دسته‌ها
اخبار

IEEE هیئت اختصاص داده شده به فعالیت های بشردوستانه خود را تشکیل می دهداین
کمیته فعالیت های بشردوستانه IEEE از 1 ژانویه به هیئت فناوری بشردوستانه IEEE ارتقا یافته است. این هیئت مدیره IEEE این تغییر را در نوامبر تصویب کرد.

هیئت مدیره جدید بر تمامی فعالیت‌های بشردوستانه در گروه‌ها، مناطق و جوامع IEEE نظارت خواهد کرد و مسئول تقویت همکاری‌های جدید است. همچنین پروژه ها و فعالیت های مرتبط را تامین مالی خواهد کرد.


این تغییر یک فرآیند سیستماتیک برای ایجاد برنامه ها و مدیریت برنامه های موجود فراهم می کند.

انتظار می رود HTB بر افزایش آگاهی در مورد اینکه چگونه افراد آموزش دیده فنی می توانند به جامعه کمک کنند و آموزش هایی را در مورد نحوه انجام این کار ارائه دهد. هیئت مدیره همچنین به کار HAC برای ایجاد یک جامعه توسعه پایدار در داخل و خارج از IEEE با مشارکت با
سازمان ملل و سایر سازمان ها

HTB همچنین میزبان نشست جه، سالانه HAC خواهد بود. این رویداد مجازی اعضای IEEE را از سراسر جهان که از تخصص فنی خود برای رسیدگی به چالش های توسعه پایدار استفاده می کنند یا می خواهند استفاده کنند، به هم متصل می کند.

“هیئت مدیره جدید قرار است از تمام برنامه های توسعه پایدار و بشردوستانه IEEE بهره مند شود و تجربه اعضا را در سراسر جهان افزایش دهد.”

Sampath،ar Veeraraghavan، عضو ارشد IEEE، رئیس HAC 2021-2022، می‌گوید: «گردهم‌آوری گروه‌های IEEE برای همکاری در پروژه‌های بشردوستانه و کار با سازمان‌های خارجی، به تبدیل شدن IEEE به یک رهبر جه، در توسعه پایدار کمک می‌کند. “با انجام این کار، IEEE می تواند تاثیر جه، درجه بندی شده و انبوه تری داشته باشد.”

“HTB به IEEE اجازه می دهد تا به طور موثرتر برنامه ها و پروژه ها را در سراسر سازمان هماهنگ کند.”
مارک بیبی، مدیر ارشد تحقیقات استراتژیک IEEE، ا،امات عمومی و توسعه شرکتی. Beebe به نوشتن پیشنهاد برای ارتقاء HAC به هیئت مدیره کمک کرد. نشان دادن کاری که IEEE در بخش بشردوستانه انجام می دهد به اعضا، سطحی از تعامل را ایجاد می کند که برای اعضا و برای IEEE به ،وان یک سازمان بسیار مهم است.

شناسایی رکورد رشد و تاثیر

HAC در دو سال گذشته در عضویت و همکاری با گروه‌های IEEE و سایر سازمان‌ها رشد چشمگیری داشته است. تعداد پروژه های بشردوستانه تامین شده در سال گذشته تقریباً 50 درصد نسبت به سال 2020 افزایش یافته است.

برای تلاش های خود، HAC با افتخار مفت، شد
انجمن مدیران انجمن آمریکاجایزه اج، قدرت انجمن ها در رده توسعه جه، این اولین باری بود که IEEE این جایزه را برای فعالیت های بشردوستانه خود دریافت کرد.

ویرآقاوان می گوید: «دریافت این افتخار بسیار ویژه است زیرا این یک نقطه عطف تاریخی برای کمیته است. من بسیار هیجان زده هستم که این جایزه را برد و به رشد HAC در طول دو سال گذشته، علیرغم چالش‌های ناشی از همه‌گیری COVID-19، افتخار می‌کنم.

او می گوید: «با توجه به رشد IEEE HAC و به رسمیت شناختن جه،، من فکر می کنم HTB یک تحول بزرگ برای کمیته است. همچنین به نفع همه برنامه‌های توسعه پایدار و بشردوستانه IEEE خواهد بود و تجربه اعضا را در سراسر جهان افزایش می‌دهد.»

ویدیویی درباره IEEE HAC در مراسم اهدای جوایز انجمن آمریکایی انجمن اجرا شد.www.youtube.com

برنامه های بشردوستانه IEEE

HTB با فعالیت‌ها و برنامه‌های موجود از جمله موارد زیر همکاری و تلاش‌های بشردوستانه را هماهنگ خواهد کرد.

EPICS در IEEE (پروژه های مهندسی در خدمات اجتماعی) دانش‌آموزان را قادر می‌سازد تا راه‌حل‌های فنی را برای بهبود جوامع خود به کار ببرند و به آنها راهنمایی می‌دهد. EPICS همچنین پروژه های مهندسی را در چهار دسته اصلی تأمین مالی می کند: دسترسی و توانایی ها. نیازهای جامعه؛ محیط؛ و آموزش و اطلاع رس،.

این
IEEE MOVE (وسایل نقلیه توسعه موبایل) این برنامه برای جوامع سراسر جهان برق، خدمات تلفنی و دسترسی به اینترنت در مناطقی که قطعی گسترده ناشی از سیل، آتش سوزی و سایر بلایای طبیعی است، فراهم می کند. کامیون MOVE مجهز به دسترسی به اینترنت ماهواره ای، سرویس تلفن IP و قابلیت شارژ همزمان 100 باتری تلفن همراه است. این وسیله نقلیه دارای یک ژنراتور و همچنین سه پنل خورشیدی است که روی سقف قرار دارند. همچنین دارای یک تلویزیون سیار – برای ردیابی طوفان – و رادیو برای ارتباطات است.

را
IEEE Power & Energy Society Sc،lar،p Plus Initiative بورسیه تحصیلی و تجربه کاری را به دانشجوی، که علاقه مند به حرفه مهندسی در قدرت و انرژی هستند، ارائه می دهد. این ابتکار با ارائه حدا،ر سه سال کمک درسی، تسهیل دوره های کارآموزی و تجربیات تعاونی، و ارائه فرصت های مربیگری از دانشجویان حمایت می کند. از زمان راه اندازی آن در سال 2011، بیش از 1500 بورسیه تحصیلی به حدود 900 دانشجو از 200 کالج و دانشگاه در کانادا و ایالات متحده اعطا شده است. برنامه های بورسیه تحصیلی در هند و ایتالیا نیز وجود دارد.

دهکده هوشمند IEEE برق – و همچنین دسترسی به آموزش و فرصت های شغلی – را برای بیش از 300000 نفر در تقریباً 32 جامعه دورافتاده و خارج از شبکه در سراسر جهان به ارمغان می آورد. اعضای دهکده هوشمند با کارآفرینان در هند، نیجریه و سایر کشورها همکاری می‌کنند تا به آنها کمک کنند تا خدمات ،د را راه‌اندازی کنند، با استفاده از پنل‌های خورشیدی و سایر فناوری‌های انرژی تجدیدپذیر برای تامین انرژی خانه‌ها، مشاغل و مدارس.

را
گروه مورد علاقه ویژه IEEE در زمینه فناوری بشردوستانه به ارتباط اعضای IEEE با جوامع محروم و سازمان های محلی کمک می کند تا روی پروژه های توسعه پایدار کار کنند.


منبع: https://spect،.ieee.org/new-board-dedicated-humanit،-activities