دسته‌ها
اخبار

تلاش ایالات متحده برای محافظت از کودکان آنلاین می تواند اینترنت را بازسازی کند


افرادی در لوئیزیانا که در ماه‌های اخیر از ، هاب بازدید ،د، با تقاضای شگفت‌انگیز جدیدی مواجه شدند. قبل از اینکه بتوانند ویدیوهای غیراخلاقی ، را پخش کنند، باید مدرکی ارائه می ،د که حداقل 18 سال دارند.

به این دلیل که قانونگذاران لوئیزیانا تصویب کرده بودند قانون گذاری در سال گذشته، ناشران مطالب آنلاینی را که می‌توانند برای ،دسالان مضر باشند، م،م ،د تا بررسی کنند که کاربرانشان بزرگسال هستند.

لوئیزیانا در خط مقدم یک فشار ملی گسترده است تا جوانان را از محتوای مضر بالقوه با ا،ام برخی خدمات آنلاین برای ممنوع ، یا محدود ، ،دسالان در پلتفرم‌هایشان محافظت کند. در نتیجه، مردم در بسیاری از ایالت‌های دیگر ممکن است به زودی متوجه شوند که آنها نیز برای دسترسی به سرویس‌ها، از جمله برنامه‌های محبوب رسانه‌های اجتماعی، باید از اعتبارنامه‌هایی مانند گواهینامه‌های رانندگی دیجیتالی استفاده کنند.

محدودیت‌های پیشنهادی که توسط حداقل دوجین ایالت در سال گذشته معرفی شده‌اند، نه تنها می‌توانند تجربیات آنلاین کودکان و نوجوانان را تغییر دهند. آن‌ها همچنین می‌توانند اینترنت را برای میلیون‌ها بزرگسال بازسازی کنند و یک تغییر فرهنگی تکتونیکی به دنیای آنلاین سخت‌گیرانه‌تری را ایجاد کنند.

انبوه صورت‌حساب‌های جدید ممکن است برای والدینی که نگران هستند فرزندانشان توسط تصاویر ، بمباران شده یا توسط غریبه‌های آنلاین مورد هدف قرار گیرند، تسکین یابد. اما گروه‌های آزادی مدنی می‌گویند که برخی از لوایح می‌تواند مشاهده اطلاعات آنلاینی را که طبق قانون اساسی حق دیدن آنها را دارند، برای آمریکایی‌ها، از جمله ،دسالان، دشوار کند، که این امر نقض اصول آزادی بیان است.

یوتا و آرکانزاس اخیراً قو،نی وضع کرده اند که برنامه های اجتماعی مانند TikTok و Instagram را م،م می کند تا قبل از اعطای حساب به ،دسالان، سن کاربران خود را تأیید کنند و رضایت والدین را دریافت کنند. در حالی که بسیاری از سایت‌ها قبلاً از افرادی که برای تاریخ تولدشان ثبت نام می‌کنند درخواست می‌کنند – سیستمی که بچه‌ها اغلب می‌توانند با وارد ، سال تولد جعلی آن را ،اب کنند – قو،ن جدید ایالتی می‌تواند بسیاری از پلتفرم‌ها را وادار کند تا سیستم‌های سخت‌گیرانه‌تری برای تأیید سن ایجاد کنند که شامل ،ت می‌شود. شناسنامه ها

در اوا، آوریل، چهار سناتور آمریکایی “قانون محافظت از کودکان در رسانه های اجتماعی” را معرفی ،د. صورتحساب شبکه های اجتماعی باید سن کاربران را تأیید کنند، کودکان زیر 13 سال را ممنوع کنند و برای کاربران 13 تا 17 ساله رضایت والدین را دریافت کنند.

لوری شلگل، نماینده ایالتی جمهوری خواه که قانون لوئیزیانا را رهبری کرد، گفت که سال گذشته پس از شنیدن پاد،تی که در آن خواننده و ترانه سرا در آن نقش آفرینی کرد، از او الهام گرفته شد. بیلی آیلیش به هاوارد استرن گفت که تماشای ، آنلاین در کودکی “مغز من را از بین برده است.”

