دسته‌ها
اخبار

#RestoreTheSnyderVerse را فراموش کنید. زک اسنایدر باید به جای آن فیلمی از MCU را کارگردانی کند


SnyderCon هفته آینده وارد صحنه می‌شود و کارگردان Zack Snyder در مرکز صحنه حضور می‌یابد تا فیلم‌های DC Extended Universe خود را به نمایش بگذارد و در مورد چیزی که طرفدارانش بیشتر دوست دارند صحبت کند: خودش. مسلماً تفرقه‌انگیزترین کارگردان در هالیوود – قطعاً تفرقه‌انگیزترین در دنیای فیلم‌های کمیک – نام اسنایدر هم ارادت شدید و هم واکنش خشمگینی را برانگیخت. بدون اذعان به این تقابل ایدئولوژیک نمی توان در مورد او صحبت کرد، تا جایی که سهم سینمایی او تا حدودی خدشه دار شده است.

و این مایه شرمساری است زیرا، دوستش داشته باشید یا از او متنفر باشید، نمی توان انکار کرد که اسنایدر یک فیلمساز منحصر به فرد با زبان بصری متمایز و فوراً قابل تشخیص است. فیلم‌های اسنایدر بسیار شیک و بی‌نتیجه بمب‌افکن مانند برش طول، او لیگ عدالت یک جشن بصری، نقاشی های متحرک با ضربات نفیس، هرچند خشن از درخشندگی است. سکانس های اکشن او پویا و غوطه ور هستند و جهان های او غنی و لایه ای هستند. اسنایدر از آن دسته کارگردان هایی است که بیشتر به ظاهر شخصیت ها اهمیت می دهد تا عملکرد آنها، رویکردی که مسلماً برای هر ژانری خارج از دنیای ابرقهرمان ها بحث برانگیز است.

مهمتر از همه، اسنایدر جسور است. مرد میلیون ها ایده دارد و تلاش می کند همه آنها را به یکباره اجرا کند. این روش به این م،ی است که روایت‌های او معمولاً متراکم و پر بار و حتی طاقت‌فرسا هستند. یک فیلم متوسط ​​اسنایدر هزاران سوال مطرح می کند، نیمی از پاسخ ها را ارائه می دهد و آن را یک برد می نامد. ،وماً هیچ مشکلی در این رویکرد وجود ندارد، اما کار سختی است که آن را خارج از قلمرو کتاب های مصور یا علمی تخیلی ببینید. شاید به همین دلیل است که آثار او به این دو ژانر محدود شده است. و برخلاف تصور بسیاری از مردم، اسنایدر نقاط قوت خود را درک می کند.

پس از کوانتوم،ا، MCU به فردی مانند زک اسنایدر نیاز دارد

Ant-Man and the Wasp در فیلم Ant-Man and the Wasp: Quantumania شوکه شده است.

اگر چیزی وجود دارد که مارول به شدت به آن نیاز دارد، آن جاه طلبی است. MCU که زم، قدرتمند بود، اکنون به طرز خلاقانه‌ای ورش،ته شده است و در تلاش برای یافتن روایتی من، برای گرد هم آوردن بسیاری از دنیاها، شخصیت‌ها و موضوعاتی است که در طول سال‌ها استفاده کرده است. در حالی که این فرنچایز به گسترش وحشتناک خود ادامه می دهد، شکاف های شکل شروع به خودنمایی می کنند و ثابت می کنند که هیچ چیز خطاناپذیر نیست.

تلاش‌های اخیر مارول بدون الهام، حتی تنبل بوده است. با وجود شوخی‌های متعدد و اغلب ترسناکی که هر جمله‌ای را به تصویر می‌کشد، هیچ روحیه‌ای برای آنها وجود ندارد، هیچ شهامتی وجود ندارد. اخیر Ant-Man and the Wasp: Quantumania مثال واضحی است، اما می توان به راحتی این موضوع را بیان کرد She-Hulk: وکیل دادگستری، جاودانه ها، هک ، حتی پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه، همه فاقد آن جادوی مارول بودند که ساخته بود مرد آهنی و کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی خیلی خاص.

بروس بنر و جنیفر والترز، هالک و شی هالک در حالی که روبروی یکدیگر هستند مدیتیشن می کنند.

