دسته‌ها
اخبار

چگونه در Wi-Fi عمومی ایمن بمانیم: 5 نکته که قبل از اتصال باید بدانید


گرفتن-زنی-از-لپ تاپ-ش-در-کافه-پرمشغله-کار می کند

تصویر: گتی/تام ورنر

روش کار ما تغییر کرده است. ظهور کار از راه دور و ،یبی به این م،ی است که بسیاری از متخصصان اداری دیگر همیشه به یک دفتر وابسته نیستند.

در حالی که کار از خانه برای بسیاری از افراد گزینه من،ی است، گاهی اوقات تغییر منظره خوب است – به همین دلیل است که برخی از ما در کافه ها، کافی شاپ ها یا حتی مکان های غیر متعارف مانند قایق یا ون کار می کنیم.

همچنین: چگونه خود را از نتایج جستجوی اینترنتی حذف کنید و هویت خود را به صورت آنلاین پنهان کنید

سپس این احتمال وجود دارد که برای کار – یا به تعطیلات بروید – و می خواهید لپ تاپ یا تلفن هوشمند خود را باز کنید تا با ایمیل ها، رسانه های اجتماعی یا برنامه بانکی خود در حال حرکت، شاید از فرودگاه، چک-این کنید. ، لابی هتل یا محل برگزاری کنفرانس.

وقتی این کار را انجام می‌دهید، احتمالاً فضای عمومی که در آن هستید وای‌فای رایگان برای استفاده همه در دسترس خواهد بود.

این مکان با ارائه Wi-Fi عمومی، مردم را قادر می‌سازد تا از اینترنت استفاده کنند، چیزی که برای مشتریان مفید است و می‌تواند آنها را به ماندن طول،‌تر در مکان‌های عمومی تشویق کند.

اما با وجود مفید بودن، ماهیت شبکه‌های Wi-Fi عمومی به این م،ی است که آنها برای استفاده همه باز هستند – و داده‌های در حال انتقال به اندازه شبکه خانگی یا شرکتی شما امن نیست.

همچنین: بهترین کلیدهای امنیتی که می تو،د ب،ید

اگر مراقب نباشید، نام های ورود، گذرواژه، جزئیات بانکی و سایر اطلاعات شخصی شما ممکن است در معرض خطر قرار گیرند – یا به این دلیل که خود شبکه ناامن است یا یک هکر م،ب خود را در همان شبکه راه اندازی کرده و داده های وارد شده را هدایت می کند. توسط دیگران از طریق کانال هایی که می توانند ببینند.

در اینجا پنج مرحله وجود دارد که می‌تو،د برای کمک به حفظ امنیت داده‌های خود در برابر هکرها و سایر تهدیدات حریم خصوصی در هنگام استفاده از Wi-Fi عمومی انجام دهید.

نحوه استفاده ایمن از وای فای عمومی

شما در یک فرودگاه هستید و به اتصالات Wi-Fi موجود نگاه می‌کنید و چیزی با نام «وای‌فای رایگان فرودگاهی» می‌بینید – درست به نظر می‌رسد؟ فرودگاه جایی است که مردم اغلب باید در اطراف آن منتظر بمانند، بنابراین اتصال تلفن یا لپ‌تاپ به اینترنت – در حالی که از هزینه استفاده از داده‌های شخصی خود جلوگیری می‌کند – معقول به نظر می‌رسد.

همچنین: بهترین مدیران رمز عبور برای همه ورودهای شما

اما چگونه می د،د که واقعاً یک شبکه Wi-Fi است که توسط فرودگاه ارائه شده است؟ ممکن است این شبکه‌ای باشد که توسط یک کلاهبردار راه‌اندازی شده است، به این امید که مردم را بی‌خبر کند — بالا،ه صدها هزار نفر می‌توانند هر روز از یک فرودگاه عبور کنند. اگر حتی ،ری از آنها به یک شبکه Wi-Fi جعلی وارد شوند، این احتمال وجود دارد که کلاهبردار بتواند اطلاعات زیادی را به سرقت ببرد.

