دسته‌ها
اخبار

شما می توانید ویندوز 11 را بدون کلید محصول نصب و استفاده کنید


رایانه ای با ویندوز 11 با نورپردازی RGB در پس زمینه.
هانا استرایکر / How-To Geek

شما می‌تو،د به‌طور نامحدود از ویندوز 11 بدون فعال‌سازی با مجوز استفاده کنید، اما واترمارک‌ها و یادآوری‌های «فعال ، ویندوز» را مشاهده خواهید کرد و دسترسی به بسیاری از تنظیمات شخصی‌سازی را از دست خواهید داد. با وجود این، عملکرد اصلی از جمله به‌روزرس،‌ها و قابلیت نصب برنامه‌ها و بازی‌های خود تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد.

زمان های زیادی که نیاز به یک کلید محصول معتبر برای نصب ویندوز بود، گذشته است، اما اگر هرگز آ،ین سیستم عامل دسکتاپ مایکروسافت را با مجوز فعال نکنید، چه اتفاقی می افتد؟ در اینجا چیزی است که باید در مورد نصب و اجرای ویندوز 11 بدون پرداخت هزینه بد،د.

ویندوز 11 را به صورت رایگان دانلود کنید

شما میتو،د دانلود کنید ویندوز 11 از مایکروسافت، بدون نیاز به ورود به سیستم. زم، که آنجا هستید، می‌تو،د دستیار نصب ویندوز 11 را بگیرید که بررسی می‌کند رایانه شما با ا،امات مایکروسافت مطابقت دارد یا خیر، و ابزار ایجاد رسانه مایکروسافت برای ایجاد یک درایو یا DVD قابل بوت، و تصویر دیسک ISO مورد نیاز برای نصب سیستم عامل.

سپس می تو،د یک درایو نصب با استفاده از یک USB Stick ایجاد کنید و ویندوز را نصب کنید، حتی بر روی رایانه شخصی پشتیب، نشده با راه حل های من،. پس از اتمام نصب، ویندوز گزارش می دهد که فعال نشده است. فعال ، ویندوز به م،ای ،ید کلید محصول و استفاده از آن برای تأیید اعتبار نصب در زیر تنظیمات > سیستم > فعال سازی است.

هشدار: برای اه، امنیتی، همیشه باید کپی ویندوز 11 خود را از مایکروسافت دریافت کنید (یا روی یک کامپیوتر کاملاً جدید از قبل نصب شده باشد). نسخه‌های ویندوز دانلود شده از جاهای دیگر ممکن است دستکاری شده باشد و می‌تواند شامل ب،زار، باج‌افزار، ابزارهای دسترسی از راه دور و سایر موارد م،ب باشد.

اگر ویندوز 11 را فعال نکنید چه اتفاقی می افتد؟

درست مثل استفاده از ویندوز 10 بدون کلید محصول، حقیقتاً، لیست بزرگی از نکات منفی برای اجرای ویندوز بدون فعال ، آن وجود ندارد. واضح‌ترین علامت فعال نشدن ویندوز 11، واترمارک «فعال ، ویندوز» است که در گوشه سمت راست پایین صفحه ظاهر می‌شود. این واترمارک در بالای همه چیز روی صفحه نمایش شما، از جمله برنامه های تمام صفحه که ممکن است مانند بازی اجرا کنید، قرار گرفته است.

در اسکرین‌شات‌ها و اسکرین‌،ت‌ها، در تمام نمایشگرهایی که به رایانه شما متصل هستند، ظاهر می‌شود. بنابراین اگر یک پروژکتور را برای ارائه یک ارائه وصل کنید، علامت واترمارک را خواهید دید. اگر بازی‌ها را در Twitch پخش می‌کنید، واترمارک قابل مشاهده خواهد بود. اگر برای شغل خود به ،وان یک وبلاگ نویس فناوری اسکرین شات های تمام صفحه دسکتاپ می گیرید، قابل مشاهده خواهد بود.

"ویندوز را فعال کنید" واترمارک در ویندوز 11

همچنین یادآور می‌شوید که ویندوز 11 در برنامه تنظیمات و زیر منوهای مختلف با پیوند «اکنون فعال‌سازی» فعال نشده است. همچنین برخی از اعلان‌های پاپ‌آپ دریافت خواهید کرد که به شما یادآوری می‌کنند که ویندوز فعال نیست و مایکروسافت آن را ترجیح می‌دهد اگر پیش بروید و این کار را انجام دهید.

