دسته‌ها
اخبار

یک مشکل دیگر در بازیافت: میکروپلاستیک ها را می فرستد


صنعت پ،تیک با وجود اینکه مدت‌هاست بازیافت را مطرح کرده است به خوبی آگاه است که این یک ش،ت بوده است. در سراسر جهان، تنها 9 درصد ، های پ،تیکی است در واقع بازیافت می شود. در ایالات متحده، این نرخ در حال حاضر است 5 درصد. بیشتر پ،تیک های مورد استفاده دفن می شوند، سوزانده می شوند، یا در اطراف محیط حرکت می کنند.

در حال حاضر، هشدار دهنده جدید مطالعه دریافته است که حتی زم، که پ،تیک به مرکز بازیافت می‌رسد، همچنان می‌تواند به قطعات کوچک‌تری تبدیل شود که هوا و آب را آلوده می‌کنند. این مطالعه آزمایشی بر روی یک مرکز جدید متمرکز بود که در آن پ،تیک‌ها دسته‌بندی، ،د و ذوب می‌شوند و به گلوله تبدیل می‌شوند. در طول مسیر، پ،تیک چندین بار شسته می‌شود و ذرات میکروپ،تیک – قطعات کوچک‌تر از 5 میلی‌متر – در فاضلاب کارخانه ریخته می‌شود.

از آنجایی که چندین شستشو وجود داشت، محققان می‌توانستند آب را در چهار نقطه مجزا در طول خط تولید نمونه‌برداری کنند. (آنها هویت اپراتور تأسیسات را که با پروژه آنها همکاری کرده است، فاش نمی کنند.) این کارخانه در واقع در حال نصب فیلترهایی بود که می توانست ذرات بزرگتر از 50 میکرون (یک میکرون یک میلیونیم متر) را گیر کند. تیم قادر به مح،ه غلظت میکروپ،تیک در آب تخلیه‌ای خام در مقابل فیلتر شده بود – که اساساً تصویری از قبل و بعد از فیلتراسیون مؤثر است.

آمار میکروپ،تیک آنها نجومی بود. حتی با فیلتر ،، آنها مح،ه می کنند که کل تخلیه از شستشوهای مختلف می تواند تا 75 میلیارد ذره در هر متر مکعب فاضلاب تولید کند. بسته به تاسیسات بازیافت، آن مایع در نهایت به سیستم های آب شهری یا محیط ریخته می شود. به عبارت دیگر، بازیافت‌کنندگ، که برای حل بحران پ،تیک تلاش می‌کنند ممکن است به طور تصادفی این بحران را تشدید کنند میکروپ،تیک ها بحر، که هر گوشه از محیط را با ذرات مصنوعی می پوشاند.

ارینا براون، دانشمند پ،تیک، که سرپرستی این تحقیق را در دانشگاه علوم پزشکی بر عهده داشت، می‌گوید: «تقریباً کمی عقب مانده به نظر می‌رسد که ما بازیافت پ،تیک را برای محافظت از محیط‌زیست انجام می‌دهیم و سپس در نهایت مشکلی متفاوت و بالقوه مضرتر را افزایش می‌دهیم». استراثکلاید.

جودیت انک، رئیس Beyond Plastics و مدیر منطقه ای سابق آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده، که در این مقاله دخالتی نداشت، موافق است: “این نگر، های بسیار جدی را ایجاد می کند.” و همچنین فکر می کنم این به این واقعیت اشاره دارد که پ،تیک ها اساساً پایدار نیستند.

انجمن بازیافت‌کنندگان پ،تیک، یک گروه بین‌المللی که این صنعت را نمایندگی می‌کند، به درخواست اظهارنظر پاسخ نداد.

خبر خوب این است که فیلتراسیون تفاوت ایجاد می کند: بدون آن، محققان مح،ه ،د که این واحد بازیافت می تواند تا 6.5 میلیون پوند میکروپ،تیک در سال منتشر کند. فیلتراسیون آن را به 3 میلیون پوند کاهش داد. براون می‌گوید: «بنابراین قطعاً وقتی فیلتراسیون را نصب ،د، تأثیر زیادی داشت. “ما راندمان حذف ویژه ذرات بالای 40 میکرون را یافتیم.”

اما یک اخطار مهم این است که این تیم فقط برای میکروپ،تیک‌های کمتر از 1.6 میکرون آزمایش ،د. ذرات پ،تیک می توانند بسیار کوچکتر شوند نانوپ،تیک هایی که به اندازه کافی ریز هستند وارد سلول های فردی شوید– و آنها بسیار رشد می کنند تعدادشان بیشتر است. بنابراین این احتمالاً دست کم گرفتن قابل توجهی است. و این محققان در حال یافتن یک مقدار زیادی از ذرات ریز بخصوص در دو نقطه نمونه، تقریباً 95 درصد میکروپ،تیک‌ها زیر 10 میکرون و 85 درصد زیر 5 میکرون بودند. براون می‌گوید: «کاملاً من را شوکه کرد که ا،ریت آنها چقدر کوچک بودند. اما ما به راحتی می توانستیم خیلی کوچکتر از آن را پیدا کنیم.


منبع: https://www.wired.com/story/yet-another-problem-with-recycling-it-spews-microplastics/