دسته‌ها
اخبار

Supernormal برای رونویسی و خلاصه کردن خودکار جلسات، 10 میلیون دلار جمع آوری می کند • TechCrunch


هوش مصنوعی مولد کلمه کلیدی صنعت فناوری در حال حاضر است. جای تعجب نیست – چندی پیش شرکت VC Sequoia پیش بینی کرد هوش مصنوعی مولد، که شامل هوش مصنوعی است که می‌تواند متن، هنر و موارد دیگر را از طریق درخواست‌ها تولید کند، می‌تواند تریلیون‌ها دلار ارزش اقتصادی در درازمدت به همراه داشته باشد. آیا این صرفاً تفکر خوش بینانه شرکتی است که به شدت در این فضا سرمایه گذاری کرده است؟ شاید. از سوی دیگر، هوش مصنوعی مولد ثابت کرده است که مزه کار است.

فوق طبیعی امیدوار است بتواند ارزش هوش مصنوعی مولد را با فناوری خود نشان دهد که با ادغام با Google Meet، Microsoft Teams، Zoom و دیگر پلتفرم‌های کنفرانس، یادداشت‌های جلسات را ایجاد می‌کند. تعداد زیادی فروشنده در فضای رونویسی یادداشت های جلسه وجود دارد که در طول همه گیری همه گیر منفجر شد زیرا تنظیمات کار از خانه به یک امر عادی تبدیل شد. اما Supernormal خود را با است،اج جزئیات کلیدی از جلسات مانند اقدامات و تصمیم‌ها متمایز می‌کند و برای انجام خلاصه‌سازی به هوش مصنوعی پردازش متن OpenAI تکیه می‌کند.

این یک زمین فروش قوی است. Supernormal امروز اعلام کرد که 10 میلیون دلار در یک دور سرمایه گذاری به رهبری بالدرتون با مشارکت Acequia Capital و byFounders VC جمع آوری کرده است. پول نقد جدید کل جمع آوری شده شرکت را به حدود 12.9 میلیون دلار می رساند که کالین ترس،، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت می گوید که برای تحقیق و توسعه محصول و استخدام در نظر گرفته شده است.

در حال حاضر، Supernormal یک تیم کوچک 5 نفره دارد که انتظار دارد تا پایان سال 2023 به 25 نفر افزایش یابد – بیشتر در زمینه مهندسی، بازاریابی و [customer] ترس، در یک مصاحبه ایمیلی به TechCrunch گفت. بودجه جدید برای پیشبرد مأموریت ارائه راه‌حل‌های جریان کار سرتاسر مبتنی بر داده‌های جلسات بنیادی و توسعه ابزارهای نسل بعدی که اقدامات و بینش‌هایی را از مکالمات در سراسر سازمان ارائه می‌دهند، استفاده خواهد شد.»

فوق طبیعی

Supernormal بطور خودکار جلسات را رونویسی و خلاصه می کند.

تریس، با فابیان پرز که 13 سال پیش در شرکتی با سرمایه بالدرتون کار می کرد، سوپرنورمال را بنیان گذاشت. (Treseler نقش‌های مدیر محصول را در Meta برعهده داشت و رئیس کارکنان بخش مدیریت ریسک Klarna بود، در حالی که پرز مدیر طراحی GitHub بود.) در سال 2020، این دو دو هفته در مورد اینکه چه چیزی باید بسازند، دو هفته وقت گذاشتند. پس از جلسات طول،، آنها متوجه شدند که هیچ یادداشتی از مکالمات ندارند و بحث های مستند برای موفقیت آنها بسیار مهم است.

تریس، گفت: «در سطح سازمان، جلسات ما بخش مهمی از محصول کاری ما هستند که تا به حال، زودگذر یا برای مصرف آن‌ها بسیار سخت بوده است – چه ،ی یک جلسه یک ساعته را زم، که یادداشت‌های کلیدی مهم هستند، دوباره تماشا می‌کند؟». ما به ویژه شنیده‌ایم که برای مدیران محصول، رهبران تیم و تیم‌های روبه‌روی مشتری، این محصول به‌ویژه دگرگون‌کننده است، زیرا به آن‌ها کمک می‌کند به‌راحتی به‌روزرس،‌ها و نقاط عطف کلیدی را پیگیری کنند.»

