دسته‌ها
اخبار

Lassoing Lightning با لیزر – IEEE SpectrumBig Picture دارای فناوری از طریق لنز عکاسان است.

هر ماه، طیف IEEE خیره کننده ترین تصاویر فناوری که اخیراً توسط عکاسان سراسر جهان گرفته شده است را انتخاب می کند. ما تصاویری را انتخاب می کنیم که منع، کننده یک پیشرفت مهم یا یک روند هستند یا فقط دیدن آنها مسحور کننده است. ما همه تصاویر را در سایت خود قرار می دهیم و یکی نیز در نسخه چاپی ماهانه ما ظاهر می شود.

از جدیدترین تصاویر لذت ببرید و اگر پیشنهادی دارید، در زیر نظر دهید.

زمینه سازی عمدی

تیمی از محققان دانشگاه ژنو چگونگی استفاده از لیزر را برای بهبود توانایی صاعقه گیرها برای محافظت از سازه های مجاور در برابر جهش های شدید برق طبیعت کار کرده اند. مدتهاست که درک شده است که یک صاعقه گیر معمولی از ناحیه ای با شعاع تقریباً برابر با ارتفاع آن محافظت می کند. از آنجایی که ساختن میله هایی که از یک طول معین فراتر می روند غیر عملی است، هادی های الکتریکی فداکاری امروزی برخی از مناطق را آسیب پذیر می کنند. تیم سوئیسی طی یک طوفان رعد و برق، پالس های لیزری پرقدرت را به آسمان شلیک ،د و یک کانال رسانای الکتریکی در هوا ایجاد ،د. این کانال صاعقه‌ها را از یک ناحیه وسیع به سمت نوک میله ف،ی می‌کشید که برق را به طور بی‌ضرر به زمین می‌رساند.

مارتین استولبرگ / TRUMPF

نمایش زیبایی درونی الکترونیک

هنگامی که به طراحی محصول فکر می کنیم، چیزی که معمولاً به ذهن متبادر می شود “پوسته های” براق و/یا رنگارنگ است که آنها را در یک نگاه قابل شناسایی می کند. اما آنچه در درون است مهم است. و اگرچه افراد کمی به غیر از تکنسین های تعمیر آنها را می بینند، اما دل و جرات لوازم الکترونیکی روزمره جذابیت های زیبایی شناختی خاص خود را دارد. به ،وان مثال، ترانسفورماتور منبع تغذیه را که در اینجا نشان داده شده است، در نظر بگیرید. چیدمان سیم‌ها، سیم‌پیچ‌ها، آهن‌رباها و عایق‌هایی که ولتاژ جریان متناوب متناوب را بالا یا پایین می‌کنند، یک گروه راهپیمایی دانشگاه یا یک هنگ نظامی را در رژه به یاد می‌آورد.

اریک شلپفر و ویندل اچ. اوسکای

خودروی تغییر رنگ BMW

هنری فورد به ط،ه معروف گفت که مشتریان شرکت همنام او می توانند مدل T را در هر رنگی تهیه کنند، البته تا زم، که مشکی باشد. بیش از یک قرن بعد، BMW این امکان را فراهم کرد که با فشار دادن یک دکمه، رنگ خودرو را به هر یک از 32 رنگ به روز کند. در نمایشگاه CES امسال، خودروساز آلم، iVision Dee را به نمایش گذاشت (“دی” مخفف “تجربه احساسی دیجیتال” است). نمای بیرونی خودروی مفهومی با پنل‌های کاغذ الکترونیکی پوشانده شده است که به سدان اجازه می‌دهد ظاهر خود را بدون زحمت تغییر دهد. این پنل‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که «شخصیت» آی‌ویژن دی را با واکنش به محرک‌های بیرونی نشان دهند – مانند نفس‌های شل و بی‌حرکت تماشاچی، که اولین نگاه خود را به آفتاب‌پرست با موتور احتراق داخلی می‌بینند.

بی ام و

فضاپیمای پرینت سه بعدی

پهپاد پرینت سه بعدی شما در مقایسه با جاه طلبی های فضای نسبیت، یک استارتاپ که با پرتاب یک موشک پرینت سه بعدی قابل استفاده مجدد در رقیب Space X ایلان ماسک قرار می گیرد، صرفا یک بازی کودکانه است. هدف این است که ماهواره ها و سایر محموله ها تا وزن 20000 کیلوگرم را به مدار منتقل کنند. استفاده از ساخت افزودنی مزایای آشکاری دارد، از جمله مهمترین آنها این است که پیچیدگی وسیله نقلیه پرتاب (و در نتیجه نقاط ،ابی احتمالی آن) را تا حد زیادی کاهش می دهد. به جای فرآیند دو ساله مورد نیاز برای کنار هم قرار دادن موشک‌ها به روش قدیمی، نسل چهارم پرینترهای ف،ی استارگیت که یکی از آنها در اینجا نشان داده شده است، ثبت اختراع شده است.

نسبیت


منبع: https://spect،.ieee.org/laser-lightning-rod