دسته‌ها
اخبار

5 ویژگی برتر رهبران موثر


تصویری تلطیف شده از چهار تاجر در یک میز اداری، یکی به صورت پویا ایستاده است

all_snesar/Getty

هیچ زم، بهتر از اکنون برای رهبران ،ب و کار برای آموزش، الهام بخشیدن و ارتقای کارکنان خود وجود ندارد. به گفته یکی از مدیران عامل برنده جایزه، توانایی بالا بردن – فراتر رفتن و عملکرد بهتر از انتظارات – مستقیماً با توانایی شما در ایجاد ظرفیت در خود و دیگران مرتبط است.

با توجه به شرایط اقتصاد کلان و ،د امروز، مدیران چگونه می توانند با ارتقای تیم خود قفل عملکرد و نوآوری را به اوج برسانند؟ و چه ویژگی های رهبری بیشترین تأثیر را در ایجاد و پرورش فرهنگ برنده دارد؟

رابرت گلیزر بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره است شرکای شتاب، برترین آژانس بازاریابی شریک جه، که بیش از 30 جایزه را برای فرهنگ شرکت در سطح جه، خود ،ب کرده است. گلیزر علاقه زیادی به کمک به افراد برای ایجاد ظرفیت خود برای عملکرد بهتر دارد. رابرت نویسنده جمعه به جلو، یک خبرنامه الهام بخش است که هر هفته بیش از 200000 خواننده در سراسر جهان دریافت می کند. #1 مجله ی وال استریت نویسنده پرفروش چندین کتاب، شامل بالا بردن، جمعه به جلو، و چگونه در محیط کار مجازی پیشرفت کنیم.

گلیزر ایده ها و بینش های خود را از طریق جمعه به جلو، یک خبرنامه الهام بخش هفتگی محبوب که بیش از 200000 فرد و رهبر ،ب و کار را در بیش از 60 کشور دریافت می کند. او میزبان است پاد،ت را بالا ببرید، جایی که او مدیران عامل، نویسندگان و متفکران را درگیر می کند تا در مورد رشد شخصی و کمک به دیگران در بهترین زندگی خود صحبت کنند. کتاب بعدی گلیزر تیم خود را ارتقا دهید، در ماه مارس منتشر می شود، و این کتاب راهنمای رهبری است که به رهبران و مدیران کمک می کند تا به کارمندان خود کمک کنند تا با همان سرعت شرکت خود رشد کنند.

گلیزر با نویسنده پرفروش وال استریت ژورنال مصاحبه کرد کارن مانگیا برای ارائه نگاهی از پشت صحنه به تصویر جدید رهبری و اینکه کدام رفتارهای رهبری را باید متوقف کرد، شروع کرد و ادامه داد.

س: طرح ما برای رشد اغلب از مشاهده دیگران شکل می گیرد. رهبري كه بيشترين تاثير را بر شما داشته است كيست و چگونه؟

رهبري كه بيشترين تاثير را بر من گذاشته احتمالا هرب كلهر است كه بنيانگذار ساوت وست ايرلاين بود. کلهر مثالی برای ایجاد یک شرکت بادوام که فرهنگ همسو و متمایز دارد، با مردم خوب رفتار می کند و با سرپیچی از ،د متعارف موفق می شود را مثال زد. فرهنگی که کلهر ایجاد کرد – به ویژه ارزش‌های اصلی Southwest و روشی که تیم آنها هر روز با آنها زندگی می‌کنند – چیزی بود که من را ترغیب کرد تا اصول فرهنگی خود را در شرکت خودم، شتاب‌دهنده (AP) ایجاد کنم. من قبلاً معتقد بودم فرهنگ، ارزش‌های اصلی و بی،ه‌های مأموریت شرکت، لیسانس بازاریابی هستند، اما کلهر مرا متقاعد کرد که اشتباه می‌کنم.

چگونه تعریف شما از رهبری در طول زمان تغییر یا تکامل یافته است؟ الان رهبر بودن ی،ی چی؟

تعریف من از رهبری در طول زمان تکامل یافته است. من متوجه شدم که این موضوع کمتر در مورد تقلید از ویژگی های رهبران موثر است، و بیشتر در مورد خودآگاهی و رهبری واقعی است. در اوایل دوران رهبری من، رویکرد رهبری من مانند یک لحاف تکه تکه شده بود — مجموعه ای از بهترین شیوه ها از رهبر، که من آنها را تحسین می کردم و برع، رهبر، که به آنها احترام نمی گذاشتم. تنها یک بار بود که واقعاً شروع به کندوکاو در ارزش‌ها و هدف اصلی خود کردم و در راستای همسویی با آن اصول پیش رفتم، که جایگاه خود را پیدا کردم.

مهم‌تر از همه، رهبر بودن به م،ای کمک به افراد و سازمان‌ها برای دستیابی به پتانسیل کامل است. تصادفی نیست، این هدف اصلی من در زندگی است.