برای این منظور، پلتفرم Supernormal که توسط مدل GPT-3 OpenAI ارائه می‌شود، یادداشت‌های جلسه و تماس را در دسته‌های قالب‌بندی‌شده مانند «ارائه»، «تماس برای کشف مشتری» و «مصاحبه» می‌نویسد. Treseler توضیح می‌دهد که فراطبیعی جزئیاتی مانند اه، و اه، مشتری را است،اج می‌کند و پس از جلسه تلاش می‌کند تا موارد اقدام مانند ایمیل‌های بعدی، زمان‌بندی و معرفی را خودکار کند.

سوپرنرمال خودآموز است – همانطور که کاربران یادداشت های خود را ویرایش می کنند، کیفیت یادداشت هایی را که در تماس بعدی دریافت می کنند بهبود می بخشند. اما در صورت انتخاب به دلایل حفظ حریم خصوصی، می توانند هر گونه داده ذخیره شده را حذف کنند.

فوق طبیعی

اعتبار تصویر: فوق طبیعی

همانطور که شرکت‌ها قرارداد می‌بندند، اعضای تیم تحت فشار قرار می‌گیرند تا دائماً ضرب‌الاجل‌ها را تعیین کنند و ارزش خود را به نمایش بگذارند. ابزاری مانند Supernormal از آنها در هر مرحله از کارشان پشتیب، می کند و این فشار اداری را از روی آنها می کاهد. همچنین فشار را از کارمندان می گیرد تا بیش از حد ارتباطی و شفاف باشند، با Supernormal به راحتی این امکان را فراهم می کند – به افزایش بهره وری کمک می کند و همه را بدون توجه به مکان و منطقه زم، متصل نگه می دارد.

اینجاست که باید توجه داشته باشم که قابلیت های Supernormal اینطور نیست فوق العاده رمان، بدون جناس. Otter، یک رقیب، اخیراً خلاصه جلسات تولید شده توسط هوش مصنوعی را منتشر کرده است. برای رونویسی و برجسته ، لحظات کلیدی در جلسات، Headroom، tl;dv، Xembly و Fireflies.ai نیز وجود دارد.

اما Treseler ادعا می‌کند که Supernormal مقرون به صرفه‌تر از بسیاری از راه‌حل‌های موجود در بازار است – به طور متوسط ​​کمتر از 1 دلار در هر جلسه – و در حال حاضر دارای یک پایگاه مشتری رو به رشد است. او می گوید 50000 کاربر در بیش از 250 سازمان از جمله Netflix، Airbnb و Snapchat به طور فعال از این پلت فرم استفاده می کنند.

ترفند Supernormal دستیابی به سودآوری با توجه به هزینه بالای تکیه بر OpenAI API است. جامع ترین طرح GPT-3 هزینه ها حدود 0.02 دلار به ازای هر 750 کلمه، که بسیار زیاد به نظر می رسد – تا زم، که شما در نظر گرفتن متن جلسه 30 دقیقه ای بین 3000 تا 6000 کلمه است.

یکی دیگر از چالش های ،ب و کار وجودی تر، تمایل کارگران از راه دور به دور شدن از جلسات مکرر است. در جولای 2022 نظر سنجی از RedRex، کارگران گفتند که به طور متوسط ​​31 ساعت در ماه را در جلسات غیرمولد صرف می کنند. 71 درصد معتقد بودند که زمان کار آنها اغلب به دلیل جلسات غیرضروری یا لغو شده تلف می شود. علاوه بر این، بیش از نیمی از پاسخ دهندگان گفتند که آنها فعالانه می خواهند زمان صرف شده در جلسات مجازی را کاهش دهند.

Treseler به همین اندازه اعتراف کرد – و از به اشتراک گذاشتن اعداد درآمد Supernormal متنفر بود. اما او معتقد است که این رشد پایدار است.

Treseler ادامه داد: «از آنجایی که شرکت‌های بیشتری ،یبی یا کاملاً از راه دور شده‌اند، Supernormal در حال تبدیل شدن به یک ابزار ضروری برای تیم‌های توزیع‌شده است. زم، که تیم‌ها سعی می‌کنند مدل هیب، یا توزیع‌شده را کشف کنند، شاهد رشد انفجاری بوده‌ایم. به محض اینکه یک عضو تیم توزیع شد، یک ابزار مستندسازی جلسه مورد نیاز است.


منبع: https://techcrunch.com/2023/01/25/supernormal-raises-10m-to-automatically-transcribe-and-summarize-meetings/