دسته‌ها
اخبار

25 تکنولوژی جدید که آینده جهان را متحول می‌کنند-تکنولوژِی جهانی

دانش و کاربرد ابزار، فنون و مهارت ها؛ نظام ها و شیوه های سازماندهی یا تولیدات ذهنی و مادی برآمده از این نظام ها می باشد. مترادفِ این واژه در زبان انگلیسی Technology می باشد، واژه سازند با توجه به تغییر معنای کلمه تکنولوژی از آغاز خود و با استفاده از توان درون نهفته زبان فارسی به برون راه نموده است. برای معنای اولیه این واژه که در یونان باستان رواج پیدا کرده، می توان در زبان فارسی به کلمات ساز، کلک، نیرنگ و نقش اشاره نمود، که همگی به معنای اولیه این واژه که بیشتر معنا و کارکردی ذهنی دارد نزدیک می باشد. استفاده از تکنولوژی های ساده، یکی از ویژگی های سایر گونه های حیوانی به غیر از انسان نیز محسوب می شود. این گونه ها شامل شامپانزه ها، برخی از جوامع دلفین ها و کلاغ ها می باشد.

  • تاریخ دقیق کشف آتش معلوم نیست اما شواهدی از استخوان های سوخته حیوانات در گهواره نوع بشر(افریقای جنوبی) این احتمال را تقویت می کند که کشف آتش، قبل از یک میلیون سال قبل اتفاق افتاده است.
  • بررسی هدفون بی‌سیم مدل BTH-F9-5؛ ارزان‌قیمت و محبوب هدفون بی‌سیم مدل BTH-F9-5 یکی از ارزان‌ترین و پرفروش‌ترین هدفون‌های بی‌سیم موجود در دیجی‌کالا محسوب …
  • این تکنولوژی فوق‌العاده جذاب به برندسازی دیجیتالی کسب و کار شما هم کمک می‌کند.
  • از ربات‌ها برای بردات محصولات و از سنسورهای مختلف برای تجزیه و تحلیل خاک استفاده می‌شود.

این موضوع تجربه مشتری را به میزان قابل توجهی تغییر می‌دهد و کارهای مختلف خیلی آسان‌تر خواهد شد. کامپیوترهای کوانتومی، سیستم‌هایی با قدرت و سرعت غیرقابل تصور هستند. محاسبات کوانتومی قادر است مسائلی را حل کند که تا پیش از این غیر قابل حل بوده است.

کشاورزی مدرن و هوشمند

شیائومی 12T یکی از گوشی‌های جدید این شرکت محسوب می‌شود که وارد بازار ایران هم شده و طی همین مدت کوتاه توانسته سروصدای زیادی راه بیندازد. در این ویدیوی کوتاه به طور مختصر و مفید به ویژگی‌های این گوشی می‌پردازیم و آن را با نسل قبلی مقایسه می‌کنیم تا ببینیم آیا ارزش خرید بالایی دارد یا نه. حتی اگر گوشی شما ضدآب باشد، بسیاری از کاربران دوست ندارند ریسک کنند و گوشی را درون آب قرار نمی‌دهند.

ژنومیک و جهش ژنتیکی موجودات زنده، پیشرفت تکنولوژی از گذشته تا امروز

انکر یکی از برندهای مشهور چینی است که سابقه‌ی فعالیت آن به سال 2011 برمی‌گردد. این شرکت در ابتدا روی ساخت محصولاتی مانند پاوربانک، شارژر و کابل شارژ تمرکز کرده بود و در این حوزه موفق شد مورد توجه گسترده‌ای قرار بگیرد. بعد از مدتی فعالیت، این شرکت برند Soundcore را برای عرضه‌ی محصولات در حوزه‌ی صدا خ …

واژه زمان از دمان آمده که در پارسی می گوییم دم را غنیمت شمار سندلی یک واژه پارسی است که از سندل ی ساخته شده است و سندل نام درختی است که چوب ارزشمندی دارد و ی نیز پسوند و ابستگی است. این نام در آغاز در زبان ما چندل بود و چون تازیان به ایران تاختند چون نمی توانستند حرف چ را بر زبان بیاورند به آن صندل گفتند. در زبان پارسی کهن غوشیدن و غوتیدن یا درون چیزی فرو رفتن است و همین واژه در زبان پارسی میانی ( پهلوی ) ساسانی آغوشیدن و آغوتیدن شد که ریشه آن غوت است و آغوش هم ریشه آغوشیدن از همین خانواده است. تازیان واژه غوت پارسی را گرفتند و ازآان غوص و غواص را ساختند. واژه های زیاد دیگری هم هست که می شود دهها برگ در باره آنها نوشت.

