دسته‌ها
اخبار

ایالات متحده و اتحادیه اروپا توافق طولانی مدت در مورد اشتراک گذاری داده ها را نهایی کردند


پس از اینکه انتقال دیجیتالی اطلاعات شخصی بین دو حوزه قضایی به دلیل حفظ حریم خصوصی در هاله ای از ابهام قرار گرفت، یک قرارداد برای اطمینان از اینکه داده های متا، گوگل و تعداد زیادی از شرکت های دیگر می توانند به جریان بین ایالات متحده و اتحادیه اروپا ادامه دهند، روز دوشنبه تکمیل شد. نگر، ها.

تصمیم اتخاذ شده توسط کمیسیون اروپا گام نهایی در یک فرآیند چند ساله است و – حداقل در حال حاضر – اختلاف در مورد توانایی آژانس های اطلاعاتی آمریکا برای دسترسی به داده های ،نان اتحادیه اروپا را حل می کند. این بحث نگر، های امنیت ملی ایالات متحده را در برابر حقوق حریم خصوصی اروپا قرار داد.

این توافق که به ،وان چارچوب حریم خصوصی داده اتحادیه اروپا-ایالات متحده شناخته می‌شود، به اروپایی‌ها این امکان را می‌دهد که وقتی معتقدند اطلاعات شخصی‌شان به‌طور نادرست توسط سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا جمع‌آوری شده است، اعتراض کنند. یک نهاد بررسی مستقل متشکل از قضات آمریکایی، به نام دادگاه بررسی حفاظت از داده ها، برای رسیدگی به چنین درخواست هایی ایجاد خواهد شد.

دیدیه ریندرز، کمیسر اروپایی که به مذاکره با دادستان کل ایالات متحده، مریک بی. گارلند، و وزیر بازرگ، جینا ریموندو کمک کرد، آن را “راه حلی قوی” خواند. او گفت که این قرارداد زم، که سازمان های اطلاعاتی قادر به بازیابی اطلاعات شخصی افراد در اتحادیه اروپا هستند به وضوح مشخص می شود و چگونگی درخواست اروپایی ها برای چنین مجموعه ای را مشخص می کند.

آقای ریندرز در مصاحبه ای گفت: «این یک تغییر واقعی است. “محافظت با داده ها حرکت می کند.”

پرزیدنت بایدن در ماه اکتبر دستوری اجرایی صادر کرد که در آن زمینه برای توافق فراهم شد و مقامات اطلاعاتی آمریکا را م،م کرد که حفاظت های بیشتری را برای مجموعه اطلاعات دیجیتال، از جمله متن، ، آنها با خطرات امنیت ملی، اضافه کنند.

توافق ترانس آتلانتیک برای بزرگترین شرکت های فناوری جهان و هزاران ،ب و کار چندملیتی دیگر که بر جریان آزاد داده ها متکی هستند، اولویت اصلی بود. این قرارداد جایگزین توافقنامه ای به نام سپر حریم خصوصی می شود که بالاترین دادگاه اتحادیه اروپا آن را در سال 2020 باطل کرد زیرا شامل حفاظت از حریم خصوصی کافی نبود.

فقدان توافق باعث ایجاد ابهام حقوقی شده بود. در ماه مه، یک تنظیم کننده حریم خصوصی اروپایی هنگام جریمه 1.2 میلیارد یورویی متا (1.3 میلیارد دلار) و دستور توقف ارسال اطلاعات کاربران فیس بوک در اتحادیه اروپا به ایالات متحده، به حکم 2020 اشاره کرد. متا، مانند بسیاری از مشاغل، داده ها را از اروپا به ایالات متحده منتقل می کند، جایی که دفتر مرکزی و بسیاری از مراکز داده خود را دارد.

سایر تنظیم کننده های حریم خصوصی اروپایی حکم دادند که خدمات ارائه شده توسط شرکت های آمریکایی، از جمله Google Analytics و MailChimp، می تواند حقوق حریم خصوصی اروپایی ها را نقض کند زیرا آنها داده ها را از طریق ایالات متحده منتقل می کنند.

