دسته‌ها
اخبار

نوجوان و مادر بر اساس داده های فیس بوک به اتهام سقط جنین اعتراف کردند


یک زن نبراسکا دارد اعتراف به گناه کرد برای کمک به دخترش برای سقط دارویی در سال گذشته. روند قانونی علیه او به تصمیم فیس بوک مبنی بر ارائه پیام های خصوصی بین آن مادر و دختر 17 ساله اش به مقامات مربوط می شود که در مورد برنامه های مادر برای خاتمه بارداری خود بحث می ،د.

این پرونده نمونه ای گویا از این است که چگونه می توان از فناوری بزرگ برای کمک به پیگرد سقط جنین در ایالات متحده استفاده کرد، جایی که دادگاه عالی در سال 2022 تصمیم Roe v. Wade را که در سال 1973 سقط جنین را قانونی می کرد، لغو کرد. کارشناسان هشدار داده‌اند که داده‌های مکان، تاریخچه جستجو، ایمیل‌ها، پیام‌های متنی و حتی اپلیکیشن‌های ردیابی ، و تخمک‌گذاری اکنون می‌توانند در پیگرد قانونی افرادی که به دنبال سقط جنین هستند و ،، که به آنها کمک می‌کنند مورد استفاده قرار گیرند و این مورد نشان می‌دهد که حق با آنهاست. نگران بودن.

متا که مالک فیس‌بوک است، می‌توانست حکم قانونی برای تحویل پیام‌های خصوصی به پلیس را به چالش بکشد، همانطور که گاهی اوقات این شرکت و سایر شرکت‌های فناوری به دلایل مختلف انجام می‌دهند، اما این کار را نکرد. پیام‌های خصوصی در فیس‌بوک مسنجر نشان می‌دهد که چگونه این دو درباره برنامه‌های خاتمه بارداری و از بین بردن شواهد، از جمله دستورالعمل‌های مادر در مورد نحوه استفاده از قرص‌ها برای پایان دادن به بارداری، بحث ،د. این پیام‌ها مستقیماً مجریان قانون را به دست آوردن الف مجوز تفتیش.

پلیس به خانه این خانواده یورش برد و شش گوشی هوشمند و هفت لپ‌تاپ را با داده‌هایی مانند تاریخچه اینترنت و ایمیل‌هایی که مجموعاً 24 گیگابایت داشتند، توقیف ،د.

متا به موقع به TechCrunch پاسخ نداد، اما سال گذشته، این شرکت بی،ه‌ای منتشر کرد که در بخشی از آن آمده است:

هیچ چیزی در حکم های معتبری که از مجریان قانون محلی در اوایل ژوئن، قبل از تصمیم دادگاه عالی دریافت کردیم، به سقط جنین اشاره نکرد. حکم های مربوط به اتهامات مربوط به تحقیقات جنایی و اسناد دادگاه نشان می دهد که پلیس در آن زمان در حال بررسی پرونده نوزاد مرده ای بود که سوزانده و دفن شده بود، نه تصمیمی برای سقط جنین.

TechCrunch بارها درخواست اطلاعات بیشتر در مورد آنچه پلیس به طور خاص با متا به اشتراک گذاشته است و ظن آنها چیست. پلیس ابتدا تحقیقات خود را آغاز کرده بود “نگر، ها مبنی بر اینکه یک دختر نوجوان … ظاهراً یک کودک مرده به دنیا آورده است.”

همانطور که در سال 2022 نوشتیم: “یک دختر 17 ساله و یک مرده به دنیا آمده که با عجله پنهان شده است به نظر می رسد چیزی است که ممکن است سزاوار بررسی دقیق تری باشد تا کمک هزینه ای به همه داده های آن کودک.” به ویژه با توجه به گفتگوی جنجالی در ایالات متحده در آن زمان در مورد تصمیم دادگاه عالی برای لغو رو علیه وید.

متا از اتخاذ موضع در مورد سقط جنین بیزار بوده است، اما به ،وان فیلسوف ایرلندی ادموند برک ظاهرا نگفت“تنها چیزی که برای پیروزی شر لازم است این است که انسان های خوب کاری انجام ندهند.” موضع منفعلانه مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، یادآور موضع او علیه تبدیل فیس‌بوک به «داور حقیقت» در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 است. زاکربرگ در آن زمان اهمیت سانسور ن، سخنان سیاسی را تصدیق کرد، حتی زم، که با اطلاعات نادرستی که می تواند بر روند دموکراتیک تأثیر بگذارد، هم مرز بود.

بر اساس توافق نامه خود، جسیکا برگس، مادر، اعتراف کرد که یک قرص سقط جنین غیرقانونی را پس از 20 هفته بارداری به دخترش داده است، که در آن زمان غیرقانونی بود. در ماه مه، جیم پیلن، فرماندار جمهوری خواه نبراسکا لایحه ای را امضا کرد که سقط جنین در هفته 12 بارداری را ممنوع می کند که بلافاصله اجرا شد.

برگس همچنین به گزارش نادرست و دستکاری در بقایای ،ت انسان اعتراف کرد. بر اساس اسناد دادگاه، مادر به دخترش کمک کرد تا جنین سقط شده را بسوزاند و دفن کند که بعداً مقامات از مزرعه ای در شمال نورفولک نبش قبر ،د. دادگاه اتهامات پنهان ، مرگ شخص دیگری و سقط جنین توسط فردی غیر از پزشک دارای مجوز را رد کرد.

جو اسمیت، وکیل شهرستان مدیسون، گفت که این اولین باری بود که او پس از 20 هفته ،ی را به انجام غیرقانونی سقط جنین متهم کرد.

جسیکا برگس برای محکومیت در 22 سپتامبر برنامه ریزی شده است، و او در حال بررسی دو اتهام جنایت ک، IV و یک جنایت ک، I است. در نبراسکا، جنایات ک، IV معمولاً شامل محکومیت تا دو سال زندان، جریمه 10000 دلاری یا هر دو است. جنایات ک، اول تا یک سال زندان، 10000 دلار یا هر دو محکوم می شوند.

سلست برگس که اکنون 18 سال دارد، سال گذشته به ،وان یک بزرگسال متهم شد و در ماه مه به جرم برداشتن، پنهان ، یا رها ، جسد مرده اعتراف کرد. جلسه محاکمه او برای 20 ژوئیه برنامه ریزی شده است و او با دو سال زندان مواجه است.

تابستان گذشته، مردی پس از عدم اعتراض به جرمی به دلیل کمک به ،ن در دفن جنین در زمین والدینش، به حبس مشروط محکوم شد.


منبع: https://techcrunch.com/2023/07/11/teen-and-mom-plead-guilty-to-abortion-charges-based-on-facebook-data/