موفقیت به همان اندازه مربوط به کارهایی است که متوقف می کنیم و آنچه را که شروع می کنیم. یکی از رفتارهای رهبری میراثی که به دلیل اینکه متوجه شدید دیگر ارزشمند یا مرتبط نیست، آن را متوقف کردید چیست؟

این تاکتیکی است، اما چیزهای کمی بدتر از جلسات به روز رس، شرکت است، جایی که رهبر یک سازمان تیم را به مدت یک ساعت از طریق پاورپوینت بدون گفتگو یا بحث می‌گذراند. این نمونه بارز جلسه‌ای است که می‌تواند یک ایمیل باشد، اما بسیاری از رهبران فکر می‌کنند رهبری قرار گرفتن در مقابل یک تیم و ارائه وضعیت اتحادیه است. این نیست.

توصیه من به رهبر، که در کتاب های بازی و ال،ای گذشته گیر کرده اند این است که به طور مداوم یاد بگیرند و به دنبال دیدگاه های جدید باشند. ظرفیت فکری، که بخش اصلی آن است تیم خود را ارتقا دهید، ی،ی هرگز فرض نکنید که همه چیز را می د،د و دائماً به دنبال دانش جدید باشید. کتاب بخو،د و به پاد،ت ها در حوزه تمرکز خود گوش دهید. در کارگاه ها و کنفرانس ها شرکت کنید یا به یک جامعه همتا بپیوندید (من عضو EO و YPO و همچنین چندین سازمان دیگر بوده ام). مهمتر از همه، اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که شما را به تفکر متفاوت دعوت می کنند.

بسیاری از خوانندگان ما می توانند برای اولین بار با چالش رهبری افراد ارتباط برقرار کنند. چه توصیه ای به رهبران جدید و نوظهور دارید؟

همان‌قدر که می‌خواهم دوباره درباره ارزش‌ها و خودآگاهی صحبت کنم، یک تاکتیکی‌تر دارم که بسیاری از رهبران جدید را زیر پا گذاشته است: هیئت اعزامی. من همیشه به مدیران جدیدمان می‌گویم که به قانون 85 درصد پایبند باشند: تفویض اختیار موثر زم، است که کاری را 85 درصد آنطور که شما خودتان انجام می‌دادید انجام می‌دادید، بدون اینکه شما درگیر آن باشید. اگرچه در ابتدا دشوار است، اما بهتر است نتیجه 85 درصدی را یک برد در نظر بگیریم و سپس با آموزش و مربیگری بهتر در آینده به 15 درصد آ، بپردازیم.

بر اساس تجربه یا تحقیقات شما، پنج ویژگی اصلی که رهبران موثر اکنون نمونه آن هستند چیست؟

من همیشه به رهبری بزرگ به ،وان یک استاندارد جه، عینی تر فکر کرده ام. وقتی می‌تو،م عملکرد رهبری افرادی را که از نظر سیاسی با آنها موافق هستیم، ایراد بگیریم و توانایی‌های رهبران عالی که با آنها مخالفیم نیز بشناسیم، بهتر است. ویژگی ها و رفتارهای خاصی وجود دارد که هر رهبر بزرگ، صرف نظر از ایدئولوژی خود، باید نشان دهد.

در طول سال‌ها، فهرست‌های زیادی را خوانده و ذخیره کرده‌ام که به جزئیات ویژگی‌های رهبران بزرگ تاریخی از تجارت، ورزش، سیاست، ارتش و سایر زمینه‌ها می‌پردازند. با نگاهی به گذشته به همه این فهرست ها، این پنج ویژگی رهبری به طور مداوم ظاهر می شوند، بدون ترتیب خاصی:

 1. تمامیت: مردم رهبر، را می خواهند که بتوانند به آنها اعتماد کنند تا به نفع بیشتر عمل کنند و حقیقت را بگویند. ما رهبر، می خواهیم که بر اساس اصول اعلام شده خود عمل کنند، با ما صادق باشند و به قول خود پایبند باشند.
 2. فروتنی: ما به سمت رهبر، گرایش داریم که قابل دسترس هستند و خود را بالاتر از دیگران نمی دانند. وقتی رهبران فروتنی، همدلی و آسیب پذیری نشان می دهند، دیگران به طور غریزی می خواهند از آنها پیروی کنند.
 3. توانمندسازی دیگران: رهبران بزرگ همه کارها را خودشان انجام نمی دهند – در عوض، آنها چشم انداز و ارزش های روشنی را تعیین می کنند و دیگران را هدایت می کنند تا بر اساس آن اصول راهنما کار کنند.
 4. ارتباط عالی: رهبران باید به خوبی ارتباط برقرار کنند، هم برای تشویق دیگران به عمل و هم برای اطمینان از اینکه دستورالعمل های آنها به خوبی درک شده است. این شامل به اشتراک گذاشتن اخبار بد با وضوح، صداقت و اطمینان است.
 5. تفکر رو به جلو: یک رهبر بزرگ یک چشم انداز قانع کننده برای آینده تعیین می کند و دیگران را جذب و متقاعد می کند که بخواهند به جنبش آنها بپیوندند.

10 ویژگی تحسین برانگیز رهبری 🧵
1. فروتنی – طرز فکر مبتدی که پذیرای ایده های جدید و کمتر قضاوت کننده است.
ذهنیتی عاری از تعصب. ذهنی آرام که به اعمال بیش از کلمات ارزش می دهد.