این موضوع به زم، برمی گردد که ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق امنیت ملی ایالات متحده، جزئیاتی را از نحوه شنود دستگاه های جاسوسی خارجی آمریکا از داده های ذخیره شده توسط شرکت های فناوری و مخابرات آمریکایی منتشر کرد. طبق قو،نی مانند قانون نظارت بر اطلاعات خارجی، آژانس های اطلاعاتی ایالات متحده ممکن است به منظور اه، امنیت ملی به داده های مربوط به کاربران بین المللی از شرکت ها دسترسی داشته باشند.

پس از افشای این خبر، یک فعال اتریشی حریم خصوصی، ما، شرمز، یک چالش حقوقی را آغاز کرد و استدلال کرد که ذخیره سازی داده های فیس بوک در ایالات متحده حقوق حریم خصوصی او در اروپا را نقض می کند. دادگاه عالی اتحادیه اروپا با لغو دو قرارداد قبلی اشتراک‌گذاری داده‌های فراآتلانتیک موافقت کرد.

روز دوشنبه، آقای شرمز گفت که قصد دارد دوباره شکایت کند.

آقای شرمز در بی،ه ای با اشاره به دادگاه عالی اتحادیه اروپا گفت: «فقط اعلام اینکه چیزی «جدید»، «محکم» یا «موثر» است، آن را در دادگاه دادگستری قطع نمی کند. ما برای انجام این کار به تغییراتی در قانون نظارت ایالات متحده نیاز داریم – و ما به سادگی آن را نداریم.

اعضای پارلمان اروپا از این توافق انتقاد ،د. پارلمان هیچ نقش مستقیمی در مذاکرات نداشت، اما قط،امه غیرا،ام‌آوری را در ماه می تصویب کرد که می‌گفت این توافق نتوانست حمایت کافی را ایجاد کند.

بیرگیت سیپل، یک قانونگذار اروپایی از گروه سوسیالیست ها و دموکرات ها که در مسائل آزادی مدنی متخصص است، گفت: «این چارچوب هیچ گونه تضمین م،اداری در برابر نظارت بی رویه انجام شده توسط سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده ارائه نمی دهد. این فقدان حفاظت، داده های شخصی اروپایی ها را در معرض نظارت گسترده قرار می دهد و حقوق حریم خصوصی آنها را تضعیف می کند.

آقای ریندرز گفت که مردم باید منتظر بمانند تا سیاست جدید را در عمل آزمایش کنند.

او گفت که چارچوب جدید سیستمی را ایجاد می کند که از طریق آن اروپایی ها می توانند نگر، های خود را با ،ت آمریکا مطرح کنند. اول، اروپایی هایی که مشکوک هستند که یک آژانس اطلاعاتی آمریکایی به طور ناعادلانه داده های آنها را جمع آوری می کند، باید شکایتی را به تنظیم کننده ملی حفاظت از داده های خود ارائه کنند. پس از بررسی بیشتر، مقامات موضوع را به مقامات آمریکایی خواهند برد تا در نهایت به هیئت بازبینی جدید برسد.

خانم رایموندو در این ماه گفت که و، دادگستری ایالات متحده تعیین کرده است که 27 کشور اتحادیه اروپا به ابزارهایی دسترسی خواهند داشت که به آنها اجازه می دهد در مورد نقض حقوق خود شکایت کنند. او گفت که دفتر مدیر اطلاعات ملی همچنین تایید کرده است که سازمان های اطلاعاتی پادمان هایی را که به دستور آقای بایدن تعیین شده است، اضافه کرده اند.

خانم رایموندو در بی،ه اخیر خود گفت: “این نشان دهنده اوج ماه ها همکاری قابل توجه بین ایالات متحده و اتحادیه اروپا است و نشان دهنده تعهد مش، ما برای تسهیل جریان داده ها بین حوزه های قضایی مربوطه و در عین حال محافظت از حقوق فردی و داده های شخصی است.”


منبع: https://www.nytimes.com/2023/07/10/technology/us-eu-data-privacy-deal.html