دسته‌ها
اخبار

جایگاه تکنولوژی در علم پزشکی انستیتو سلامت مغز دانا

تربیت این رشته با توجه به توسعه کاربرد رادیوداروها در تشخیص و درمان بیماری‌ها و ضرورت تأمین نیروهای کمکی اهمیت بسیاری دارد. کارشناسی تکنولوژی پزشکی هسته‌ای می‌تواند در مراکز پزشکی هسته‌ای به پزشک متخصص پزشکی هسته‌ای در انجام روش‌های پزشکی هسته ‌ای کمک کند. او تحت نظارت مستقیم پزشک متخصص پزشکی هسته ‌ای به تهیه پرتو دارو، ارائه پرتو دارو، کار با دستگاه‌های پزشکی هسته‌ ای و تصویربرداری از بیمار، چاپ تصاویر به دست آمده و ارائه آن‌ها به پزشک متخصص پزشکی هسته ‌ای می‌پردازد. پزشکی هسته‌ای یکی از تخصص‌های پزشکی نیز است که شخص بعد از اتمام دوره طبابت می‌تواند آن را انتخاب کند ولی به عنوان یک فرد در مقطع کارشناسی فرد می‌تواند به عنوان تکنولوژیست هسته ‌ای در مراکز هسته ‌ای کشور مشغول به کار شود. از طرفی داروگر هسته‌ای که یکی از گرایش‌های داروسازی است هم می‌تواند هدف خوبی برای کار در این رشته باشد.

درآمد رشته دانشگاهی رشته دانشگاهی تکنولوژی پزشکی هسته ای به محل اشتغال وابستگی زیادی دارد. مهارت، تخصص و تجربه از دیگر عوامل تأثیرگذار در این رشته دانشگاهی بشمار می‌آید. اینکه کارشناس در بخش دولتی اشتغال پیدا نموده باشد یا بخش خصوصی بر میزان حقوق دریافتی این رشته مؤثر است. معمولاً سازمان های دولتی حقوقی از قبل تعیین شده توسط سازمان را پرداخت می کنند.

  • بنابراین دانشجویان رشته تکنولوژی پزشکی هسته اینیز باید با اطلاع از دروس عمومی و اختصاصی خود به تحصیل در هشت نیمسال تحصیلی و یا بیشتر بپردازند.
  • و گاهی اوقات یک تیم کوچک از محققان می توانند با یک نوآوری و خلاقیت این پیشرفت پزشکی را به وجود بیاورند.
  • با در آغوش فشردن این عروسک توسط کودک، روبات قادر است وضعیت سلامت کودک را تشخیص داده، مشخص کند کودک در حالت آشفتگی قرار داشته یا احساس آرامش می‌کند.
  • او در مورد موضوعات مرتبط با سلامتی مانند علوم زیستی، پزشکی و رژیم غذایی می نویسد.
  • این تکنولوژی دانشجویان پزشکی را قادر کرده تا از نزدیک تجربه ای مشابه اتفاقات در دنیای واقعی با بیماران را بدست آورند.

از این موارد که بگذریم، بسیاری از افراد به دلایل گوناگون جذب این دو رشته مرتبط شده اند و اتفاقا دوست دارند در دانشگاه های مطرح دنیا در کانادا به تحصیل آن بپردازند. اگر شما هم در این گروه قرار دارید، ادامه مطلب می تواند برای شما کاربردی باشد. فراگیری نظری تشعشعات یون ساز (اشعه گاما، اشعه ایکس و ذرات باردار )و چگونگی تولید آن، مواد رادیواکتیور و قوانین مربوط به آن .

اسپری هوشمند برای افراد مبتلا به بیماری آسم

از جمله آن ها هوا فضا، مراقبت های بهداشتی و دارویی، محیط زیست و انرژی، کشاورزی، رباتیک و صنعت خودروسازی تنها بخش کوچکی از مشاغلی است که می تواند یک مهندس نانو را به خود جذب کند. بنابراین تقاضا برای مهندسان نانو در صنایع مختلف خصوصا صنعت پزشکی و الکترونیک بسیار مشهود است. از آنجا که فناوری نانو تقریبا در هر جنبه ای از زندگی انسان سرک می کشد، بنابراین با متخصص شدن در آن می توان جدیدترین و بهترین روش ها برای کار با مواد در صنایع مختلف را کشف کرد.

