دسته‌ها
اخبار

Rockstar’s Grand Theft Auto Online یک اشکال امنیتی جدی برای کاربران رایانه شخصی دارد


تصویری برای مقاله با ،وان یک اشکال در Grand Theft Auto Online ظاهراً برای فاسد ، بازیکنان رایانه شخصی مورد سوء استفاده قرار می گیرد'  حساب ها

ع،: سرگئی الاگین (شاتر استاک)

گزارش‌ها نشان می‌دهند که یک باگ در Grand Theft Auto V Online گیم‌پلی بازی‌بازان رایانه‌های شخصی و حتی، به طور بالقوه، سخت‌افزار را در معرض خطر قرار می‌دهد.

ظاهراً اشکال اجازه می دهد متقلب ها و تعدیل کننده ها برای ربودن، ویرایش، یا اطلاعات حساب گیمرهای رایانه شخصی را ،اب کند. برخی از بازیکنان گزارش داده اند که تمام اطلاعات بازی و حساب کاربری آنها پاک شده است، در حالی که برخی دیگر گفته اند که ارز درون بازی آنها به سرقت رفته است. بدتر از آن، ظاهراً این باگ به “اجرای کد از راه دور جزئی” اجازه می دهد، که می تواند به کاربران م،ب اجازه دهد تا فایل های رایانه شخصی بازیکنان را ویرایش کنند. در حالی که ناشر GTA، Rockstar Games، هنوز به طور رسمی در مورد این وضعیت اظهار نظر نکرده است، بسیاری از مفسران تشویق کرده اند بازیکنان رایانه شخصی از انجام بازی خودداری کنند تا زم، که همه ما تصویر بهتری از آنچه در حال وقوع است داشته باشیم.

اخبار مشکلات برای اولین بار در آ، هفته با یک ناظر خاص، حساب توییتر، در جیب های مختلف اینترنت ظاهر شد. Tez2 (که به طور مرتب اخبار Rockstar را به روز می کند)، پست های گسترده ای در مورد سوء استفاده می کند. شکایات همچنین در انجمن پشتیب، رسمی Rockstar منفجر شد.

یکی از کاربران نوشته است: “Gta آنلاین روی کامپیوتر در حال حاضر به دلیل سوء استفاده های شدید غیرقابل پخش است، این باید اصلاح شود.”

دیگری نظر داد: «از بازی آنلاین می ترسم. “لطفاً این راک استار را اصلاح کنید، من واقعاً این بازی را دوست دارم.”

G/O Media ممکن است کمیسیون دریافت کند

Samsung Reserve

اعتبار تا 100 دلار

Samsung Reserve

نسل بعدی دستگاه سامسونگ را رزرو کنید
تنها کاری که باید انجام دهید این است که با ایمیل خود ثبت نام کنید و از طریق ایمیل رونق بگیرید: برای پیش‌سفارش خود در یک دستگاه جدید سامسونگ اعتبار کنید.

دیگری فقط گفت: “ستار راک خود را با هم جمع کنید!”

در همین حال، یک Subreddit اختصاص داده شده به بازی از بازیکنان خواسته است تا تا اطلاع ثانوی از بازی اجتناب کنند. همانطور که ما آموختیم به دلیل سوء استفاده بسیار خطرناکی که به تازگی آشکار شده است، در حال حاضر بازی بر روی رایانه شخصی امن نیست. پست پین شده به اشتراک گذاشته شده در subreddit ما باید این موضوع را به طور انبوه به راک استار گزارش کنیم تا آنها نتوانند آن را نادیده بگیرند.»

در همان subreddit، کاربران از اینکه Rockstar هنوز به این مشکل امنیتی توجه نکرده یا حتی تأیید نکرده است، ابراز نارضایتی کرده‌اند: «کاملاً نابخشودنی‌ترین ،صر این موضوع است. R* بیشتر نگران مطبوعات بد است تا اینکه به مردم بگوید بازی آنها تا چه حد نقض شده است و چه خطری برای اطلاعات شخصی آنها دارد.” نظر داد یک کاربر این واقعاً باعث می‌شود که بدترین فکر کنم، اگر حتی نتوانند بیرون بیایند و بگویند X فعلاً امن است.»

Tez2که اوضاع را زیر نظر داشته است، نوشته است که «راک استار آگاه است [of the problem] و قبل از اینکه اولین منوی mod شروع به سوء استفاده از ا،پلویت‌های جدید کند، هر حسابی را که تحت تأثیر قرار گرفته است، ثبت کرده‌ام. با این حال، خود شرکت هنوز بی،ه رسمی در مورد این موضوع منتشر نکرده است.

BleepingComputer گزارش داده است که آسیب‌پذیری مرتبط با این ا،پلویت قبلاً یک نام رسمی CVE را به خود اختصاص داده است و به ،وان ردیابی می‌شود. CVE-2023-24059. CVE این اشکال را اینگونه توصیف می کند که به هکر اجازه می دهد “به اجرای جزئی کد از راه دور یا تغییر فایل ها در رایانه شخصی دست یابد.” با این حال، جزئیات زیادی در مورد نحوه عملکرد این ا،پلویت در دسترس نیست.

Gizmodo برای اظهار نظر در مورد مشکلات امنیتی ظاهری با Rockstar تماس گرفت اما پاسخی دریافت نکرد. اگر پاسخ دهند این داستان را به روز خواهیم کرد.

اگر اشکال میکند به نظر می رسد که واقعی است، از اولین مشکل امنیتی که Rockstar اخیراً با آن روبرو شده است، فاصله زیادی خواهد داشت. سال گذشته، یک مجرم سایبری موفق شد سیستم های این غول بازی را به خطر بیاندازد و اقدام به سرقت (و بعداً درز) کد منبع به GTA 6 آینده
منبع: https://gizmodo.com/rock-star-games-grand-theft-auto-v-online-cybersecurity-1850020039