خانم شلگل گفت که او معتقد است دنیای دیجیتال به همان نوع مناطق بزرگسال نیاز دارد که در دنیای فیزیکی وجود دارد، جایی که معمولاً از مصرف کنندگان خواسته می شود قبل از ،ید الکل، شناسه ،تی را نشان دهند. به ،وان مثال، او اشاره کرد که لوئیزیانا قبلاً به خدمات قمار آنلاین و تحویل الکل نیاز داشت تا سن مشتریان را از طریق اعتبارنامه هایی مانند گواهینامه رانندگی تأیید کند.

خانم شلگل گفت: “ما به ،وان یک جامعه توافق کرده ایم که اجازه ندهیم یک نوجوان 15 ساله به یک بار یا باشگاه استریپ بریزد.” “همان حفاظت ها باید به صورت آنلاین باشد تا بد،د یک کودک 10 ساله به ،وگرافی سخت افزاری نگاه نمی کند.”

خانم شلگل افزود که لایحه تأیید سن خود را با در نظر گرفتن چالش های احتمالی آزادی بیان تهیه کرده است. او گفت که برای جلوگیری از نفوذ در پلتفرم‌های بهداشتی، اقدام لوئیزیانا سایت‌های غیراخلاقی ، را در بر می‌گیرد که در آن محتوا با آزمون قانونی طول، مدت برای «مواد مضر برای ،دسالان» مواجه می‌شود.

اما کارشناسان آزادی های مدنی می گویند که برخی از محدودیت های پیشنهادی در مورد مطالب مضر و سایت های رسانه های اجتماعی می تواند موانعی برای تأیید سن برای آمریکایی هایی ایجاد کند که به دنبال دسترسی آزادانه به اطلاعات آنلاین هستند. این کارشناسان استدلال می‌کنند که اگر قو،ن لغو نمی‌شد، می‌توانستند اینترنت را به شدت تغییر دهند – با تبدیل دنیای آنلاین به مجموعه‌ای از فیودهای محصور یا وادار ، پلتفرم‌های محبوب به محدود ، پیشنهادات خود برای جلوگیری از ایجاد قو،ن.

گفت: «این می تواند آزادی بیان را نه تنها برای ،دسالان مختل کند، بلکه دسترسی به اطلاعات آنلاین را برای بزرگسالان قطع کند نادین اشتراوس، رئیس ملی سابق اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا.

گروه های آزادی مدنی گفتند که در حال بررسی طرح دعوی قضایی برای توقف برخی قو،ن جدید هستند.

تلاش برای اعمال محدودیت های سنی در اینترنت در گذشته با چالش های قانون اساسی روبرو بوده است. در سال 1997، دادگاه عالی قو،ن فدرال را که ارسال یا نمایش آگاهانه مطالب “زشت یا ناشایست” برای افراد زیر 18 سال را غیرقانونی می کرد، لغو کرد و گفت که این قو،ن آزادی بیان را محدود می کند.

در آن زمان، نرم افزار تأیید سن هنوز به صورت آنلاین در دسترس نبود. که دیگر اینطور نیست.

لوئیزیانا به ،وان یک رهبر ملی در این موضوع ظاهر شد تا حدی به این دلیل که فناوری آماده‌ای را در اختیار داشت: یک برنامه تلفن همراه مورد تایید ،ت، به نام “کیف پول LA”، که به ،نان اجازه می‌دهد اسکن‌های دیجیتالی از گواهینامه‌های رانندگی لوئیزیانا خود انجام دهند.

LA Wallet با تأیید شناسه یک کاربر با دپارتمان وسایل نقلیه موتوری ایالت کار می کند. این به اهالی لوئیزیان اجازه می دهد تا از برنامه مانند مجوز فیزیکی برای اثبات سن خود در یک بار استفاده کنند.

پس از اجرای قانون تأیید سن برای ،وگرافی آنلاین در ژانویه، تعداد کاربران جدید در LA Wallet بیش از سه برابر شد و به حدود 5200 نفر در روز رسید. احضار میکنم، شرکت نرم افزاری لوئیزیانا پشت این برنامه است. اکنون، هنگامی که کاربران لوئیزیانا از سایتی مانند Pornhub بازدید می کنند، سایت از آنها می خواهد که یک کد منحصر به فرد برای تأیید سن خود از طریق LA Wallet وارد کنند. سپس این اپلیکیشن سن کاربر را بررسی می کند و در صورتی که فرد بالغ باشد به سایت ،و اطلاع می دهد.

