دسته‌ها
اخبار

دانشگاه علوم پزشکی زنجان Radiology Technology گروه تکنولوژی پرتوشناسی

داوطلبان ادامه تحصیل در این دانشگاه می‌توانند تا ۱۵ اکتبر( ۲۳ مهر) درخواست اخذ پذیرش خود را به دانشگاه ارسال کنند. دانشجویان دانشکده‌ی پزشکی پرلمن دانشگاه پنسیلوانیا می‌توانند، دوره‌های تحصیلی تکمیلی مانند دوره‌های کارشناسی ارشد و دوره‌های دکترا و دوره‌های پست دکترا را در این دانشگاه بگذرانند. این دانشگاه علاوه بر ارائه‌ی تخصص و دانش لازم، دوره‌های عملی پزشکی را برای امکان کسب تجربه‌ی ‌بیشتر برای دانشجویان خود فراهم می‌کند.

احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد برای این کشورها بسیار پایین است. از دیگر دانشگاه‌های برتر دیگر آمریکا در رشته‌ی رادیولوژی می‌توان به دانشگاه دوک ، دانشگاه استنفورد ، دانشگاه کلمبیا ، دانشگاه میشیگان آن آربور ، دانشگاه نیویورک، و دانشگاه کالیفرنیا لس‌آنجلس اشاره کرد. برای موفقیت در اخذ پذیرش تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا باید دارای مدرک زبان انگلیسی معتبر باشید. قبل از اقدام به شرکت در آزمون‌های بین المللی زبان انگلیسی باید شرایط و مدارک لازم برای قبولی در دانشگاه مورد نظر را بررسی کرده و با در نظر گرفتن استانداردهای دانشگاه اقدام به جمع آوری مدارک لازم و ارسال آنها به دانشگاه نمایید.

ایتالیا یکی از کشورهایی است که به داشتن دانشگاه‌های پزشکی عالی مشهور است. به همین دلیل ایتالیا برای دانشجویانی که قصد ادامه‌ تحصیل رادیولوژی در خارج از کشور را دارند، می‌تواند یک مقصد تحصیلی عالی باشد. در این صفحه شما می‌توانید لیست بهترین پزشکان تکنولوژی پرتوشناسی- رادیولوژی خوب در تهران را مشاهده نمایید. صدها پزشک پذیرش۲۴ آماده ویزیت حضوری و پاسخگویی به سوالات پزشکی شما هستند.

در این مقاله به معرفی این رشته دانشگاهی و رتبه لازم برای قبول شدن در رشته سونوگرافی میپردازیم. درآمد و بازار کار فارغ التحصیلان رشته تکنولوژی پرتو شناسی یا سونوگرافی و رادیولوژی میتواند خیلی خوب باشد اما به شرطی که راه پول درآوردن را بلد باشید. بازار کار رشته رادیولوژی در ایران زیاد است و افراد پس از فارغ التحصیلی میتوانند جذب بازارکار شوند.

  • در ضمن کار با دستگاه هایی مثل توموگرافی و MRI در محدوده فعالیت کارشناس این رشته است.
  • باید بیمار رو راهنمایی کنه که درست وایسه جلوی دستگاه و بعد از اینکه دستگاه رو تنظیم کرد از بیمار عکس بگیره.
  • تا رتبه زیر ۵۰۰۰ در سهمیه ایثارگران ۲۵ درصدی شانس قبولی رادیولوژی بالاست.
  • کار کارشناسی رادیولوژی تصویر برداری و ظهور تصویر رادیوگرافیه ولی پزشک متخصص رادیولوژی کارش تفسیر همون عکس ها و تصاویر رادیوگرافی و بعدش تشخیص بیماری و شکستگی هاست.
  • سوال شما به شکل عادی ثبت شد و پاسخگویی به آن 3 روز کاری زمان خواهد برد.