MCU اکنون بهانه‌ای متأسفانه برای چیزی است که زم، بود، و قادر به تغذیه هوادار، است که زم، آن را به موفق‌ترین فرانچایز فیلم در تاریخ هالیوود تبدیل کرد. تلاش‌های آن برای نوآوری متوسط ​​تا فاجعه‌بار بوده است، عمدتاً به این دلیل که به نظر نمی‌رسد می‌تواند نقطه شیرینی را بین محصولی که برای جذب توده‌ها باید باشد و هنری که از یک تلاش سینمایی انتظار دارد بیابد. MCU به یک کارگردان جسور و مطلق نیاز دارد تا ثابت کند هنوز هم ستون فقرات دارد. چه ،ی بهتر از اسنایدر، که توانایی خود را در گرفتن پانل های کتاب های مصور و زنده ، آنها به م،ای واقعی کلمه ثابت کرده است؟

مهمتر از همه، MCU به تشنگی و شجاعت اسنایدر، تمایل او برای جسورتر، بزرگتر و بهتر بودن نیاز دارد. این به مقداری از زندگی نیاز دارد، یک تکان برای یادآوری به مخاطبان که هنوز زنده و در حال رشد است، و اسنایدر ممکن است مردی باشد که آن را فراهم کند. و اگرچه هنوز شمارش MCU ممکن است غیر صادقانه باشد، اما غیرقابل انکار است که اگر بخواهد سرپا بماند، چیزی باید تغییر کند، چه رسد به اینکه رشد کند.

لیگ عدالت لیگ عدالت زک اسنایدر.

تغییرات در حال حاضر اتفاق می‌افتد – چرا در غیر این صورت، کوین فایگی، رئیس هوچو، تقریباً تمام صفحه‌های آینده MCU را ترمز می‌کرد؟ مارول باید رویکرد گنگ هو اسنایدر را در فیلمسازی هدف قرار دهد. این می تواند تفرقه انگیز، افراطی، بی وقفه و از نظر روایی ناهموار باشد – اما آیا ا،ر فیلم های مارول امروزه همه این چیزها نیستند؟ و فیلم اسنایدر چیزی است که آ،ین تلاش‌های MCU نبوده است: به یاد ماندنی.

جایی که اسنایدر در MCU جای می گیرد

زک اسنایدر در حال لبخند زدن روی صحنه در Comic-Con.

آیا اسنایدر واقعاً باید به MCU برود، چه ملکی برای او من، تر است؟ اولین حدس من چیزی حواس پرت و افسانه ای مجاور خواهد بود. شرم آور است جاودانه ها قبلاً گرفته شده است زیرا اسنایدر با آن معجزه می کرد. بهتر است او را از بزرگ‌ترین و تجاری‌ترین آی‌پی‌های در دسترس دور نگه دارید – برای او X-Men یا Midnights Sons وجود ندارد! اسنایدر به فضایی برای گسترش نیاز دارد و کار با سنگین ترین ماشین آلات مارول، جاه طلبی او را محدود می کند.

نظرت در مورد … چیه مردان ای،پسرعموهای بریت،ایی، ا،کالیبور؟ مطمئناً، آنها هیچ مهاجم سنگینی ندارند، اما تیم دارای چندین شخصیت جالب مانند کاپیتان بریت،ا و شریک قدرتمندش، مگان است. Excalibur همچنین می تواند به اسنایدر اجازه دهد تا برخی از بازیگران اصلی DCEU خود را به مارول بیاورد – هنری کاویل یک بازیگر محبوب از طرفداران کاپیتان بریت،ا است، تا جایی که او حتی به این نقش ابراز علاقه کرد.

یک ع، گروهی از تیم مارول کامی، Exiles.

جالب‌تر این است که ببینیم اسنایدر با گروهی از افراد ناسازگار مانند Morlocks یا Exiles مق، می‌کند. ما اکنون در گوشه های مبهم مارول هستیم، اما در این مرحله از داستان سرایی مداوم، MCU به تیم های کمتر شناخته شده این شرکت روی آورده است. اسنایدر در راه است ماه شورشییکی از موردانتظارترین فیلم های علمی-تخیلی سال 2023، ممکن است آزمایشی عالی برای او باشد تا اکنون که جیمز گان در دی سی تمام شده است، گوشه فضایی MCU را در اختیار بگیرد. فرضی نوا پروژه هنوز در حال انجام است و اسنایدر انتخاب خوبی خواهد بود. حتی ممکن است به او اجازه دهد تا با سپاه نوا و جنگجویان جدید بازی کند.

سبک اسنایدر دقیقاً منعطف نیست، اما مارول باید بتواند فضایی برای استفاده کامل از برند خاص خود پیدا کند. مطمئناً، آوردن اسنایدر با توشه قابل توجهی همراه خواهد بود – کارگردان احتمالاً خشمگین‌ترین طرفداران را در تجارت دارد، و این چیزی است که می‌گوید. اما مزایای همراه ، او بیشتر از مضرات آن خواهد بود. درگیر شدن او با مارول همچنین باعث می‌شود تا درگیری او با دی‌سی را متوقف کند و به دنیای DC گان اجازه دهد تا در نهایت ادامه پیدا کند. در نهایت، همه چیز در مورد این است که چه چیزی برای IP من، است، به خصوص زم، که در مورد حق امتیاز عظیمی مانند MCU صحبت می شود. و برخلاف همه شانس ها، پاسخ به خوبی می تواند زک اسنایدر باشد.

توصیه های سردبیرانمنبع: https://www.di،altrends.com/movies/why-zack-snyder-s،uld-direct-a-marvel-movie/