مثلاً بازی ای مثل «کندی کراش» فقط باعث ترشح دوپامین می‎شود، یک تکنولوژی ناسالم به حساب نمی‎آید، اما باز هم باید مواظب بود و برای استفاده از آن محدودیت ها و مرزهایی قائل شد. با وجود اینکه به لطف گوشی‌های هوشمند دیگر کمتر کسی از کنسول‌های پرتابل استفاده می‌کند، اما همچنان این گجت‌ها مورد توجه بخشی از کاربران قرار می‌گیرند. در این ویدیو قصد داریم کنسول بازی پرتابل مدل X7 را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهیم. Nikolas Kompridis نیز در مورد خطرات تکنولوژی های جدید، مانند مهندسی ژنتیک، نانوتکنولوژی، زیست شناسی مصنوعی و رباتیک نوشته است. او هشدار می دهد که این تکنولوژی ها، چالش های بی سابقه و جدیدی را برای بشر ایجاد می کنند. این نگرانی ها بین فیلسوف های دیگر، دانشمندان و روشنفکران عمومی(مانندFrancis Fukuyama ،Jürgen Habermas ، William Joy وMichael Sandel ) نیز وجود دارد و آن ها نیز مطالبی را در زمینه مسائل مشابه مطرح کرده اند.

هیچ چیز به کمک این سه تکنولوژی جدید در جهان شما غیر ممکن نیست. جهانی دیجیتالی که بشر در آینده نزدیک به طور کامل در آن غوطه ور می‌شود. این تکنولوژی فوق‌العاده جذاب به برندسازی دیجیتالی کسب و کار شما هم کمک می‌کند. گزارش شده که کمبود منابع باعث شده تا نوآوران اجتماعی بدنبال نوآوری و استفاده از تکنولوژی های موجود در جهت تحقق ماموریت های اجتماعی خود باشند.

مجله علمی تانیا تکنولوژی

در ادامه او شکل دیجیتالی دو زبانه کتاب را نوآوری کرده که می تواند داستان را به زمان و صدای فرد ضبط کند. اخیراً بوکباکس مدلی برای ارائه ابزارهای تبدیل داستان در زبان های خوانندگان توسعه داده است. نوآوری در استفاده از زبان های خارجی و هندی و محصولاتشان (کتاب، بازی) باعث ارتقاء دسترسی به سایر کشورها می گردد. هم اکنون آنی بوک های بوکباکس در 25 زبان زنده دنیا موجود هستند. در عین پشتیبانی از پخش تلوزیونی، DCD/VCD، موبایل، آی پدها، تبلت ها، اینترنت، آنها محصولات جدید نوآوری شده مثل بازی های مناسب برای اندرویدها را دارند.

متاورس ممکن است به هر چیزی در اینترنت، از جمله همه پیشنهادات AR اشاره داشته باشد. فضای مجازی آینده متاورژن را توصیف می‌کند و دسترسی به انواع سرگرمی‌ها و پروژه‌ها از جمله موقعیت‌های شغلی را فراهم می‌کند. در حالی که 5G ممکن است در مراحل ابتدایی خود باشد، در سال 2022 شاهد افزایش تمرکز بر روی 6G خواهیم بود. در اواخر سال 2020، این کشور ماهواره ای را برای آزمایش انتقال سیگنال تراهرتز پرتاب کرده بود.

این امنیت بیشتر در زمینه اطلاعات و داده‌ها خود را نشان می‌دهد. خیلی از مشاغل با تهدیدهای بی‌سابقه‌ای روبه‌رو می‌شوند و داده‌های آن‌ها در معرض خطر قرار می‌گیرد. احتمالا در آینده کاهش و جلوگیری از تهدیدات امنیت سایبری با موفقیت رشد خواهد کرد. پیشرفت تکنولوژی تا جایی ادامه پیدا می‌کند که بشر با ادغام ژن‌ها و ترکیب انسان‌ها بتواند موجودات جدیدی خلق کند. موجوداتی که ممکن است در آینده به اسم انسان‌های عظیم یا انسان فرامرزی بشناسیم. از نظر مهندسی تکنولوژی ابزاری است که برای تولید و ساختن محصولات بهتر به کار گرفته می شود.