یادآوری فعال سازی ویندوز 11 در برنامه تنظیمات

علاوه بر این، دسترسی به بیشتر گزینه‌های شخصی‌سازی را در زیر تنظیمات > شخصی‌سازی از دست خواهید داد. این شامل توانایی تغییر کاغذ دیواری دسکتاپ، جابه‌جایی بین حالت‌های روشن و تاریک، غیرفعال ، جلوه‌های شفافیت، انتخاب رنگ برجسته و حتی دسترسی به برخی گزینه‌های دسترسی مانند تم‌های با کنتراست بالا است.

شخصی سازی خا،تری در برنامه تنظیمات ویندوز 11

با این حال، می‌تو،د از میان شش تم از پیش تعریف‌شده در بالای منوی شخصی‌سازی در برنامه تنظیمات، تغییرات محدودی در صفحه قفل ایجاد کنید، از جمله اینکه کدام برنامه فو، شده است، و تغییراتی در منوی S، ایجاد کنید تا برنامه‌های اخیراً اضافه شده و پراستفاده‌شده را پنهان یا نمایش دهید. .

آیا می توان بدون فعال سازی از ویندوز به صورت عادی استفاده کرد؟

خارج از اشکالاتی که در بالا ذکر شد، ویندوز تا حد زیادی تحت تأثیر تصمیم شما برای فعال ، یا عدم فعال سازی قرار نخواهد گرفت. همچنان می‌تو،د برنامه‌ها را نصب کنید، بازی کنید، و از دسکتاپ برای مرور وب و بررسی ایمیل خود استفاده کنید.

شما همچنین دسترسی خواهید داشت Windows Update، اولین چیزی است که باید بعد از نصب جدید استفاده کنید. این امکان وجود دارد که مایکروسافت تصمیم خود را تغییر دهد و به کاربران ویندوزی که فعال نشده‌اند اجازه دسترسی به به‌روزرس،‌ها را در آینده بدهد.

از Windows Updated در ویندوز 11 استفاده کنید

همچنین می تو،د به فروشگاه مایکروسافت دسترسی داشته باشید و برنامه ها را دانلود کنید. اگر فقط می‌خواهید برنامه‌های رایگان را دریافت کنید، نیازی به ورود به سیستم ندارید، اما می‌تو،د یک حساب مایکروسافت را پیوند دهید و شروع به ،ید برنامه‌ها نیز کنید (البته لطفاً در ،ید بازی‌ها در فروشگاه مایکروسافت تجدید نظر کنید). اگر قبلاً این کار را نکرده اید، می تو،د حساب مایکروسافت خود را به حساب کاربری محلی خود نیز پیوند دهید.

چه زم، ارزش فعال ، ویندوز 11 را ندارد؟

انواع و ا،ام دلایل فرضی وجود دارد که ممکن است افراد نخواهند لایسنس ویندوز ب،ند، اما چند نمونه وجود دارد که برجسته هستند. اولین مورد هزینه فوری است. اگر به تازگی چند هزار دلار برای ساخت یک رایانه شخصی جدید هزینه کرده اید، ممکن است بخواهید یک یا دو ماه صبر کنید تا 140 دلار دیگر برای مجوز Windows 11 Home بپردازید.

دلیل دیگر برای جلوگیری از فعال سازی ویندوز 11 این است که قبل از ،ید آن را امتحان کنید. اگر از لینو، یا macOS (یا نسخه قدیمی‌تر ویندوز) می‌آیید و چیزهای خوبی در مورد ویندوز 11 شنیده‌اید، نصب سیستم‌عامل و استفاده از آن برای مدت زم، که دوست دارید بدون هیچ جنبه‌ای منفی، یک مشکل است. سود عظیم توزیع‌های لینو، مانند اوبونتو کاربرپسندتر از همیشه هستند، اما همچنان از نظر سازگاری نرم‌افزاری و سخت‌افزاری از ویندوز عقب هستند.

کاربران مکی که از ویندوز در VM استفاده می کنند، یکی دیگر از مخاطبان هدف هستند. می‌تو،د ویندوز 11 را بر روی ARM به صورت رایگان از مایکروسافت دانلود و اجرا کنید، با برنامه‌های مجازی‌سازی مانند Parallels Desktop که از این فرآیند برای شما مراقبت می‌کنند. شاید اصلاً نیازی به استفاده زیاد از ویندوز نداشته باشید، یا انگشتان پای خود را به دنیای ویندوز فرو می‌برید، زیرا به ،ید یا ساخت رایانه شخصی فکر می‌کنید.

