دسته‌ها
اخبار

چگونه آدرس IP خود را از CMD (Command Prompt) پیدا کنیم


  1. برای پیدا ، آدرس IP محلی خود از CMD Command Prompt، کافی است “ipconfig” را در خط فرمان تایپ کنید. به ،وان “آدرس IPv4” فهرست می شود.
  2. برای یافتن آدرس IP عمومی (خارجی) خود از یک خط فرمان، “curl ifconfig.me” را در ویندوز 10 یا 11 تایپ کنید.

مانند بسیاری از موارد در ویندوز، ده‌ها راه برای انجام کاری وجود دارد، بنابراین امروز چندین تکنیک مختلف را به شما نشان می‌دهیم تا آدرس IP عمومی یا خصوصی خود را از خط فرمان پیدا کنید.

چرا می خواهید آدرس IP خود را از خط فرمان دریافت کنید در حالی که می تو،د به راحتی آن را در رابط کاربری گرافیکی ویندوز 10 یا ویندوز 11 جستجو کنید؟ اگر از افراد قدیمی و قدیمی هستید، استفاده از خط فرمان برای انجام کارها به طور طبیعی انجام می شود، بنابراین ممکن است به جای کلیک ، روی یک سری تنظیمات، تایپ ، یک فرمان سریع برایتان آسان تر باشد. با این حال، دلیل واقعی این است که احتمالاً می‌خواهید آن را در یک اسکریپت خودکار کنید، و فقط باید دستور من، برای کار را پیدا کنید.

کدام آی پی را می خواهید؟ IP محلی (خصوصی) در مقابل IP خارجی (عمومی).

قبل از اینکه به شما نشان دهیم چگونه آدرس IP خود را پیدا کنید، باید در مورد آن صحبت کنیم تفاوت بین آدرس IP عمومی و خصوصی

هر شبکه ای که به آن متصل هستید یک آدرس IP مرتبط با آن خواهد داشت—اگر رایانه شما از طریق Wi-Fi و همچنین اترنت متصل باشد، هر دو آداپتور آدرس IP خود و ج، مسیریابی TCP/IP محلی شما را خواهند داشت. مسئول تشخیص اینکه کدام یک در نهایت برای کدام درخواست استفاده می شود. با این حال، بیشتر اوقات، شما فقط به روتر Wi-Fi خود متصل هستید، بنابراین رایانه محلی شما که به شبکه محلی شما متصل می شود یک آدرس IP واحد دارد.

با این حال، روتر اینترنت شما همیشه به دو شبکه مجزا متصل است: شبکه محلی (خصوصی) شما در خانه و شبکه خارجی (عمومی) ISP شما. روتر درخواست را از رایانه شما با استفاده از NAT (ترجمه آدرس شبکه) ترجمه می کند تا به همه چیز در شبکه شما اجازه دهد یک آدرس IP عمومی واحد را به اشتراک بگذارد.

هنگامی که رایانه شخصی ویندوز، آیفون یا رزبری پای شما از خانه شما به اینترنت متصل می شود، سروری که آنها به آن متصل می شوند آنها را به ،وان همان آدرس IP مشاهده می کند: IP خارجی (عمومی) روتر شما.

دریافت آدرس IP محلی (خصوصی) از CMD (Command Prompt)

برای پیدا ، آدرس IP محلی یا خصوصی خود از خط فرمان در هر نسخه از ویندوز، کافی است منوی S، را باز کنید، Command Prompt را جستجو کنید، آن را باز کنید و دستور زیر را تایپ کنید:

ipconfig

ویندوز جزئیات زیادی را ارائه می دهد، اما خطی که به دنبال آن هستید خطی است که می گوید “آدرس IPv4” که آدرس IP محلی / خصوصی شما را برای آداپتوری که به شما متصل است نمایش می دهد. شبکه وای فای یا اترنت.

ipconfig برای آدرس IP محلی

برخی از افراد بیش از یک آداپتور در لیست خواهند داشت، و اگر نرم افزار ماشین مجازی یا WSL را نصب کرده اید، ممکن است چیزهای اضافی زیادی ببینید، بنابراین باید آداپتوری را که به شبکه شما متصل است بررسی کنید. در حال تلاش برای پیدا ، آدرس برای.

به خاطر داشته باشید که این آدرس IP خصوصی شما است، نه آدرس عمومی که وب سایت ها ترافیک شما را از آن مشاهده می کنند. برای آدرس IP عمومی خود، به خواندن ادامه دهید.

دریافت آدرس IP عمومی (خارجی) از CMD (Command Prompt)

برای یافتن آدرس IP عمومی/خارجی خود از خط فرمان، گزینه های مختلفی دارید، اما شاید ساده ترین گزینه این باشد که به سادگی دستور زیر را تایپ کنید (با فرض اینکه قبلاً Command Prompt را از منوی استارت باز کرده اید)

curl ifconfig.me

این دستور بلافاصله آدرس IP عمومی فعلی شما را در همان خط فرمان ،وجی می دهد. با استفاده از دستور curl برای دانلود محتویات ifconfig.me، که یک وب سایت بسیار ساده است که ،ی آن را راه اندازی کرده است تا چیزی جز آدرس IP عمومی شما تولید کند. اگر آن نام دامنه را به مرورگر خود وصل کنید، همان چیزی را خواهید دید.

