دسته‌ها
اخبار

جدیدترین تکنولوژی های پزشکی سال‌ های اخیر رادطب

این تکنولوژی دانشجویان پزشکی را قادر کرده تا از نزدیک تجربه ای مشابه اتفاقات در دنیای واقعی با بیماران را بدست آورند. به عنوان مثال دانشجویان می توانند از نزدیک، آناتومی بدن انسان و ارتباط ارگان ها با یکدیگر را مشاهده کنند و این یک دید بسیار کامل از چگونگی کارکرد بدن به آن ها خواهد داد که می تواند در آینده در تشخیص بیماری ها و درمان، به آن ها کمک کند. اتمام موفقیت آمیز دیپلم متوسطه عالی (گواهی پایان تحصیلات متوسطه) به همراه گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی برای تمام دوره های فیزیک پزشکی و نانو تکنولوژی در کانادا ضروری است.

یکی از بهترین تکنولوژی های پزشکی در سال 2020 ساخت و توسعه بافت ها و ارگان های بیو مهندسی شده، بوده است. با اینکه پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه پیوند اعضا به وجود آمده، اما همچنان این حوزه با کمبود شدید عضو مناسب پیوند مواجه است. استارتاپ «لیندرا» نیز قرصی را تولید کرده که با استفاده از نوعی تجزیه ‌پذیر بودن، کاربران را از مصرف دارو در ساعت های مشخص بی نیاز می‌کند. عملکرد این قرص، به عنوان یکی از بهترین فناوری های پزشکی 2020 اینگونه است که راس ساعت های از پیش تعیین شده دوز مشخصی از دارو را در بدن بیمار آزاد می‌کند. علاوه بر این محققان استرالیایی، بازی مبتنی بر این قرص هوشمند طراحی کرده‌اند که کاربر را به تحرک بیشتر وادار می‌کند. جراحان مغز و اعصاب و متخصص‌های گوش و حلق و بینی دانشگاه پنسیلوانیا از اجرای نخستین جراحی ستون فقرات با کمک ربات خبر دادند.

  • بازار کار نانوتکنولوژی پزشکی در زمینه های آموزشی، آموزش های عملی و برگزاری کلاس ها و کارگاه ها برای دانش آموختگان این رشته می باشد.
  • ​دوربین گاما، که دوربین درخشان نامیده می‌شود، انرژی رادیواکتیو منتشر شده از بدن بیمار را تشخیص می‌دهد و آن را به یک تصویر تبدیل می‌کند.
  • در ایمونوتراپی، یک مولکول تولید شده آزمایشگاهی به نام آنتی‌بادی مونوکلونال برای تشخیص و اتصال به سطح سلول‌های سرطانی، مهندسی شده ‌است.
  • اما در خصوص قطحی و بیماری‌ها این تکنولوژی‌ها هستند که ما را به آینده‌ای عاری از مرگ و میر سوق می‌دهند.
  • تحقیقاتی از این دست می توانند راههای تازه ای را برای روش های دریافت دارو توسط انسان تغییر دهند.

سلام اشکان جان من امسال کنکنوردادم برا انتخاب رشته میشه یککم راهنماییم کنی؟برااینرشته رتبت چن بود؟درساش چ طوره؟و.. آزمایش این دستگاه بر روی خوک ها نتایج رضایت بخشی را به دنبال داشته است. دکتر امین کرمی، اعلام کرده اند که این دستگاه را بر روی انسان می توان آزمایش کرد. این وسیله برق خود را از یک ماده خاص که با تغییر حالت برق تولید می کند تامین می کند.

۷- چاپگر سه بعدی

ولی واقعیت هر رشته – جدا از مدیریت توانمندی که جهت جذب فارغ التحصیلان دانشگاه ها لازم است – این است که دانشجوی باانگیزه و دارای پشتکار، کار شایسته خود را می یابد. کارشناسان سامانه مشاوره هیوا آماده اند تا اطلاعات لازم در خصوص رشته تکنولوژی پزشکی هسته ایرا در اختیار داوطلبان گذاشته و آن ها را از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا راهنمایی نمایند. همچنین از طریق عضویت در کانال تلگرامی و یا اینستاگرامی هیوا می توانید آخرین اخبار مرتبط با این حوزه را دریافت نمایید. در تعریفی تخصصی‌تر، رشته پزشکی هسته‌ای عبارت ‌است از کلیه اقدامات تخصصی، تشخیصی و درمانی در دو حیطه بالینی و پاراکلینیکی که در آن از چشمه‌های باز مواد رادیواکتیو استفاده می‌شود. یکی از رشته هایی که دانش آموزان علاقه مند به علوم تجربی در عرصه های پزشکی و تشخیص بیماریها به آن علاقه مند میباشند، رشته تکنولوژی پزشکی هسته ای یا رشته پزشکی هسته ای می باشد .

بیمارانی که از این روش درمانی استفاده می کنند بعد از گذشت تنها یک هفته علائم امیدوار کننده ای از بهبود را نشان می دهند. ژل ضد خونریزی یک چهارچوب مصنوعی، شبیه به ماتریکس خارج سلولی می سازد. تا به حال این ماده بر روی موش و خوک مورد آزمایش قرار گرفته و نتیجه بسیار قابل قبولی داشته است. اگر این محصول تجاری شود می تواند جان بسیاری از افراد را به ویژه در میدان های جنگ نجات دهد.

