دسته‌ها
اخبار

کاشی حالت ضد سرقت غیرقابل کشف را به دستگاه‌های ردیابی اضافه می‌کند، با جریمه ۱ میلیون دلاری در صورت استفاده برای تعقیب


کاشی رقیب AirTag امروز اعلام کرد یک حالت ضد سرقت جدید برای دستگاه‌های ردیابی کاشی، که به گونه‌ای طراحی شده است که لوازم جانبی کاشی را با ویژگی ضد تعقیب اسکن و ایمن غیرقابل شناسایی کند.

ویژگی بر،ب کاشی
Scan and Secure یک اقدام امنیتی است که Tile برای اینکه به کاربران iP،ne و Android اجازه دهد دستگاه‌های Tile نزدیک را اسکن کرده و شناسایی کنند تا از استفاده برای اه، تعقیب جلوگیری کنند، اجرا شده است. متأسفانه، Scan and Secure قابلیت‌های ضد سرقت کاشی را تضعیف می‌کند، زیرا کاشی دستگاه به سرقت رفته را می‌توان یافت و برداشت، چیزی که با ویژگی‌های امنیتی مشابه اضافه شده برای AirTags نیز امکان‌پذیر است.

حالت ضد سرقت کاشی، اسکن و ایمن را غیرفعال می کند، بنابراین دستگاه ردیابی کاشی توسط شخصی که مالک ردیاب نیست، نمی تواند پیدا شود. برای جلوگیری از تعقیب با حالت ضد سرقت، Tile می گوید که مشتریان باید با استفاده از شناسایی چند عاملی ثبت نام کنند و با شرایط استفاده سختگیرانه موافقت کنند، که شامل جریمه 1 میلیون دلاری در صورت استفاده از دستگاه برای ردیابی افراد بدون رضایت آنها می شود.

گزینه Anti-Theft Mode به این م،ی است که با جلوگیری از اطلاع دزدان از ردیابی یک مورد، مکان یابی اقلام دزدیده شده را آسان تر می کند. Tile خاطرنشان می‌کند که علاوه بر حالت ضد سرقت، ردیاب‌های آن به کاربران گوشی‌های هوشمند مجاور هنگامی که یک ردیاب بلوتوث ناشناخته با آن‌ها سفر می‌کند، اطلاع نمی‌دهند، و آنها را برای ردیابی اقلام دزدیده شده مفیدتر از AirTags می‌کند. اپل برای جلوگیری از استفاده از AirTags برای ردیابی افراد، هشدارهایی را برای AirTag های اطراف اضافه کرده است.

برخلاف سایر ردیاب‌های بلوتوث موجود در بازار، ی،ی AirTags، Tile به کاربران گوشی‌های هوشمند نزدیک اطلاع نمی‌دهد زم، که یک ردیاب بلوتوث ناشناخته با آنها سفر می‌کند. این اعلان‌های پیشگیرانه می‌توانند به سارقان اطلاع دهند که یک ردیاب روی کالای دزدیده شده است و به آنها اجازه می‌دهد آن را حذف کنند و احتمال بازیابی آن را کاهش دهند. برخی از محصولات رقیب تا آنجا پیش می‌روند که وقتی ردیاب از صاحبش جدا شد، یک بوق شنیداری صادر می‌کنند که مشخص می‌کند یک ردیاب وجود دارد و به سارقان امکان می‌دهد آن را با دقت پیدا کنند. اعلان‌های فعال موجود در صنعت ردیاب بلوتوث برای جلوگیری از تعقیب طراحی شده‌اند. با این حال، این اقدامات ضد تعقیب به دلیل ناکافی بودن برای محافظت از قرب،ان مورد انتقاد قرار گرفته است. در عوض، این هشدارها این امکان را دارند که ردیاب های بلوتوث را به راحتی توسط سارقان شناسایی کنند.

فعال ، حالت Anti-Theft از کاربران می‌خواهد که کارت شناسایی صادر شده توسط ،ت را به حساب Tile خود پیوند دهند و به «فرایند تأیید هویت پیشرفته» که از یک اسکن بیومتریک برای شناسایی شناسه‌های جعلی استفاده می‌کند، ارسال کنند.

هدف همگام سازی ID برای جلوگیری از استفاده از ردیاب کاشی برای تعقیب یا سایر اه، پلید است. Tile می‌گوید که هر فردی که به دلیل استفاده از دستگاه‌های کاشی برای ردیابی غیرقانونی افراد دیگر بدون رضایت آنها محکوم شود، یک میلیون دلار جریمه خواهد شد، عبارتی که در شرایط خدمات کاشی وجود دارد. Tile می‌گوید که با مجریان قانون نیز “موضع بسیار همکاری” دارد و کاربر، که حالت ضد سرقت را روشن می‌کنند اذعان می‌کنند که اطلاعات شخصی آنها در موارد مشکوک به تعقیب، “می‌تواند و خواهد” با مقامات مجری قانون به اشتراک گذاشته می‌شود.

Tile ادعا می کند که این اصطلاحات استفاده “اقدامات ایمنی پیشرونده” هستند که از افراد در برابر تعقیب دستگاه های کاشی محافظت می کند.

حالت ضد سرقت از امروز برای کاربران Tile در دسترس است و در هفته های آینده برای همه کاربران در دسترس خواهد بود.


منبع: https://www.mac،ors.com/2023/02/16/tile-anti-theft-mode/