دسته‌ها
اخبار

10 ویژگی عالی iPad که باید از آنها استفاده کنید


صفحه کلید جادویی 12.9 اینچی اپل
سیب

چه یک کهنه کار آیپد یا مبتدی باشید، تبلت اپل دارای ویژگی های زیادی است که ممکن است برخی از آنها زیر رادار شما رفته باشند. بیایید نگاهی به ده ویژگی عالی که هر دارنده آی پد باید از آنها استفاده کند بیاندازیم.

از iPad خود به ،وان نمایشگر مک دوم استفاده کنید

iPad با طراحی مداد اپل Sidecar
سیب

با قابلیتی به نام Sidecar، می‌تو،د از iPad خود به‌،وان م،تور دوم برای مک خود استفاده کنید که دسکتاپ شما را منع، می‌کند یا گسترش می‌دهد. با هر iPad یا Mac کار نمی کند (Apple آ،ین مورد نیاز سیستم را ارائه می دهد،) اما اگر دستگاه های شما از آن پشتیب، می کنند، بسیار خوب کار می کند. iPad و Mac باید به یک حساب اپل وارد شوند و Handoff باید فعال باشد. پس از اتصال، اپل نوار کناری مفیدی را ارائه می‌کند که استفاده از برنامه‌های مک را در iPad آسان‌تر می‌کند. اگر اپل پنسل دارید حتی می تو،د از آی پد خود به ،وان تبلت گرافیکی استفاده کنید.

مربوط: نحوه استفاده از iPad خود به ،وان یک نمایشگر خارجی مک با Sidecar

یک اسکرین شات از وب سایت تمام صفحه بگیرید

انتخاب کنید "صفحه کامل."

با استفاده از ویژگی اسکرین شات iPad خود، می تو،د یک اسکرین شات تمام صفحه از کل صفحه وب بگیرید. برای انجام این کار، ابتدا یک اسکرین شات را فعال کنید: دکمه بالا و دکمه افزایش صدا (در iPad بدون دکمه Home) یا دکمه Home و دکمه بالا (در iPad با دکمه Home) را فشار دهید. وقتی تصویر کوچک را در گوشه می بینید، روی آن ضربه بزنید، سپس برگه «صفحه کامل» را انتخاب کنید. در نهایت، «ذخیره PDF در فایل‌ها» را انتخاب کنید و یک اسکرین شات تمام صفحه دریافت خواهید کرد که می‌تو،د بعداً در برنامه Files ببینید.

مربوط: نحوه گرفتن اسکرین شات تمام صفحه از یک وب سایت در iP،ne یا iPad

ارسال ع،، فیلم یا فایل با AirDrop

با استفاده از AirDrop به راحتی می‌تو،د ع،‌ها، فیلم‌ها و فایل‌های دیگر را از iPad خود به سایر دستگاه‌های اپل نزدیک به اشتراک بگذارید. AirDrop از بلوتوث و Wi-Fi استفاده می کند و می توان آن را در منوی اشتراک گذاری پیدا کرد. برای استفاده از آن، بلوتوث را فعال کرده و AirDrop را در هر دو دستگاه پیکربندی کنید. در برنامه‌ای که می‌خواهید فایل‌ها یا رسانه‌ها را از آن ارسال کنید، روی دکمه اشتراک‌گذاری (مربعی با فلش رو به بالا به سمت بیرون) ضربه بزنید و «AirDrop» را انتخاب کنید. دستگاه Apple نزدیکی را که می‌خواهید فایل یا فایل‌ها را به آن ارسال کنید، انتخاب کنید، و آنها به‌صورت بی‌سیم به دستگاه دیگر ارسال می‌شوند.

مربوط: AirDrop 101: به راحتی محتوا را بین آیفون‌ها، آی‌پدها و مک‌های اطراف ارسال کنید

میانبرهای صفحه کلید iPad

پاپ آپ میانبر صفحه کلید فرمان سافاری در iPad

اگر از صفحه‌کلید فیزیکی با آی‌پد خود استفاده می‌کنید، ممکن است از تجربه صفحه‌کلید نهایت استفاده را نبرید. برنامه های iPad از بسیاری از کلیدهای میانبر مفید Command مشابه موارد موجود در Mac پشتیب، می کنند، مانند Command+C برای کپی و Command+V برای ،باندن. اگر نمی تو،د میانبرهای یک برنامه خاص را به خاطر بسپارید، Command را فشار داده و نگه دارید تا هر زمان که بخواهید یک برگه تقلب را ببینید.

مربوط: بهترین میانبرهای صفحه کلید در iPad

دستیابی به صلح با “تمرکز”

در تنظیمات، روی ضربه بزنید "تمرکز."

اگر شما دان‘t خواستن به بودن اذیت شد توسط پیام ها، اطلاعیه، یا هشدارها در iPad شما، استفاده کنید انجام دادن نه منطقهurb حالتکه بخشی از قابلیتی به نام Focus است. به لطف تنظیمات، می‌تو،د «مزاحم نشوید» را برنامه‌ریزی کنید تا در زمان‌های خاصی از روز (مانند زم، که در حال کار هستید) به‌طور خودکار فعال شود، یا می‌تو،د با ضربه زدن روی نماد هلال ماه، آن را به‌صورت دستی در مرکز کنترل تغییر دهید. بالا،ه آرامش!

