دسته‌ها
اخبار

10 ویژگی Apple Maps که باید از آنها استفاده کنید


نقشه های اپل در آیفون.
جو فدوآ / How-To Geek

Apple Maps به ،وان یک جایگزین ضعیف برای Google Maps شروع به کار کرد، اما به تدریج به یک رقیب توانا تبدیل شد. افراد بیشتری متوجه می شوند که Apple Maps به اندازه کافی برای نیازهای آنها خوب است، اما آیا شما بیشترین بهره را از آن می برید؟

از Apple Maps در مرورگر استفاده کنید

نقشه های اپل در DuckDuckGo

برنامه Apple Maps فقط در رایانه‌های iP،ne، iPad و Mac در دسترس است، اما روشی هوشمندانه برای استفاده از Apple Maps در هر مرورگری وجود دارد. DuckDuckGo از Apple Maps به ،وان ستون فقرات ابزار نقشه برداری خود استفاده می کند. بنابراین، می تو،د با جستجوی ساده با DuckDuckGo از Apple Maps در مرورگر استفاده کنید.

مربوط: نحوه استفاده از Apple Maps در مرورگر در ویندوز و اندروید

آدرس خانه و محل کار خود را تغییر دهید

خانه و محل کار در Apple Maps.

افزودن آدرس خانه و محل کار خود به Apple Maps به شما امکان می دهد به سرعت به مکان های مکرر خود پیمایش کنید. تنظیم مکان خانه و محل کارتان نیز با سیری مفید است، زیرا می‌تو،د به سادگی بگویید «Navigate Home». این مکان ها را می توان در برنامه مخاطبین یا خود برنامه Maps ویرایش کرد.

مربوط: چگونه آدرس خانه خود را در Apple Maps تغییر دهیم

ETA زنده خود را به اشتراک بگذارید

روی Share ETA text ضربه بزنید

“کجایی؟” “کی به اینجا می آیی؟” همه ما قبلاً این سؤالات را شنیده و پرسیده ایم. خوشبختانه، می‌تو،د به سادگی موقعیت مک، خود را از طریق Apple Maps ارسال کنید و به مردم اجازه دهید دقیقاً کجا هستید. این نیز یک ویژگی عالی برای اه، ایمنی است.

مربوط: چگونه Apple Maps Live ETA خود را در آیفون به اشتراک بگذارید

پیش‌فرض مسیرهای پیاده‌روی یا حمل‌ونقل است

انتخاب کنید "پیاده روی" برای نوع حمل و نقل

بسته به جایی که زندگی می کنید، ممکن است رانندگی وسیله اصلی حمل و نقل شما نباشد. شاید شما در شهری قابل پیاده‌روی زندگی می‌کنید که همه چیز در آن نزدیک است، یا با وسایل حمل‌ونقل عمومی رفت و آمد می‌کنید. اگر رانندگی نمی کنید، تغییر مداوم حالت حمل و نقل در Apple Maps آزاردهنده است، بنابراین آن را به روش دلخواه خود تغییر دهید.

مربوط: چگونه Apple Maps را به حالت پیش فرض روی مسیرهای پیاده روی تنظیم کنیم

ماشین پارک شده خود را پیدا کنید

روکش ماشین پارک شده در Apple Maps

اگر آیفون خود را به خودروی خود وصل کنید – چه با Apple CarPlay یا بلوتوث – Apple Maps به طور خودکار مکان پارک ، شما را به خاطر می آورد. هنگامی که آیفون خود را از خودرو جدا می کنید، Maps مکان را ثبت می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که «ماشین پارک شده» را در برنامه Maps جستجو کنید تا آن را پیدا کنید.

مربوط: چگونه ماشین پارک شده خود را با آیفون یا اپل واچ پیدا کنیم؟

از عوارضی و بزرگراه ها دوری کنید

انتخاب کنید "عوارض" و "بزرگراه ها" تحت اجتناب از.
« عوارضی » و «بزرگراه ها» را انتخاب کنید.

برخی از مناطق مملو از جاده ها و بزرگراه ها هستند. اگر می‌خواهید چند دلار صرفه‌جویی کنید یا فقط ترجیح می‌دهید مسیری خوش منظره را انتخاب کنید، می‌تو،د به Apple Maps بگویید که هنگام ایجاد مسیرها از آن جاده‌ها اجتناب کند. به Settings > Maps > Driving بروید و «Tolls» و «Higways» را تغییر دهید.

مربوط: نحوه تنظیم نقشه های اپل برای جلوگیری از عوارض و بزرگراه ها

اضافه ، توقف های متعدد به یک سفر

ضربه زدن "Stop را اضافه کنید."

زمان زیادی طول کشید، اما Apple Maps بالا،ه این قابلیت را به دست آورد که با iOS 16 چندین توقف به سفر اضافه کند. شما می تو،د بیش از ده توقف به یک سفر اضافه کنید، و انجام درایوهای طول، تر را بدون نیاز به راه اندازی مجدد Apple Maps بسیار آسان تر می کند. هر توقف جدید در طول مسیر

مربوط: نحوه اضافه ، چند توقف در نقشه اپل

قطب نما را در ناوبری نشان دهید

قطب نما را نشان دهید.

به‌طور پیش‌فرض، Apple Maps قطب‌نما را در هنگام ناوبری رانندگی روی صفحه نمایش نمی‌دهد. اگر ،ی هستید که دوست دارید بداند به کدام سمت می روید، می تو،د قطب نما را در حالت رانندگی فعال کنید. عجیب است که این گزینه برای پیاده روی یا دوچرخه سواری در دسترس نیست. به تنظیمات > نقشه‌ها > رانندگی بروید و «قطب‌نما» را تغییر دهید.

یک پین در هر مک، رها کنید

یک نشانگر پین در Maps.

پیمایش به یک مکان شناخته شده در Apple Maps بسیار آسان است—شما فقط می تو،د آن را جستجو کنید یا روی نام آن روی نقشه ضربه بزنید. مکان‌هایی که بر،ب‌گذاری نشده‌اند چطور؟ می تو،د یک پین را در هر مک، رها کنید تا آن را ذخیره کنید، به اشتراک بگذارید یا به آن بروید. به سادگی ضربه بزنید و نگه دارید تا یک پین رها شود.

مربوط: نحوه انداختن پین در Apple Maps در آیفون

طول و عرض جغرافیایی را پیدا کنید

طول و عرض جغرافیایی در نقشه های اپل.

طول و عرض جغرافیایی ممکن است در عصر حاضر با ناوبرهای GPS در جیب ما مرتبط نباشد، اما همچنان برای برخی افراد و موقعیت ها مهم هستند. نقشه های اپل مختصات هر مک، را که پین ​​را روی آن می اندازید نمایش می دهد. به همین راحتی

مربوط: نحوه یافتن طول و عرض جغرافیایی در نقشه های اپل


اگرچه ممکن است نقشه‌های اپل هنوز هم سطح نقشه‌های گوگل نباشد، اما مطمئناً به نقطه‌ای رسیده است که می‌تو،د در زندگی روزمره خود به آن اعتماد کنید. زمان زیادی طول می کشد تا داده های نقشه برداری جمع آوری شود، اما اپل همیشه نقشه ها را بهتر می کند.
منبع: https://www.،wtogeek.com/886879/apple-maps-features-you-s،uld-be-using/