دسته‌ها
اخبار

رشته اتاق عمل بدون کنکور 1401 + شرایط جدید ایران تحصیل

کارشناس اتاق عمل می بایست از روند جراحی گزارشی کامل ارائه دهد. کمک به پانسمان نهایی و استریل بیمار نیز از وظایف یک کارشناس اتاق عمل است. کارشناس اتاق عمل در برخی از جراحی های حساس و اورژانسی، به بیمار نزدیک نمی شود و تنها ملزومات اتاق عمل را فراهم می کند. دروس کارآموزی که برای مهارت افزایی لازم است و جمعا 18 واحد می شود. تکنسین اتاق عمل در اکثر ساعت کاری خود در معرض عوامل بیماری زا می باشد که خطر سرایت دارند. آغاز این رشته به اوایل قرن بیستم بر می گردد که مارتا لوسی مفهوم پرستار اتاق عمل را مطرح کرد.

  • با سلام و درود، طبق دفترچه انتخاب رشته تجربی سال ۹۹، رشته اتاق عمل در دانشگاه علوم پزشکی اهواز، ارائه شده است.
  • حداقل حقوق یک تکنولوژیست اتاق عمل 4 میلیون است اما این حقوق پایه است و پتانسیل افزایش خوبی دارد.
  • یکی از دانشجویان رشته تکنسین اتاق عمل معتقد است که گسترش آموزش رشته اتاق عمل در دانشگاه های مختلف کشور به تدریج منجر به اشباع رشته اتاق عمل می شود و بازار کار فارغ التحصیلان اتاق عمل را تهدید می کند.
  • تکنسین های اتاق عمل مسئولیت اطمینان از استریل و در دسترس بودن تجهیزات مناسب را بر عهده دارند، بیماران را برای انجام مراحل عمل آماده می کنند و به تیم ها کمک می کنند.
  • ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 11 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم!

افراد با تحصیل در این رشته وظایف مختلفی را مانند استریلیزه کردن اتاق عمل، بررسی سالم بودن ابزارها و دستگاه های اتاق عمل، کمک به بند آوردن خونریزی بیمار و… بر عهده می گیرند. محل تحصیل دانشجویان این رشته نیز مجتمع آموزش عالی سلامت اسلام آباد غرب بود. لازم به ذکر است در پذیرش این رشته به صورت بدون آزمون، داوطلبان خانم و آقا مورد پذیرش قرار گرفتند. اما نکته مهم این که این پذیرش های بدون کنکور هر ساله نیستند و ممکن است در سال‌ های آینده ارائه رشته های پیراپزشکی به صورت بدون آزمون اتفاق نیفتد. برای آنکه به مهارت های لازم برای تکنولوژی اتاق عمل برسید نیاز دارید که که دروس کارآموزی در عرصه را بگذرانید. این دروس شامل یادگیری وظایف، انجام امور مستقل و نیمه مستقل می باشد.

معرفی رشته کارشناسی اتاق عمل:

در مقاله زیر اطلاعاتی در خصوص داشتن بهترین انتخاب رشته به داوطلبان داده شده است. یک تکنسین اتاق عمل باید علاوه بر روحیه صبوری، شخصیتی بسیار آرام و دلپذیر داشته باشد تا بتواند ارتباط کلامی و نوشتاری خوبی را با بیمار و تیم درمان داشته باشد. فرد باید توانایی کار به عنوان بخشی از تیم و همچنین در صورت لزوم را به طور مستقل داشته باشد.

دانشگاه های دولتی دارای رشته اتاق عمل 1401 – معرفی تمام دانشگاه ها

دانشجویان رشته های تکنیسین اتاق عمل و تکنولوژیست جراحی در مقاطع مختلف به گذراندن واحدهای نظری و عملی نیاز دارند. دانشکده های مختلف جهان دوره های کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد تکنولوژی اتاق عمل یا تکنولوژیست جراحی را برگزار می کنند. برای دریافت مدرک لیسانس از رشته اتاق عمل، لازم است پس از گذراندن تحصیلات دانشگاهی، طرح 2 ساله نیز گذرانده شود. طی کردن طرح برای همه دانش آموختگان رشته‌های علوم پزشکی و پیراپزشکی اجباری است و معافیت از آن فقط برای بعضی دانشجویان دارای شرایط خاص امکان‌پذیر است. با سلام و درود، طبق دفترچه انتخاب رشته تجربی سال ۹۹، رشته اتاق عمل در دانشگاه علوم پزشکی اهواز، ارائه شده است.

وضعیت ادامه تحصیل در رشته اتاق عمل در مقاطع بالاتر

حداقل رتبه قبولی برای پذیرش در دانشگاه سراسری در رشته فیزیوتراپی بین 12 الی 13 هزار است. روش مطالعه روانشناسی کنکور و معرفی بهترین کتاب کمک درسی روانشناسی وبلاگ آموزش ادامه مطلب… درباره فروش آنلاین کتاب کمک درسی دبیرستان رشته انسانی چه اطلاعاتی دارید؟ مقالات آموزشی ادامه مطلب… معرفی کامل رشته علوم آزمایشگاه و شرایط ادامه تحصیل در آن مقالات آموزشی ادامه مطلب…