دسته‌ها
اخبار

5G و Metaverse فناوری‌های حیاتی برای سال 2023 هستندبر اساس نظرسنجی اخیر، پنج حوزه مهم فناوری در سال جاری، مح،ات ابری، 5G، متاورس، وسایل نقلیه الکتریکی و اینترنت صنعتی اشیا خواهند بود.

در این نظرسنجی با 350 مدیر ارشد فناوری اطلاعات، مدیران فناوری اطلاعات و سایر رهبران فناوری در برزیل، چین، هند، بریت،ا و ایالات متحده مشورت شد.


که در “تأثیر فناوری در سال 2023 و فراتر از آن: یک مطالعه جه، IEEEمدیران ارشد جه، همچنین در مورد اینکه چه حوزه‌هایی می‌توانند از پیاده‌سازی 5G بهره‌مند شوند، چه وظایفی توسط هوش مصنوعی خودکار می‌شوند و چگونه برنامه‌ریزی برای پذیرش متاورس دارند، بررسی ،د.

تقریباً 95 درصد از رهبران گفتند ،یب فناوری‌هایی که به سازمانشان کمک می‌کند تا پایدارتر و کارآمدتر در مصرف انرژی شود، اولویت اصلی است.

مدیران گفتند که فکر می‌کنند ارتباطات راه دور، حمل‌ونقل، انرژی و خدمات مالی بیشترین تأثیر را از فناوری در سال جاری خواهند داشت.

آنها همچنین به اشتراک گذاشتند که چه مناطقی از اجرای 5G سود می برند.

تاثیر 5G

تقریباً همه رهبران فناوری توافق ،د که 5G احتمالاً بیشترین تأثیر را بر اتصال خودرو و اتوماسیون دارد. آنها گفتند مناطقی که از 5G سود خواهند برد شامل آموزش و آموزش از راه دور است. پزشکی از راه دور؛ پخش زنده برنامه های ورزشی و دیگر سرگرمی؛ ارتباطات روزمره؛ و حمل و نقل و کنترل ترافیک.

حدود 95 درصد گفتند ماهواره‌هایی که برای برقراری ارتباط در مناطق روستایی استفاده می‌شوند، دستگاه‌های دارای 5G را قادر می‌سازند از هر کجا و در هر زمان به آن متصل شوند. در یکمصاحبه با فرستنده IEEE درباره نتایج، عضو ارشد IEEE النور واتسون پیش‌بینی کرد که ماهواره‌های فضایی بازی را تغییر می‌دهند زیرا آنها «اجازه می‌دهند تا نیاز به ساخت زیرساخت‌های زمینی بسیار گران قیمت را از بین ببرند. آنها همچنین شبکه خصوصی مجازی نهایی – VPN – برای دسترسی به محتوای فراقانونی هستند.

“فناوری مرتبط با متاورس سهم عمده ای در کاهش انتشار کربن خواهد داشت، زیرا به فناوران و مهندسان اجازه می دهد تا شبیه سازی ها را انجام دهند، نه اینکه به نمایش های دنیای واقعی که بر اساس انرژی سنتی کار می کنند.”

اتوماسیون از طریق هوش مصنوعی و دوقلوهای دیجیتال

تقریباً همه رهبران فناوری – 98 درصد – گفتند که وظایف و فرآیندهای معمول مانند تجزیه و تحلیل داده‌ها به لطف نرم‌افزار مشارکتی مستقل مبتنی بر هوش مصنوعی و روبات‌های متحرک خودکار می‌شوند و به کارگران اجازه می‌دهند کارآمدتر و مؤثرتر باشند.

همین درصد موافق بودند که فناوری دوقلوی دیجیتال و شبیه‌سازی‌های مجازی که به‌طور کارآمدتر نمونه‌های اولیه و فرآیندهای تولید را طراحی، توسعه و آزمایش می‌کنند، اهمیت بیشتری پیدا خواهند کرد. یک دوقلو دیجیتال یک مدل مجازی از یک شی، ماشین یا سیستم دنیای واقعی است که می تواند برای ارزیابی عملکرد همتای دنیای واقعی استفاده شود.

جلسات در فراجهان

رهبران در حال بررسی راه هایی برای استفاده از متاورس در عملیات خود هستند. نود و یک درصد گفتند که قصد دارند از این فناوری برای جلسات آموزشی شرکتی، کنفرانس ها و جلسات ،یبی استفاده کنند. آنها گفتند که 5G و اتصال همه جا حاضر، هدست های واقعیت مجازی و عینک های واقعیت افزوده برای پیشبرد توسعه متاورس مهم هستند.

شرکت ها به دنبال متاورس هستند تا به آنها در اه، توسعه پایدار کمک کنند. عضو ارشد IEEE دائوژوانگ لین گفت فرستنده IEEE که «فناوری مرتبط با متاورژن سهم عمده‌ای در کاهش انتشار کربن خواهد داشت، زیرا به فن‌آوران و مهندسان این امکان را می‌دهد تا شبیه‌سازی‌ها را انجام دهند، نه تکیه بر نمایش‌های دنیای واقعی که با انرژی سنتی کار می‌کنند». اما پاسخ دهندگان گفتند برای اینکه این فناوری واقعاً پیشرفت کند، نوآوری های بیشتری در 5G و اتصال همه جا حاضر، هدست های واقعیت مجازی، عینک های واقعیت افزوده و دستگاه های لمسی مورد نیاز است.

اطلاعات بیشتر در مورد بینش اعضای IEEE در مورد نتایج نظرسنجی بر فرستنده IEEE

از مقالات سایت شما

مقالات مرتبط در سراسر وب


منبع: https://spect،.ieee.org/crucial-technologies-for-2023