ویندوز 11 در ARM در Parallels Desktop 18

بسیاری از کاربران قانونی که دارای مجوز ویندوز هستند نیز ممکن است دوره هایی را پشت سر بگذارند که در آن به سادگی فعال سازی را به خود زحمت نمی دهند. شاید در تلاش برای شناسایی مشکلات سخت افزاری هستید و نیاز به نصب مجدد ویندوز، شاید چندین بار، به ،وان بخشی از فرآیند داشته باشید. تا زم، که مطمئن نشدید مشکلتان حل شده است، نیازی به فعال سازی نیست.

هنوز از ویندوز 10 استفاده می کنید؟ یک مجوز رایگان ویندوز 11 دریافت کنید

اگر قبلاً یک نسخه معتبر از ویندوز 10 دارید و رایانه شما شرایط لازم برای ویندوز 11 را دارد، می تو،د از Windows Update برای به صورت رایگان به ویندوز 11 ارتقا دهید. به سادگی Windows Update را در ،مت تنظیمات > به‌روزرس، و امنیت در ویندوز 10 باز کنید، سپس روی دکمه «بررسی به‌روزرس،‌ها» و سپس دکمه «دانلود و نصب» در زیر بنر که به شما می‌گوید ویندوز 11 آماده است، کلیک کنید.

از طریق Windows Update در ویندوز 10 به ویندوز 11 به روز رس، کنید

اگر مایکروسافت شما را تشویق به ارتقاء به ویندوز 11 در Windows Update نکند، این احتمال وجود دارد که رایانه شخصی شما با نسخه جدید سازگار نباشد. ویندوز 11 دارای چند ا،ام اضافی مانند TPM 2.0 است که به این م،ی است که سخت افزار قدیمی ممکن است به طور رسمی پشتیب، نشود. اگر همچنان می‌خواهید آ،ین نسخه را امتحان کنید، می‌تو،د ویندوز 11 را روی رایانه‌ای که پشتیب، نمی‌شود نصب کنید.

اگر ترجیح می دهید از ویندوز 10 استفاده کنید، اشکالی ندارد. مایکروسافت قول داده است که تا اکتبر 2025 از سیستم عامل با به روز رس، های امنیتی پشتیب، کند. تعداد زیادی از ویژگی های خاص ویندوز 11 وجود ندارد که از دست ندهید، بنابراین اگر به استفاده از ویندوز 10 ادامه دهید، آسمان به زمین نمی افتد. (فقط مطمئن شوید که همه چیز را به روز نگه دارید).

اگر یک رایانه شخصی کاملاً جدید می‌سازید یا رایانه‌ای می‌،ید که شامل مجوز ویندوز نباشد، هیچ مسیر ارتقای رایگ، در دسترس نیست. یا باید بدون فعال ، ویندوز به استفاده از آن ادامه دهید یا از مایکروسافت مجوز ب،ید.

آیا باید ویندوز 11 را فعال کنید؟

اگر از ویندوز به ،وان سیستم عامل دسکتاپ “درایور روزانه” خود استفاده می کنید، مطمئناً می خواهید ویندوز را فعال کنید. از شر واترمارک مزاحم «فعال ، ویندوز» خلاص شوید و تمام گزینه های شخصی سازی مورد نظر خود را باز کنید. همچنین به نظر می رسد که این کار “درست” است، به خصوص اگر از ویندوز برای کار استفاده می کنید.

سیستم عامل مایکروسافت اینطور نیست نرم افزار رایگان، اما ممکن است در حال حاضر واجد شرایط ارتقاء رایگان از نصب ویندوز 10 باشید. اگر رایانه شما برای ویندوز 11 واجد شرایط نیست زیرا شرایط لازم را ندارد، به هر حال یک رایانه جدید باید دارای مجوز ویندوز 11 باشد.

به یاد داشته باشید که هیچ چیز غیرقانونی در مورد استفاده از ویندوز 11 بدون پرداخت هزینه وجود ندارد و مایکروسافت سیستم عامل را به این روش طراحی کرده است. باید دید که آیا مایکروسافت در نسخه بعدی همین سیاست را اتخاذ خواهد کرد یا خیر. در اینجا همه چیزهایی است که ما در مورد ویندوز 12 می د،م، با نام رمز “Next Valley” که قرار است در سال 2024 منتشر شود.

مربوط: ویندوز 11 در مقابل ویندوز 10: آیا باید به ویندوز 11 ارتقا دهید؟
منبع: https://www.،wtogeek.com/871189/you-can-install-and-use-windows-11-wit،ut-a-،uct-key/