دسته‌ها
اخبار

Meta Eyes یک شریک اعتدالی با شرایط کاری آسیب زا است


متا قطع کرده است فقط چند هفته قبل از اینکه غول فناوری در دادگاه کنیا برای رویارویی حضور پیدا کند، روابط با یک پیمانکار فرعی که ناظران را برای بازارهای آفریقایی خود فراهم می کرد. اتهامات قاچاق انسان و ت،یب اتحادیه ها.

این شرکت به قرارداد خود با شرکت برون سپاری سما که کارمند سابق آن د،ل موتاونگ بود، پایان داد متهم سال گذشته تحمیل “شرایط کاری نامعقول”، از جمله دستمزد نامنظم، حمایت ناکافی از سلامت روان، و نقض حریم خصوصی کارگران.

اما به نظر می رسد شرایط شرکتی که قرار است قرارداد متا را بپذیرد، به همان اندازه بد است، اگر نه بدتر. متا تایید نکرده است که کدام شرکت قرارداد جدید را امضا خواهد کرد، اما فایننشال تایمز گزارش شده است در 10 ژانویه احتمالاً Majorel، یک شرکت برون سپاری مستقر در لوکزامبورگ است که قبلاً قراردادهای تعدیل محتوا با Meta در مراکش و دفاتر در سراسر جهان دارد.

یکی از کارمندان Majorel در نایروبی که به ،وان ناظر محتوا برای TikTok کار می کند، به WIRED گفت: «این شغل آسیب زا است و به ما بادام زمینی می دهند. آنها ساعت های طول، تماشای محتوای گرافیکی سر ب،، مثله ،، و خودکشی را با حقوق ماهانه کمتر از 35000 شیلینگ کنیا یا حدود 281 دلار توصیف ،د. ما حتی نمی تو،م زندگی عادی خود را حفظ کنیم.»

شرح شرایط کارمند در Majorel توسط سایر مدیر، که در شرکت کار می‌کنند و پیام‌هایی در گروه‌های رسانه‌های اجتماعی خصوصی که توسط WIRED مشاهده شده بود تأیید شد.

هم ناظران TikTok و هم Meta که با Majorel کار می ،د، مشاهده صدها تصویر بالقوه آسیب زا در روز را با حمایت اندک مشاوران توصیف ،د. ناظران TikTok در نایروبی می گویند که اگرچه جوایز مبتنی بر عملکرد امکان پذیر است، اما به سختی می توان آنها را دریافت کرد و ،، که از شرایط کاری شکایت داشتند، احساس ،د که از تبلیغات محروم شده اند و بازبینی ضعیفی دریافت کرده اند. ناظران در دفاتر نایروبی همچنین از عدم دریافت فیش حقوقی ماهانه برای تأیید پرداخت خود شکایت ،د، در عوض به یک پورتال آنلاین که آ،ین بار در ماه اکتبر به روز شده بود هدایت شدند.

نه متا و نه ماژورل به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

کارکنان Majorel که به شرط ناشناس ماندن صحبت ،د تا از انتقام گیری جلوگیری کنند، به WIRED گفتند که مدیران متا در اواسط ژانویه از دفتر Majorel در نایروبی بازدید ،د و گفتند که به کارکنان گفته شده است که شرکت قرارداد متا را امضا خواهد کرد.

آگهی‌های شغلی در Fuzu.com، بستری برای آگهی‌های شغلی در آفریقا، نشان می‌دهد که Majorel در حال حاضر ناظران محتوا را استخدام می‌کند که به زبان‌های کروندی، تیگرینیا، اورومو، لوگاندا، کینیارواندا، تسوانا، آفریکانس، زولو، آمهری و سومالی صحبت می‌کنند. سما اعتدال متا را در بیشتر این زبان ها ارائه کرد.

در حالی که شرایط کار در سما، که به ،وان یک شرکت اجتماعی دارای گواهینامه است، به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است، طبق گفته فردی که در یک قرارداد متا کار می‌کرد و به شرط ناشناس ماندن با WIRED صحبت می‌کرد، این شرکت بیش از آن‌که Majorel به کارمندان جدید پیشنهاد دهد، به مدیران حقوق پرداخت می‌کرد. ناظران سما ماهیانه حدود 60000 شیلینگ کنیا (483 دلار) دستمزد می گرفتند که همچنان آنها را در زمره فقیرترین کارگران در شبکه های اعتدال متا قرار می داد.

یک 2019 گزارش از Verge دریافت که ناظران محتوا در ایالات متحده 15 دلار در ساعت درآمد دارند. در مقابل، کارکنان سما بودند پرداخت شده بین 1.46 تا 2.20 دلار در ساعت. گزارش قبلی دریافتند که ناظران در هند نزدیک به 2 دلار در ساعت درآمد دارند.


منبع: https://www.wired.com/story/metas-new-moderation-contractor-may-be-worse-than-its-last-one/