دسته‌ها
اخبار

Post Series-B، پلتفرم ضد تقلب SEON استارتاپ AML Complytron را با مبلغ شایعه شده 2.5 میلیون یورو خریداری کرد • TechCrunch


مستقر در بوداپست SEON– یک پلتفرم ضد کلاهبرداری که به “ردپای دیجیتالی” مشتری نگاه می کند تا حساب های جعلی را از بین ببرد و در نتیجه از تراکنش های تقلبی جلوگیری کند – شرکت متخصص AML را رعایت کرده است. Complytron، همچنین در خارج از بوداپست مستقر است.

شرایط معامله به طور رسمی منتشر نشد، اما منابع Techcrunch گفتند که معامله در منطقه 2.5 میلیون یورو بوده است، اگرچه SEON از اظهار نظر خودداری کرد. Complytron قبلا مطرح کرد 257000 یورو از CVC Hiventures مستقر در بوداپست.

الیور لبهارت، بنیانگذار و مدیرعامل Complytron، به همراه Abris Gryllus، یکی از بنیانگذاران و رهبر UX، به SEON خواهند پیوست. یکی از سخنگویان SEON گفت که این ،ید قابلیت های AML را به پلتفرم مبارزه با تقلب SEON اضافه می کند که به آن امکان می دهد خدمات ضد کلاهبرداری و AML را افزایش دهد.

SEON با Emailage، Iovation، Threatmetrix رقابت می کند، اما به شدت به حساب های رسانه های اجتماعی برای از بین بردن کلاهبرداران نگاه می کند. سال گذشته یک دور سرمایه گذاری 94 میلیون دلاری سری B به رهبری IVP مستقر در سیلی، ولی جمع آوری کرد.

SEON ادعا می‌کند که افزودن قابلیت Complytron به این م،ی است که می‌تواند نیاز به جستجوهای جداگانه در پایگاه‌های مختلف AML، مانند فهرست‌های تحریم‌های بین‌المللی و جرایم، پایگاه‌های اطلاعاتی افراد در معرض سیاسی (PEP) و فهرست‌های نظارتی مقامات نظارتی و مجری قانون ملی را از بین ببرد. مانند اینترپل و اف بی آی.

در بی،ه ای، تاماس کادار، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل SEON، اظهار داشت: «کمتر از یک سال پس از 94 میلیون دلار سری B، ما در حال اجرای ماموریت خود برای مبارزه با کلاهبرداری و مبارزه با پولشویی… به جای ایجاد یک AML هستیم. راه حل از پایه، برای ما کاملا منطقی بود که الگوریتم‌های گسترده و مبتکرانه Complytron و پایگاه‌های اطلاعاتی جه، را به دست آوریم – و همچنین تخصص تیم با استعداد آن.

لبهارت اضافه کرد: «ما شاهد باز شدن داستان SEON بوده‌ایم و در کنار مسیر رشد هیجان‌انگیز آن، با ،ب‌وکار همگام بوده‌ایم. اکنون بسیار خوب است که بخشی از این ماموریت باشید و در ،یب ابزارهای پیشگیری از تقلب و AML در یک منبع واحد نقش ایفا کنید.

به ،وان بخشی از این معامله، SEON حقوق کامل فناوری های Complytron و همچنین کارکنان شرکت، از جمله تیم اختصاصی AML خود را به دست می آورد.

SEON نیز نامگذاری شد داغ ترین استارت آپ امنیت سایبری برای سال 2022 توسط جوایز یوروپاس، سالانه برگزار می شود.


منبع: https://techcrunch.com/2023/02/05/post-series-b-anti-fraud-platform-seon-acquires-aml-s،up-complytron-for-a-،oured-e2-5m/