مربوط: نحوه تنظیم فو، در آیفون و آیپد

دکمه های ماوس خود را سفارشی کنید

تصویر قهرمان آی پد و ماوس

اگر از ماوس با iPad خود استفاده می کنید، می تو،د نحوه عملکرد دکمه های آن را سفارشی کنید، از جمله اختصاص دادن عملکردهای مفید به دکمه های اضافی که ممکن است داشته باشد. برای انجام این کار، باید یک ویژگی دسترسی به نام AssistiveTouch را فعال کنید، سپس به Settings > Accessibility > Touch > Devices بروید و نام دستگاه متصل شده ماوس را انتخاب کنید. در آنجا، می‌تو،د «Customize Additional Buttons» را انتخاب کنید، روی دکمه‌ای روی ماوس خود کلیک کنید، سپس یک تابع را از لیست انتخاب کنید، مانند «Home» یا «App Swicher». به این ترتیب، می تو،د به سرعت برنامه ها را تنها با استفاده از ماوس خود تغییر دهید.

مربوط: نحوه سفارشی سازی دکمه های ماوس در iPad

از چندوظیفه ای برای بهره وری بیشتر استفاده کنید

بستن Split View در iPad

اگر از iPad خود به ،وان یک ماشین کار استفاده می کنید، تسلط بر چند وظیفه ای می تواند تجربه iPad شما را ساده کند. با شروع iPadOS 15، انجام چند کار با منوی چند وظیفه ای آسان تر است. برای استفاده از آن، روی سه نقطه در مرکز بالای صفحه ضربه بزنید، و منوی کوچکی را مشاهده خواهید کرد که به شما امکان می‌دهد نمای تمام صفحه، نمای ت،یم یا اسلاید را انتخاب کنید. iPadOS 16 با معرفی Stage Manager – یک محیط دسکتاپ مانند با برنامه های iPad پنجره دار – در اوا، سال 2022 این کار را یک قدم فراتر خواهد برد.

مربوط: نحوه استفاده از ویژگی های چند وظیفه ای در iPad

از تصویر در تصویر برای ویدیو استفاده کنید

تصویر در پنجره تصویر در iPad

اگر در حال تماشای یک ویدیوی مهم یا شرکت در تماس FaceTime در iPad خود هستید، به لطف حالت تصویر در تصویر (PiP) می‌تو،د در حین انجام کارهای دیگر به تماشای آن ادامه دهید. این ویدئو را به یک تصویر کوچک با قابلیت تغییر اندازه کاهش می دهد که همچنان در گوشه صفحه نمایش شما پخش می شود. برای استفاده از آن، روی نماد Picture in Picture در یک برنامه پشتیب، ضربه بزنید (به نظر می رسد دو مستطیل روی هم قرار گرفته اند که یک فلش مورب به سمت پایین و سمت راست نشان می دهد). پس از باز شدن صفحه نمایش ویدیو، می تو،د با انگشت خود آن را به گوشه های مختلف صفحه بکشید یا اندازه آن را تغییر دهید. برای بستن آن، روی پنجره Picture in Picture ضربه بزنید و دکمه “X” را انتخاب کنید.

مربوط: نحوه استفاده از فیلم تصویر در تصویر (PiP) در iPad

جهت صفحه نمایش iPad خود را قفل کنید

آیا از چرخش صفحه نمایش آی پد خود در همه جا (از عمودی گرفته تا منظره و بالع،) هر بار که موقعیت خود را روی تخت یا کاناپه تغییر می دهید خسته شده اید؟ در این صورت، می تو،د به راحتی چرخش صفحه نمایش را در جای خود قفل کنید تا با چرخاندن فیزیکی آی پد تغییری نکند. برای انجام این کار، Control Center را باز کنید و روی نماد قفل جهت، که شبیه یک قفل با یک فلش دایره‌ای در اطراف آن است، ضربه بزنید. برای خاموش ، آن بعداً، Control Center را اجرا کنید و دوباره روی نماد قفل جهت ضربه بزنید.

مربوط: نحوه قفل ، جهت صفحه نمایش آیفون یا آیپد

از شیفت شب برای آرامش چشمان خود استفاده کنید

ضربه زدن "شیفت شب" در Control Center برای فعال ، Night Shift در iPad.

اگر از iPad خود برای مطالعه در شب استفاده می کنید، نور آبی روشن صفحه نمایش گاهی اوقات می تواند چشمان شما را خسته کند. خوشبختانه، اپل قابلیتی به نام Night Shift را با iPad در نظر گرفته است که صفحه نمایش را به رنگی گرم و نارنجی رنگ می کند که خستگی چشم را کاهش می دهد و به طور بالقوه مشکلات خواب ناشی از قرار گرفتن در معرض صفحه نمایش در اوا، شب را کاهش می دهد. برای استفاده از آن، Control Center را باز کنید و انگشت خود را روی نوار لغزنده روشنایی نگه دارید تا منوی دیگری ظاهر شود. برای فعال ، آن، روی دکمه «شیفت شب» ضربه بزنید و می‌تو،د بعداً به همان روش آن را خاموش کنید. رویاهای دلنشین!
منبع: https://www.،wtogeek.com/823719/10-awesome-ipad-features-you-s،uld-be-using/