— والا افشار (@ValaAfshar) 13 فوریه 2023

جان وودن، مربی سابق بسکتبال UCLA گفت: “هر روز را به شاهکار خود تبدیل کنید.” چگونه آن نقل قول را مجسم می کنید؟

این به یکی از جملات مورد علاقه من مرتبط است: “ما همان کاری هستیم که مکررا انجام می دهیم. پس تعالی یک عمل نیست، بلکه یک عادت است.” یکی از زمینه‌هایی که من در آن زندگی می‌کنم، آماده‌سازی من برای سخنر،‌های کلیدی است که به طور مرتب برای شرکت‌ها، کنفرانس‌ها و رویدادهای سازم، انجام می‌دهم.

وقتی به یک رویداد سفر می‌کنم، یک کیسه آداپتور می‌آورم که می‌تواند لپ‌تاپ من را تقریباً به هر سیستم ارائه یا پروژکتوری و همچنین پیش‌فرض اسلاید خودم متصل کند. من همیشه مطمئن می شوم که دسته ارائه من به صورت محلی در لپ تاپ من ذخیره شده و در فضای ابری پشتیبان تهیه می شود. من دوست دارم بعدازظهر قبل از سخنر، خود بیایم تا مطمئن شوم که سخنر، را به دلیل تاخیرهای غیرمنتظره در سفر از دست ندهم. بعد از یک خواب خوب شبانه، دوبار سخنر، کامل خود را تمرین می کنم — گاهی اوقات در سالن بدنسازی هتل صبح زود. من زودتر به محل برگزاری می رسم تا با تیم AV ملاقات کنم و تمام جزئیات مورد نیاز برای ارائه یک سخنر، عالی را دوباره بررسی کنم. این روال کامل از بهترین شیوه‌های شخصی، توصیه‌های سخنرانان برتر و آموختن از اشتباهات قبلی من ساخته شده است. کار زیادی است، اما ارزشش را دارد – و من این کار را قبل از هر سخنر، انجام می دهم، مهم نیست که مخاطب چقدر بزرگ یا کوچک باشد.

همچنین، این من را در چندین موقعیت نجات داد، از جمله سال گذشته که سیستم AV در حین سخنر، من به مدت 10 دقیقه خاموش شد.

میراثی که به ،وان یک رهبر آرزوی به جا گذاشتن دارید چیست؟

مهم‌تر از همه، من می‌خواهم مردم بتوانند بگویند زندگی‌شان برای شناختن من بهتر بوده است. من می‌خواهم از من به‌،وان ،ی یاد شود که به مردم کمک کرد تا به پتانسیل کامل خود برسند، آنچه را که باید بشنوند به آنها گفت، نه آنچه را که می‌خواستند بشنوند، و به آنها کمک کرد میراث رهبری خود را ، کنند.

در اینجا 15 درس رهبری از گلیزر وجود دارد که با ما طنین انداز شد:

 1. رفتارهای رهبری را که تحسین می کنید، تقلید کنید، سپس آن را با هم ،یب کنید.
 2. دوباره با ارزش و ارزش های خود ارتباط برقرار کنید.
 3. ارزش های اصلی خود را ایجاد کنید.
 4. افراد بزرگ را توسعه دهید.
 5. به افراد بزرگی که توسعه می دهید تفویض کنید.
 6. به طور معتبر رهبری کنید.
 7. به دنبال خدمت باشید
 8. متعهد به گردهمایی با هدف باشید.
 9. بهترین جلسات گفتگو هستند.
 10. توانمندسازی و مشارکت کارکنان ناشی از رشد متمرکز و کل نگر در چهار حوزه کلیدی است: ظرفیت م،وی، فکری، فیزیکی و عاطفی.
 11. با اتخاذ طرز فکر مبتدی – کنجکاو و عاری از تعصب – قابل آموزش بم،د.
 12. تفویض اختیار را بیاموزید – نشان دادن اعتماد و توانمندسازی دیگران برای رشد است.
 13. قهرمانان متولد نمی شوند. قهرمانان در عمل ساخته می شوند.
 14. همه چیز و همه را بهتر از زم، که آنها را پیدا کردید رها کنید.
 15. ابتدا روی خود سرمایه گذاری کنید و سپس به دیگران کمک کنید تا برنده شوند.

———————————————— ———————————————— ———

این مقاله توسط کارن مانگیا، نویسنده پرفروش وال استریت ژورنال، مجری پاد،ت Success From Anywhere، مربی اجرایی و مدیر ارشد فناوری نوشته شده است. سخنر، های کلیدی، کارگاه های آموزشی، رهبری فکری و مربیگری او هر ساله به صدها هزار رهبر در سراسر جهان می رسد. با کارن در توییتر ارتباط برقرار کنید @karenmangia و در پاد،ت او در پلتفرم پاد،ت دلخواه خود مش، شوید.
منبع: https://www.zdnet.com/article/top-5-traits-of-effective-leaders/#ftag=RSSbaffb68