دسته‌ها
اخبار

Switch از PS4 پیشی گرفته است، اما نینتندو روزهای سخت تری را در پیش دارد


سوییچ به تازگی از گیم بوی و پلی استیشن 4 عبور کرده و سومین کنسول پرفروش تاریخ شود. نینتندو در گزارش خود اعلام کرد این کنسول تا پایان سال 2022 در مجموع 122.55 میلیون دستگاه فروخته است. گزارش درآمدبنابراین اکنون در فروش مادام العمر تنها از DS و PlayStation 2 عقب تر است.

این تنها پوشش نقره ای در ابر تیره تر است. فروش واحد سوئیچ برای دوره نه ماهه منتهی به 31 دسامبر از 18.95 میلیون در سال قبل به 14.91 میلیون کاهش یافت و درآمد برای سال مالی منتهی به مارس 5.6 درصد کاهش یافت. فروش بازی‌ها نیز در همین بازه زم، 4 درصد کاهش یافت پوکمون اسکارلت/بنفش ،اوین (که در مجموع به 20.61 میلیون واحد رسیدند) قادر به جبران این کاهش نیستند. در نتیجه، این شرکت پیش بینی سال مالی خود را از 19 میلیون به 18 میلیون واحد با 5 میلیون بازی کمتر کاهش داده است – روند نزولی نسبت به سال گذشته ادامه دارد.

نینتندو این کاهش را به کمبود مداوم نیمه هادی ها نسبت داد، زیرا فقدان کنسول ها بر فروش نرم افزار نیز تأثیر می گذارد. با این حال، سونی در سه ماهه گذشته رکورد فروش جدیدی را برای PS5 با 7.1 میلیون فروش ثبت کرد که نسبت به سال گذشته 82 درصد رشد داشت.

مشکلات نینتندو احتمالاً به سخت افزار قدیمی آن نیز خلاصه می شود. ،یداران به دنبال آ،ین مدل OLED هستند، در حالی که مدل های قدیمی Switch و Switch Lite کاهش یافته اند. Switch در حال حاضر در مقایسه با آ،ین کنسول های سری Xbox و PS5 نسبتا ضعیف است و سونی و مایکروسافت نیز پولی را برای بازی ها و اشتراک ها سرازیر می کنند.

نینتندو سال گذشته گفت که انتقال به کنسول بعدی این است:تمرکز اصلی برای ماجالب است که ببینیم آیا سوییچ می‌تواند به اندازه‌ای باقی بماند تا تبدیل به پرفروش‌ترین کنسول تمام دوران شود، اما نینتندو برای پیشی گرفتن از این کنسول باید حدود 33 میلیون واحد دیگر بفروشد. پلی استیشن 2.

همه محصولات توصیه شده توسط Engadget توسط تیم تحریریه ما، مستقل از شرکت مادر انتخاب می شوند. برخی از داستان های ما شامل پیوندهای وابسته است. اگر چیزی را از طریق یکی از این پیوندها ،یداری کنید، ممکن است کمیسیون وابسته را دریافت کنیم. تمامی قیمت ها در زمان انتشار صحیح می باشد.


منبع: https://www.engadget.com/the-switch-has-outsold-the-playstation-4-but-nintendo-sees-tougher-times-ahead-100631336.html?src=rss