درصد و نمونه کارنامه قبولی تکنولوژی پزشکی هسته ای در سال ۹۴

این کپسول پس از بلعیده شدن توسط بیمار، وارد روده شده و با تجزیه و تحلیل گازهای محیط، اطلاعاتی را درباره غذا و در کل تمام مشکلات محیطی و غیره را به اپلیکیشن ویژه‌ای که برای این کار طراحی شده و در تلفن همراه بیمار نصب شده است را ارسال می‌کند. در حالی‌که این نگرانی وجود دارد که این اختراع، به عنوان یکی از بهترین فناوری های پزشکی 2020 در نهایت جایگزین جراحان انسانی خواهد شد، اما احتمال می‌رود که این روش، فقط برای کمک و افزایش کارایی جراحان مورد استفاده قرار گیرد. در دانشگاه «یو سی دیویس» آمریکا نیز برای نخستین بار، اسکنر جدید «اکسپلورر» امکان قابلیت تصویربرداری سه بعدی از تمام بدن را به صورت یک اسکن فوری به وجود آورده است و همچنین این دستگاه امکان مشاهده جزییاتی را در بدن می‌دهد که در اسکنرهای معمولی ثبت نمی‌شوند. علاوه بر این سرعت اسکن آن نسبت به مدل‌های معمولی چهل برابر بیشتر بوده و درعین حال میزان ارتعاشات آن ‌هم ده ها برابر کمتر است. کارشناس تحصیل کرده در این رشته باید بتواند بیماری ها را سریع تشخیص دهد و به تعیین مقدار نقص عضو و اختلال در بیمار بپردازد. همچنین در برخی بیمارها که نیاز به عمل جراحی پیدا می کنند ، نتایج عمل را باید با دقت بالا ارائه دهند.

اگر بیمار ترس از فضای بسته داشته باشد، باید پیش از شروع تصویربرداری به متخصص مربوطه اطلاع دهد. ​اگر از کاوشگر استفاده شود، این دستگاه دستیِ کوچک از منطقه مورد بررسی بدن عبور خواهد کرد تا میزان رادیواکتیویته را اندازه‌گیری کند. مدت زمان برای روش‌های پزشکی هسته‌ ای بسته به نوع آزمون بسیار متفاوت است. زمان اسکن واقعی برای آزمایش‌ها تصویربرداری هسته‌ ای می‌تواند از ۲۰ دقیقه تا چندین ساعت طول بکشد و ممکن است در طول چند روز به انجام برسد. دوربین خاص و تکنیک‌های تصویربرداری مورد استفاده در تکنولوژی پزشکی هسته‌ ای شامل دوربین گاما و گسیل تک فوتونی توموگرافی کامپیوتری (‏SPECT) ‏است. ​دوربین گاما، که دوربین درخشان نامیده می‌شود، انرژی رادیواکتیو منتشر شده از بدن بیمار را تشخیص می‌دهد و آن را به یک تصویر تبدیل می‌کند.

این اطلاعات پس از آن به تلفن‌های هوشمند بیماران ارسال می‌شود تا آن‌ها بتوانند وضعیت خود را پیگیری و کنترل کنند. آزمایشات بالینی نشان دادند که با استفاده از دستگاه اسپری های استنشاقی هوشمند، مصرف داروهای کمکی و همین طور روزهای استفاده از آن کمتر شده است. اما در خصوص قطحی و بیماری‌ها این تکنولوژی‌ها هستند که ما را به آینده‌ای عاری از مرگ و میر سوق می‌دهند. بیوتکنولوژی و فناوری اطلاعات امروزه پیش از هر دوران دیگری در تاریخ ما را امیدوار کرده‌اند که گرسنگی و خطرناک‌ترین بیماری‌ها را ریشه‌کن کنیم. در جهان امروز نسبت افرادی که شب‌ها گرسنه سر به بالین می‌گذارند،‌ از هر زمان دیگری کمتر است.