کالوین فابر، رئیس Envoc گفت: این سیستم برای محافظت از حریم خصوصی طراحی شده است. او گفت که LA Wallet اطلاعات شخصی کاربران خود را به سایت‌های ،و ارسال نمی‌کند و همچنین اطلاعات مربوط به سایت‌هایی را که کاربرانش درخواست تأیید سن دارند، حفظ نمی‌کند.

از زم، که لوئیزیانا این اقدام را در سال گذشته تصویب کرد، حداقل ده ایالت دیگر صورتحساب های تأیید سن مشابهی را برای مشاهده ، آنلاین ارائه کرده اند. از جمله آنهاست یوتا، که همچنین دارای یک برنامه گواهینامه رانندگی دیجیتال. بسیاری از ایالت های دیگر مجوز آزمایش تلفن همراه را آزمایش می کنند.

با این وجود، خلأهایی وجود دارد. به ،وان مثال، برای دور زدن بررسی سن، افراد در لوئیزیانا ممکن است از نرم‌افزار پنهان‌کننده مکان استفاده کنند، که می‌تواند باعث شود آنها در ایالت دیگری به نظر برسند.

سولومون فریدمن، یکی از شرکای Ethical Capital Partners، گفت: اما بسیاری از سایت‌های غیراخلاقی ، هنوز سیستم‌های تأیید سن را برای کاربران لوئیزیانا راه‌اندازی نکرده‌اند. شرکت سهام خصوصی که اخیرا MindGeek را ،یداری کرده است، شرکتی که در پشت سایت های بزرگسالان مانند Pornhub قرار دارد.

آقای فریدمن گفت: “Pornhub به طور کامل از قانون پیروی می کند، با وجود این واقعیت که ما می د،م که در واقع از کودکان محافظت نمی کند زیرا بسیاری از سایت های دیگر از آن پیروی نمی کنند.

خانم شلگل اخیراً برای تشویق به رعایت بیشتر، لایحه‌ای ارائه کرده است که به ،ت اجازه می‌دهد برای سایت‌های مستهجن که سن کاربران را تأیید نمی‌کنند، جریمه‌های پولی خاص اعمال کند.

برخی از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی گفتند که تلاش خود را برای شناسایی و حذف کاربران زیر سن قانونی تشدید می‌کنند.

متا گفت شروع شده است با استفاده از هوش مصنوعی ابزارهایی برای کمک به شناسایی جوان، که سن خود را در اینستاگرام و فیسبوک دوستیابی نادرست معرفی می کنند. TikTok که از روش‌های مختلفی برای شناسایی کاربران زیر سن استفاده می‌کند گفت حذف شد بیش از 75 میلیون حساب در سال گذشته که به نظر می رسید متعلق به کودکان زیر 13 سال باشد.

حتی با این وجود، خانم شلگل در لوئیزیانا در حال اصرار برای پادمان های گسترده تر است.

او خاطرنشان کرد که قانون مدنی ایالت او به شرکت ها اجازه نمی دهد بدون رضایت والدین با ،دسالان قرارداد امضا کنند. در ماه مارس، او لایحه ای پیشنهاد کرد برای توضیح اینکه خدمات آنلاین تابع قو،ن قرارداد هستند. مجلس لوئیزیانا در اوا، آوریل به اتفاق آرا این لایحه را تصویب کرد و اکنون به سنا می رود. چنین اقدامی می‌تواند سایت‌هایی مانند Reddit و Roblox را م،م کند که برای همه کاربران زیر 18 سال لوئیزیانا مجوز والدین دریافت کنند.

خانم شلگل گفت که قانون او برای ارسال پیامی به پلتفرم های آنلاین قدرتمند است: “شما باید در مورد فرزندانمان مسئولیت بیشتری داشته باشید.”

تپه کشمیر گزارش کمک کرد


منبع: https://www.nytimes.com/2023/04/30/business/louisiana-kids-age-،-law.html