دسته‌ها
اخبار

گزارش شده است که اتحادیه اروپا به مایکروسافت نسبت به معامله اکتیویژن بلیزارد هشدار رسمی داده است


مایکروسافت ظاهرا با مخالفت نظارتی بیشتری با ،ید پیشنهادی Activision Blizzard مواجه است. با توجه به سیاسیاتحادیه اروپا در رابطه با قرارداد 68.7 میلیارد دلاری مایکروسافت، هشداری رسمی علیه مایکروسافت صادر کرده است.

سیاسی جزئیات دقیقی در مورد محتوای این اخطار به اشتراک نگذارد، اما این نشریه می‌گوید در «بی،ه اعتراض»، مقامات اتحادیه اروپا «دلایلی را بیان ،د که چرا این معامله می‌تواند رقابت عادلانه در بازار بازی‌های ویدیویی را تهدید کند».

در بی،ه ای به آستانهدیوید کادی، سخنگوی مایکروسافت گفت: «ما متعهد به راه‌حل‌ها و یافتن مسیری رو به جلو برای این معامله هستیم. ما با دقت به آن گوش می دهیم [European Commission’s] نگر،‌ها و اطمینان داریم که می‌تو،م به آنها رسیدگی کنیم.» اتحادیه اروپا بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

کمیسیون اروپا در ماه نوامبر پس از بررسی اولیه که در سپتامبر آغاز شد، “تحقیق عمیق” را در مورد معامله اکتیویژن بلیزارد آغاز کرد. مارگرت وستاگر، معاون اجرایی کمیسیون و مسئول سیاست رقابت، در بی،ه‌ای درباره این موضوع گفت: «ما باید اطمینان حاصل کنیم که فرصت‌ها برای توزیع‌کنندگان آینده و موجود بازی‌های ویدیویی رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها و همچنین تأمین‌کنندگان رقیب سیستم‌عامل‌های رایانه‌های شخصی باقی می‌ماند». کاوشگر نوامبر.


منبع: https://www.theverge.com/2023/2/3/23584621/eu-formal-warning-microsoft-activision-blizzard-acquisition