جزوه زبان و ادبیات فارسی آزمون های استخدامی (اکسیر)

بنابراین دانشجویان رشته تکنولوژی پزشکی هسته اینیز باید با اطلاع از دروس عمومی و اختصاصی خود به تحصیل در هشت نیمسال تحصیلی و یا بیشتر بپردازند. رشته تکنولوژی پزشکی هسته ای در خصوص آموزش چگونگی مصرف صحیح دارو های رادیواکتیو تجویز شده و حفاظت آنان در برابر اشعه یونساز به دانشجویان است. گرایش های رشته تکنولوژی پزشکی هسته ای در دفترچه انتخاب رشته کنکور درج شده و مانند سایر رشته ها از بازارکار مناسبی برخوردار است. واقعیت بازار کار در دنیا موضوع پیچیده‌ای است که به راحتی نمی‌توان در مورد آن اظهار نظر کرد و از آن سخن گفت اما در هر صورت بازار کار همواره به نیروهای متخصص و حرفه‌ای نیاز دارد. متاسفانه به دلیل رشد روزافزون انواع بیماری‌ها و لزوم استفاده از رادیو داروها و پرتودرمانی برای تشخیص و درمان آن‌ها مراکز پزشکی هسته‌ای در کشور رشد و توسعه یافته‌اند و نیاز به حضور یک تکنولوژیست پزشکی هسته‌ای در این مراکز امری ضروری است. پزشکی هسته‌ای حوزه‌ای میان رشته ای (ناشی از تلفیق دانش، روش و تجارب دو یا چند حوزه علمی و تخصصی) و برخاسته از رشته های تصویربرداری پزشکی، فیزیک پزشکی و پرتونگاری مولکولی است که از خواص هسته‌ای مواد (مثل رادیوایزوتوپ‌ها) برای تشخیص و درمان بیماری‌ها استفاده می‌کند.

همراه با پیشرفت تکنولوژی ‌های پزشکی، این علم بیشتر و بیشتر به یک موضوع شخصی برای هر بیمار تبدیل می‌شود. برای مثال پزشکی دقیق، به پزشکان این اجازه را می‌دهد که بر اساس آرایش ژنتیکی افراد، داروها و روش‌های درمانی برای بیماری‌هایی مانند سرطان را انتخاب کنند. دانشمندان قادر به ساخت رگ‌های خونی، تخم دان مصنوعی و حتی لوزالمعده هستند. این اندام‌های مصنوعی، به عنوان یکی از بهترین فناوری های پزشکی 2020 درون بدن بیمار رشد می‌کنند تا جایگزین عضو معیوب در آن‌ها شوند.

رشته تکنولوژی پزشکی هسته ای و بازار کار

شرکت هایی مانند HeartFlow در حال اثبات این امر هستند که ارتباط مستقیمی بین دسترسی به داده ها و بهبود مراقبت از بیمار – با شواهدی وجود دارد که ابزارهای تحلیلی آنها در ضمن حفظ حریم خصوصی بیماران، در کیفیت زندگی بیماران نقش داشته اند. HeartFlow و دیگر شرکت های جدید در 5-10 سال آینده، به نام های بزرگی در فناوری پیشرفته تبدیل می شوند. از مهمترین کاربردهای این رشته می توان به کاربردهای بالینی رادیو بیولوژی، استفاده از رادیو داروها، حفاظت در برابر اشعه و دوزیمتری اشاره کرد. این مدل می تواند در جای شکستگی استخوان قرار گیرد و مانند یک داربست عمل کند و استخوان طبیعی و واقعی به دور آن رشد کند. بعد از اتمام ترمیم استخوان، این ماده به صورت خود به خود تجزیه می شود. پرینتر های سه بعدی نیز در حال حاضر با صرف مقداری هزینه در دسترس همه قرار دارند.

موسسه کنکور پزشکی سالیانه زیادی است که در زمینه مشاور تحصیلی فعالیت دارد و باعث موفقیت عزیزان بسیار زیاده شده است. با اصلاح ژن‌ها بعضی از بزرگترین تهدیدها برای سلامتی ما مثل سرطان و اچ آی وی را می‌توان در طی چند سال برطرف کرد. در همین حال ،کمپانی Zipline از پهپاد سریع و جدیدی برای ارائه خدمات پزشکی حیاتی مانند تأمین خون، رونمایی کرد. در دو یا سه سال گذشته، Zipline برای انتقال خون به کلینیک های دورافتاده کشور رواندا برای حمل و نقل خون استفاده کرده است. این کمپانی با ساخت این پهباد، به عنوان سریع ترین پهباد تجاری تحویل محموله، اجرای این ماموریت را کارآمدتر کرده است.

هدف از این رشته، تربيت افراد كارآمدي است كه بتوانند زير نظر پزشكان و متخصصان درمراكز تشخيصي و درماني پزشكي هسته‌اي و نيز مراكز آموزشي مرتبط، بيماران را در مورد چگونگي مصرف صحيح داروهاي راديواكتيو (راديو داروها) تجويز شده و حفاظت آنان در برابر اشعه يونساز، عملاً ياري نمايند. به کمک زیر شلواری الکتریکی که محققان کانادایی ساخته اند، هر ده دقیقه یک بار جریان الکتریکی کوچکی به وجود می آید. این جریان الکتریکی تاثیری شبیه به این دارد که خود بیمار بدنش را حرکت دهد. این جریان الکتریکی باعث می شود که عضلات فعالیت کرده و جریان خون بیشتر شود و در نتیجه احتمال زخم بستر و متعاقبا میزان مرگ و میر ناشی از آن و هزینه های به جای مانده کمتر شود. وقتی یک بیمار برای مدت چند ماه یا چند هفته و یا حتی چند روز در بیمارستان و روی تخت دراز می کشد احتمال دارد که به زخم بستر دچار شود.