دسته‌ها
اخبار

Grubhub باید 3.5 میلیون دلار به DC بپردازد زیرا ادعا می کند که هزینه های پنهانی را از مشتریان دریافت کرده است


گرابهاب بوده است به پرداخت 3.5 میلیون دلار محکوم شد برای حل و فصل دعوی از ناحیه کلمبیا که ادعا می کند این شرکت مشتریان را با پرداخت هزینه های پنهان به سفارشات آنها گمراه کرده است. مطابق با یک بی،ه مطبوعاتیGrubhub باید 800,000 دلار به ،وان جریمه مدنی به DC بپردازد، در حالی که 2.7 میلیون دلار باقی مانده “به مشتریان آسیب دیده بازپرداخت خواهد شد.”

در ماه مارس، کارل راسین، دادستان کل دی سی، شکایتی علیه Grubhub تنظیم کرد و آن را متهم کرد که به دروغ وعده سفارشات آنلاین «رایگان» به مشتریان و همچنین «تحویل نامحدود رایگان» برای ،، که مش، Grubhub Plus هستند، داده است. در این دادخواست ادعا شده است که این عمل “فریبنده” است زیرا Grubhub همچنان برای سفارش های غیرپیکاپی که توسط مشتریان Grubhub Plus انجام می شود، هزینه خدمات دریافت می کند و برای سفارشات استاندارد نیز هزینه های تحویل و خدمات را دریافت می کند.

همچنین چندین روش تجاری مشکوک دیگر را ذکر می‌کند، مانند روشی که Grubhub هزینه‌های خدمات را در یک خط با مالیات‌های فروش در صفحه پرداخت جمع‌آوری می‌کند، کاری که شرکت اخیراً انجامش را متوقف کرده است. Grubhub قبلاً متهم شده بود که رستوران‌ها را بدون اجازه آنها برای گسترش خدمات در این پلتفرم فهرست کرده است و یک سری سایت‌های کوچک شبیه به سایت‌های واقعی رستوران‌ها راه‌اندازی کرد تا سفارش‌ها را از طریق Grubhub هدایت کند. در زمان تشکیل شکایت، گرابهاب این ادعاها را رد کرد و گفت: “بسیاری از اقدامات مورد بحث متوقف شده است.”

لیزا دی، سخنگوی Grubhub در بی،ه‌ای می‌گوید: «تسویه این دعوی به نفع ،ب‌وکار ما است و موضوع اکنون حل شده است. آستانه. Grubhub متعهد به حمایت از همه رستوران‌ها و رستوران‌ها است و اقداماتی را برای اطمینان از شفافیت قیمت انجام می‌دهد.

به ،وان بخشی از تسویه حساب، Grubhub م،م به «قرار دادن اعتبار قابل استرداد» در حساب‌های مشتریان آسیب‌دیده است، که برای هر ،ی که «سفارش یا هزینه خدمات کوچکی را برای سفارشی که از طریق پلتفرم Grubhub پرداخت کرده‌اند» در رستور، اعمال می‌شود. DC در هر زم، بین 1 ژانویه 2016 تا 31 دسامبر 2022. مشتریان تحت تأثیر بسته به تعداد دفعات استفاده از پلتفرم به سه گروه ت،یم می شوند، با افرادی که در گروه اول حداقل 4.5 دلار، گروه بعدی حداقل 7 دلار و افراد در گروه نهایی حداقل 10 دلار دریافت می کنند. اگر مالک حساب اعتبار را ظرف 90 روز پس از دریافت باز،ید نکند، Grubhub موظف است چکی حاوی مبلغ بدهی برای آنها ارسال کند.

«هزینه‌های پنهان گرابهاب و تاکتیک‌های بازاریابی گمراه‌کننده برای ،ب درآمد اضافی برای شرکت طراحی شده‌اند».

علاوه بر پرداخت، پلتفرم باید تغییراتی نیز اعمال کند، مانند نمایش برجسته هر گونه هزینه اضافی به مشتریان در هنگام پرداخت، فهرست ، هر هزینه در خطوط جداگانه، و بستن یا انتقال مالکیت میکروسایت‌هایی که برای رستوران‌های واقع در آن ایجاد کرده است. دی سی Grubhub همچنین باید به اعضای Grubhub Plus نگوید که می‌توانند «تحویل رایگان» دریافت کنند، و اکنون باید فاش کند که چه زم، قیمت‌های برخی از آیتم‌های منو بالاتر از آن چیزی است که در خود رستوران‌ها تبلیغ می‌شوند. در یک به روز شده در وب سایت خود پست کندGrubhub می‌گوید که موافقت کرده است «وضعیت بیشتری برای رستوران‌های ما و هزاران شریک رستوران ارائه کند».

راسین در بی،ه‌ای می‌گوید: «گرابهاب از هر ترفندی در کتاب استفاده کرد تا مشتریان را به پرداخت بسیار بیشتر از بدهی‌شان دستکاری کند، و حتی بدتر از آن، آنها این کار را در اوج یک بیماری همه‌گیر جه، انجام دادند، زم، که ،نان منطقه از قبل برای تامین هزینه‌های زندگی خود تلاش می‌،د». . هزینه‌های پنهان گرابهاب و تاکتیک‌های بازاریابی گمراه‌کننده برای این طراحی شده‌اند که به هزینه ،نان دی سی پول بیشتری به این شرکت بدهد، اما ما به آنها اجازه نمی‌دهیم از این موضوع فرار کنند.»

به‌روزرس،، ساعت 2:06 عصر به وقت شرقی: برای افزودن بی،ه ای از سخنگوی Grubhub به روز شد.
منبع: https://www.theverge.com/2022/12/31/23533524/grubhub-dc-settlement-hidden-fees