دسته‌ها
اخبار

کارمند سابق توییتر به اتهام جاسوسی برای عربستان سعودی بیش از سه سال زندان محکوم شد


در یک مورد نادر از درام توئیتر که با صاحبش مرتبط نیست، یک کارمند سابق به جرم جاسوسی برای ،ستان سعودی محکوم شد. اخذ شده روز چهارشنبه به سه سال و نیم محکوم شد. احمد ابوامو در ماه اوت به دلیل گرفتن رشوه از دستیار محمد بن سلمان ولیعهد ،ستان مجرم شناخته شد. در مقابل، او ظاهراً اطلاعات حساس حسابی را ارائه کرد که می‌تواند به ردیابی و ،ت ، مخالفان کمک کند.

ابوآمو، ،ن آمریکا که در مصر به دنیا آمده است، حدود نیمی از بیش از هفت سالی که دادستان به دنبال آن بودند، دریافت کرد. مدیر سابق مشارکت رسانه ای توییتر گفت که او فقط کارش را انجام می دهد، اما شواهد نشان می دهد که او 300 هزار دلار و یک ساعت 20 هزار دلاری هابلوت از دستیار بن سلمان دریافت کرده است. یک افشاگر توییتر در اوا، ماه اوت اظهار داشت که این رسوایی منع، کننده یک رویه گسترده تر از امنیت داده های ضعیف در شرکت است.

دو مرد دیگر نیز در این طرح متهم شدند. علی ا،باره، شهروند سعودی، یکی دیگر از کارمندان سابق توییتر است که دادستان ها می گویند اطلاعات شخصی بیش از 6000 حساب کاربری، از جمله عمر عبدالعزیز، مخالف سرشناس (و متحد جمال خاشقجی) را به دست آورده است. فرد سومی به نام احمد المطیری نیز متهم شد اما در توییتر کار نکرد. در عوض، او ظاهراً به ،وان یک تماس بین کارکنان توییتر و ،ت سعودی عمل می کرد. از این سه نفر، فقط ابوآمو در ایالات متحده بود تا با اتهامات مواجه شود.

همه محصولات توصیه شده توسط Engadget توسط تیم تحریریه ما، مستقل از شرکت مادر انتخاب می شوند. برخی از داستان های ما شامل پیوندهای وابسته است. اگر چیزی را از طریق یکی از این پیوندها ،یداری کنید، ممکن است کمیسیون وابسته را دریافت کنیم. تمامی قیمت ها در زمان انتشار صحیح می باشد.


منبع: https://www.engadget.com/former-twitter-employee-saudi-arabia-spying-sentencing-prison-223921023.html?src=rss