دسته‌ها
اخبار

کارشناسان بهداشت آخرین اخباری را که در مورد توسعه هوش مصنوعی به صدا درآورده اند


یک مغز دیجیتال روی رابط کامپیوتری.
محتوای Pixabay/CC0

گروهی از کارشناسان بهداشت آ،ین افرادی هستند که خواستار تنظیم هوش مصنوعی (AI) شدند و گفتند که این هوش «تعدادی تهدید برای سلامت و رفاه انسان است» و مدعی شدند که «پنجره فرصتی برای اجتناب از جدی و جدی آسیب های بالقوه وجودی در حال بسته شدن است.»

این تحلیل به دنبال هشدارهای اخیر از سوی چهره‌های برجسته فناوری از جمله جفری هینتون، به اصطلاح «پدرخوانده هوش مصنوعی» و گروهی از کارشناس، است که در میان 1000 امضاکننده نامه‌ای بودند که خواستار تعلیق توسعه هوش مصنوعی تا مجموعه‌ای از برنامه‌ریزی شد. قو،نی را می توان برای اطمینان از استفاده ایمن از آن ایجاد کرد.

آ،ین هشدار در یک مقاله نوشته شده توسط متخصصان بهداشت از ایالات متحده، بریت،ا، استرالیا، کاستاریکا و ما،ی، که این هفته توسط BMJ Global Health به صورت آنلاین منتشر شد.

این تیم سه راه را که معتقد است هوش مصنوعی تهدیدی برای سلامت انسان است، با ذکر «کنترل و دستکاری افراد، استفاده از سلاح‌های خود مختار مرگبار، و اثرات آن بر کار و اشتغال» برجسته ،د.

در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه معتقد است که یک نسخه پیشرفته‌تر از فناوری هوش مصنوعی «می‌تواند خود بشریت را تهدید کند».

این مقاله با اشاره به نحوه استفاده روزافزون از سیستم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در جامعه، سازمان‌دهی و تجزیه و تحلیل حجم عظیمی از داده‌ها آغاز می‌شود، اما هشدار داد که می‌تواند ابزاری قدرتمند برای نامزدهای سیاسی برای «دستکاری راه خود به سمت قدرت» باشد، با ذکر مواردی از براندازی انتخابات مبتنی بر هوش مصنوعی، از جمله در انتخابات 2016 ایالات متحده.

در این مقاله آمده است: «هنگامی که با بهبود سریع توانایی تحریف یا ارائه نادرست واقعیت با دیپ‌فیک ،یب می‌شود، سیستم‌های اطلاعاتی مبتنی بر هوش مصنوعی ممکن است دموکراسی را با ایجاد یک فروپاشی عمومی در اعتماد یا با ایجاد شکاف و درگیری اجتماعی و اثرات متعاقب آن بر سلامت عمومی تضعیف کنند. .

همچنین اشاره کرد که چگونه هوش مصنوعی به طور فزاینده ای در سیستم های نظامی و دفاعی مورد استفاده قرار می گیرد، به طوری که «بسیار غیرانس، جنگ انس،» پیامدهای بی شماری را برای سلامت انسان به همراه دارد، زیرا سلاح ها پیچیده تر شده و به کارگیری آنها آسان تر می شود.

این مقاله همچنین به این موضوع می‌پردازد که چگونه هوش مصنوعی ممکن است روزی جایگزین مشاغل بی‌شماری شود، و اشاره می‌کند که بیکاری به شدت با پیامدهای نامطلوب سلامتی مرتبط است.

در نهایت، به سناریوی کابوس‌واری می‌پردازد که در آن هوش مصنوعی آنقدر پیشرفته می‌شود که می‌تواند تهدیدی برای بشریت باشد.

در این مقاله آمده است: «ما اکنون به دنبال ایجاد ماشین‌هایی هستیم که بسیار باهوش‌تر و قدرتمندتر از خودمان هستند. پتانسیل چنین ماشین‌هایی برای به کارگیری این هوش و قدرت – خواه عمداً یا نه – به روش‌هایی که می‌تواند به انسان آسیب برساند یا تحت سلطه قرار دهد، واقعی است و باید در نظر گرفته شود.

در حالی که این مقاله اذعان می کند که هوش مصنوعی کاربردهای بالقوه سودمند زیادی دارد، اما گفت که با پیشرفت سریع این فناوری، نگر، زیادی وجود دارد.

این تیم به این نتیجه رسید که مقررات مؤثر توسعه و استفاده از هوش مصنوعی «برای جلوگیری از آسیب» مورد نیاز است و افزود: «تا زم، که چنین مقررات مؤثری وضع شود، باید یک تعلیق برای توسعه هوش عمومی مصنوعی خود-بهبود برقرار شود».

توصیه های سردبیرانمنبع: https://www.di،altrends.com/computing/health-experts-latest-sound-alarm-ai-development/