جهت کاربری بهتر و بهره مندی کامل از خدمات، اپلیکیشن نوبت دهی پذیرش۲۴ را دانلود کنید. خدماتی که ملاحظه می‌کنید به وسیله بهترین پزشکان ایران و در نرم افزار مدیریت مطب پذیرش۲۴ مورد پیگیری قرار می‌گیرد. دروس عمومی رشته تکنولوژی پرتو شناسی شامل مبانی نظری اسلام،اخلاق اسلامی،انقلاب اسلامی،تاریخ و تمدن اسلامی،آشنایی با منابع اسلامی،جمعیت و تنظیم خانواده،ادبیات فارسی،زبان عمومی، تربیت بدنی 1 و 2 میشوند. در این قسمت چند نمونه کارنامه قبولی رشته تکنولوژی پرتوشناسی را برای شما آماده کرده ایم. همچنین باید بتواند درس‌هایی را که در طول تحصیل به صورت تئوری فرا گرفته، در کار عملی مورد استفاده قرار دهد و در نهایت لازم است که در درس‌های زیست‌شناسی، ریاضی و فیزیک توانمند باشد.

بازارکار و درآمد رشته تسونوگرافی و رادیولوژی خارج از کشور

به منظور درخواست بورسیه‌ی تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا می‌توانید ویزا، مدرک معتبر زبان انگلیسی، و همچنین رزومه‌ی تحصیلی خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال نمایید. دانشگاه بعد از بررسی رزومه‌ی تحصیلی داوطلب و امتیازی که طبق استانداردهای دانشگاه کسب می‌کند، درخواست کمک هزینه‌ی تحصیلی را قبول یا رد می‌کند. دانشگاه هاروارد دارای یکی از قوی‌ترین دانشکده‌های رشته‌های علوم پزشکی در دنیا است. داوطلبان می‌توانند درخواست اخذ پذیرش خود را تا ۲۲ اکتبر( ۳۰ مهر) به دانشگاه هاروارد ارسال نماید.

برخی از دروس اختصاصی رشته تکنولوژی پرتوشناسی

ضمنا یکی دیگه از شرایط قبولی این رشته اینه که انگشت شست باید حتما سالم باشه و اگه کسی انگشت شست دستش قطع شده نمیتونه این رشته رو اداره بده اما انگشت های دیگه غیر از انگشتس شست دست ها حداکثر تا سه انگشت هم نقص عضو داشته باشه میتونه بره این رشته. نقص عضو های یک گوش و یک چشم هم مشکلی ندارن اما اگه دو چشم یا دو گوش باشه نه. کسی که یک پا نداشته باشه ولی با پای مصنوعی بتونه راه بره هم مجازه این رشته رو انتخاب کنه.

آیا حذف کنکور امکان پذیر است؟

همچنین از طریق عضویت در کانال تلگرامی و یا اینستاگرامی هیوا می توانید آخرین اخبار مرتبط با این حوزه را دریافت نمایید. در این مطلب می خواهیم شما را از رتبه لازم برای رشته تکنولوژی پرتوشناسی مطلع سازیم تا بر اساس سهمیه ای که دارید ، شانس پذیرش خود را به صورت حدودی به دست آورید. محیط کاری یک رادیولوژیست ایجاب میکند تا با صبوری و خوشرویی کار خود را انجام دهد چراکه مراکز کاری رادیولوژیست شامل مراکز درمانی، بیمارستانی و یا مراکز پرتودرمانی میشود که بیماران برای اطلاع از بیماری یا برطرف ساختن آن مراجعه میکنند.

شما با داشتن مدرک پیش دانشگاهی انسانی میتونید در کنکور تجربی شرکت کنید و در صورت کسب رتبه لازم و انتخاب رشته صحیح، در رشته دامپزشکی پذیرفته بشید. سلام بومی ها تا حدود رتبه ۵۰۰۰ منطقه سه رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی ایران راحت قبول میشن. واسه تاسیس مرکز رادیولوژی باید ۵ نفر باشید و حداقل یک نفرش پزشک متخصص رادیولوژی باشه بقیه میتون پزشک متخصص رادیولوژی باشن یا کارشناسی تکنولوژی پرتوشناسی داشته باشن. رشته رادیولوژی یک رشته پزشکی مدرن برای تشخیص و درمان بیماری ها به حساب می آید.