شایان ذکر است که ویندوز 10 و 11 دارای دستور curl هستند، اما اگر از نسخه قبلی ویندوز استفاده می کنید، احتمالاً باید یک نسخه از آن را دانلود کنید. حلقه برای ویندوز. Curl باید از داخل اعلان CMD معمولی ویندوز کار کند، اما می‌تو،د از داخل پوسته Bash در داخل ویندوز 10 یا 11 نیز استفاده کنید.

همچنین تعدادی روش جایگزین برای بیرون کشیدن آدرس IP عمومی شما از خط فرمان وجود دارد، و ما آن‌ها را برای کامل بودن درج می‌کنیم—و فقط در صورتی که اولین مورد از کار بیفتد! اینجا چندتایی هستند:

curl myexternalip.com/raw
curl ipec،.net/plain
curl ifcfg.me
curl icanhazip.com

آ،ین مورد به طور عجیبی شامل یک خط اضافی است که اگر از آن در یک اسکریپت استفاده می کنید ممکن است خیلی خوب کار نکند.

شاید روش مورد علاقه من از OpenDNS و فرمان قابل اعتماد nslookup استفاده کند که برای همیشه در هر نسخه ویندوز وجود دارد:

nslookup myip.opendns.com. resolver1.opendns.com
nslookup برای آدرس IP
نه، این IP واقعی من نیست.

اکنون که از خواندن در مورد نحوه انجام همه این کارها از خط فرمان بسیار لذت برده اید، احتمالاً باید به این نکته اشاره کنم که شما همچنین می تو،د فقط “IP من چیست” را در Google تایپ کنید و به شما می گوید. اما آنقدرها هم جالب نیست.

آیا می خواهید پیچیده تر شوید؟ آیا می دانستید که در واقع می تو،د آدرس IP خود را از خط فرمان تغییر دهید؟ همچنین می تو،د رجیستری ویندوز را ویرایش کنید، رایانه شخصی خود را قفل کنید، رمز عبور را تغییر دهید، ا،ل یا ورد را راه اندازی کنید، درایوهای شبکه را نقشه برداری کنید، رایانه شخصی خود را خاموش کنید، برنامه ها را حذف کنید، فایل ها را با هم مقایسه کنید، فایل ها را پیدا کنید، کلید محصول ویندوز خود را پیدا کنید و حتی از همه انواع استفاده کنید. میانبرهای صفحه کلید از خط فرمان ویندوز قدیمی.

آدرس IP عمومی را از Powers، دریافت کنید

اگر واقعاً آماده هستید که از آن لذت ببرید، در اینجا نحوه یافتن آدرس IP عمومی خود از a فرمان قدرتمندتر PowerS، (یا اسکریپت، برای آن موضوع). فقط این را در ترمینال PowerS، خود تایپ کنید:

(Invoke-WebRequest -UseBasicParsing -URI ifconfig.me ).Content

فوراً آدرس IP شما را درست مانند سایر نمونه های بالا باز می گرداند. همچنین اگر می خواهید از آن در یک اسکریپت استفاده کنید، می تو،د آن را به چند خط ت،یم کنید:

$myip = Invoke-WebRequest -UseBasicParsing -URI ifconfig.me
$myip.Content

این باعث ایجاد $myip متغیر و محتوای درخواست را در آن قرار دهید و سپس می تو،د استفاده کنید $myip.Content در صورت نیاز، مقدار را بیرون بیاورید یا از آن در جای دیگری در اسکریپت استفاده کنید. شما می تو،د سایت ifconfig.me را با هر یک از نمونه های دیگری که قبلا به شما نشان دادیم جایگزین کنید، فقط در صورتی که آن سایت در مقطعی در آینده کار نکند.

آدرس IP عمومی را از Bash S، دریافت کنید

اگر از پوسته Bash از داخل ویندوز، احتمالاً خوشحال خواهید شد که بد،د دریافت آدرس IP عمومی شما به همان سادگی از طریق خط فرمان است. فقط دستور زیر را تایپ کنید:

curl ifconfig.me

باید دقیقاً به همان روشی عمل کند که دستور در اعلان معمولی CMD انجام می‌دهد، اما شما می‌تو،د با پوسته Bash خیلی بیشتر از خط فرمان انجام دهید.

برای یافتن اطلاعات آدرس IP بیشتر آماده هستید؟ می تو،د آدرس IP خود را با استفاده از رابط کاربری گرافیکی در ویندوز 10 یا ویندوز 11 پیدا کنید، یا IP آیفون، Roku، چاپگر، روتر Wi-Fi خود یا هر دستگاه دیگری را جستجو کنید. هنگامی که یک متخصص هستید، می تو،د برای دیدن آنچه در پورت های TCP/IP گوش می دهد و راه اندازی مسیرهای IP استاتیک فارغ التحصیل شوید.
منبع: https://www.،wtogeek.com/858334/،w-to-find-your-ip-address-from-cmd-command-prompt/