دسته‌ها
اخبار

مدیر عامل رویال میل تایید کرد که حمله سایبری سرویس پستی بریتانیا از بین رفته است • TechCrunch


ون های رویال میل در خارج از انباری در استوک-آن-ترنت در بریت،ا به دنبال یک حمله سایبری به سیستم های آن.

اعتبار تصویر: ناتان استایرک/گتی ایماژ

سیمون تام،، مدیرعامل رویال میل تایید کرده است که یک حمله سایبری مقصر اختلالات مداوم در غول پست بریت،ا است.

این پذیرش تقریباً یک هفته پس از آن صورت می گیرد که رویال میل برای اولین بار اعلام کرد که توسط یک “حادثه سایبری” نامشخصی که سرویس پست بریت،ایی قادر به ارسال اقلام به مقاصد خارج از کشور نبود، مورد حمله قرار گرفته است.

تام، روز سه‌شنبه در یک کمیته پارلم، بریت،ا در پاسخ به سؤالات قانون‌گذاران گفت: «ما تأیید کرده‌ایم که یک حمله سایبری داشته‌ایم. تام، افزود در حالی که سرویس پستی معتقد است که هیچ اطلاعات مشتری در این حمله به خطر نیفتاده است، سازمان برای تغییر آن وضعیت آماده است و قبلاً به ،وان یک اقدام احتیاطی به تنظیم کننده حفاظت از داده های بریت،ا، دفتر کمیسر اطلاعات، اطلاع داده است.

تام، – که در جلسه ای در مورد اختلافات مداوم رویال میل با کارگران اتحادیه اش به قانونگذاران شواهد ارائه کرد – با استناد به توصیه هایی که در مورد جزئیات حمله سایبری اظهار داشت، خودداری کرد.

تام، افزود که رویال میل که در پی این حمله سایبری با آژانس های امنیت ملی همکاری می کند، ادعا کرد که بحث درباره جزئیات این حادثه برای تحقیقات در حال انجام “مضر” خواهد بود، اما تایید کرد که خدمات پستی همچنان در خدمات صادرات بین المللی خود اختلال ایجاد می کند. در پی حمله سایبری

رویال میل هنوز تأیید نکرده است که این اختلال احتمالاً چه زم، پایان می‌یابد – که با عقب ماندگی‌های موجود و تاخیرهای ناشی از اقدامات اعتصاب ،یب شده است – اما تام، گفت که یک “راه حل” باید به زودی در دسترس باشد.

او گفت: «برای بسته‌ها و نامه‌های صادراتی از طریق خدمات پستی ما… دیگر قادر به ارائه آن خدمات نیستیم.» «تیم روی راه‌حل‌هایی کار کرده است تا بتو،م این سرویس را دوباره راه‌اندازی کنیم» و گفت که رویال میل به زودی «اخبار بیشتری برای به اشتراک گذاشتن» خواهد داشت.

سوالات بی پاسخ زیادی درباره حمله سایبری رویال میل، مانند ماهیت حادثه و اینکه چه ،ی مسئول است، باقی مانده است.

برخی گزارش‌های رسانه‌ها ادعا کرده‌اند که رویال میل هدف باج‌افزاری بوده است که ماشین‌هایی را که برای چاپ بر،ب‌های گمرکی بسته‌های ارسال شده به مقصدهای خارج از کشور استفاده می‌،د، به خطر می‌اندازد. یک نماینده عمومی برای LockBit، یک گروه باج‌افزاری که متهم به حمله به سرویس پستی است، در ابتدا دست داشتن در این حمله را رد کرد و هکرهای دیگری را که از نرم‌افزار سازنده باج‌افزار فاش شده این باند استفاده می‌،د، مقصر دانست. برت کالو، کارشناس باج افزار و تحلیلگر تهدید در Emsisoft، پستی را به اشتراک گذاشت نماینده LockBit ظاهراً اعتراف کرد که یکی از وابستگان LockBit مسئول این حمله بوده است.

TechCrunch هنوز دخالت LockBit را تأیید نکرده است، و Royal Mail در سایت نشت وب تاریک این باند فهرست نشده است. هنگامی که از طریق ایمیل به آنها رسید، مارک استریت سخنگوی رویال میل از اظهار نظر خودداری کرد.
منبع: https://techcrunch.com/2023/01/17/royal-mail-cyberattack-disruption-lawmakers/