزیکی مانند کنترل رایانه، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که از سنین جو، به کودک خود در مورد خطرات اینترنت آموزش دهید تا هم خود و هم اطلاعات شما را ایمن نگه دارد.

هوسی می‌گوید: «من به دخترم، او اکنون بالغ شده است، خوب و بد، و هکر چیست، و می‌د،د که آنها چگونه انجام می‌دهند و حمله فیشینگ چیست، یاد دادم.
منبع: https://www.zdnet.com/article/eight-habits-of-highly-secure-remote-workers/#ftag=RSSbaffb68