و این را می توان با استفاده از دستگاه های نسبتاً ساده و فروشگاهی انجام داد. با ابزارهای من،، هر ،ی که آن شبکه جعلی را اجرا می‌کند، می‌تواند ببیند چه اطلاعاتی وارد شده است، که می‌تواند منجر به سرقت داده‌ها شود. به همین دلیل مهم است که تأیید کنید که شبکه قانونی است.

همچنین: مرورگر امن‌تری می‌خواهید که Tor نباشد؟ مولود را ببینید

اگر با لیست طول، شبکه های وای فای برای اتصال به آن مواجه هستید، انجام این کار گاهی اوقات می تواند دشوار باشد. اما بیشتر فرودگاه ها دارای تابلوهایی هستند که نام وای فای رایگان رسمی آنها را نشان می دهد. مطمئن شوید که دقیقاً به آن نام شبکه متصل هستید. در مورد بسیاری از فضاهای عمومی یا دفاتر هم همینطور است — آنها نام شبکه من، را نمایش می دهند. قبل از اینکه برای عضویت کلیک کنید، به این نکته بسیار توجه کنید.

بسیاری از شبکه‌های وای‌فای عمومی برای ثبت‌نام برای استفاده از آنها به اطلاعاتی از شما نیاز دارند. این داده ها می تواند آدرس ایمیل یا حتی شماره تلفن شما باشد. اگر نمی خواهید این خطر را داشته باشید که شرکت ارائه دهنده Wi-Fi داده های شما را ذخیره کند یا از آنها برای اه، بازاریابی استفاده کند، از یک آدرس ایمیل ثانویه استفاده کنید.

همچنین: آیا شما یک کاربر پرحجم هات اسپات تلفن هستید؟ به جای آن، این روتر نقطه اتصال تلفن همراه را دریافت کنید

برخی از شبکه ها همچنین از شما می خواهند که برای استفاده از Wi-Fi رمز عبور تنظیم کنید. در این صورت، از همان رمز عبوری که برای هیچ حساب دیگری استفاده می کنید استفاده نکنید – به خصوص اگر آن رمز عبور به آدرس ایمیل شما گره خورده باشد. اتخاذ این رویکرد به این م،ی است که اگر گذرواژه‌ها به نحوی فاش شوند، نمی‌توان از آن برای دسترسی به سایر حساب‌های مرتبط با آدرس ایمیل شما استفاده کرد.

همچنین باید مراقب باشید که چه داده‌هایی را در شبکه‌های Wi-Fi عمومی به اشتراک می‌گذارید و در صورت نیاز به انجام هر کاری که شامل اشتراک‌گذاری اطلاعات حساس مانند نام‌های کاربری، رمز عبور و جزئیات بانکی است، باید از استفاده از شبکه‌های عمومی خودداری کنید.

همچنین: چگونه بفهمیم AirTag شما را ردیابی می کند یا خیر

ماهیت Wi-Fi عمومی به این م،ی است که این امکان وجود دارد که فعالیت توسط شخص دیگری مشاهده شود، که به ویژه در صورتی که وب سایت با https ایمن نشده باشد، صادق است. با این حال، فقط به این دلیل که وب سایت دارای https است، ،وماً به م،ای ایمن بودن آن نیست – و باید مراقب اطلاعاتی که وارد می کنید باشید.

اگر زیاد جابجا می‌شوید، می‌تو،د در موقعیت‌های مختلف به شبکه‌های ی،، متصل شوید – برای مثال، در مسیر خود از طریق فرودگاه در هر دو انتهای سفر، یا می‌تو،د از یک کافی‌شاپ زنجیره‌ای بازدید کنید که مکان‌های متعددی دارد. مکان ها

همچنین: پرسش‌های متداول Flipper Zero: «آیا واقعاً می‌تو،د شبکه‌های Wi-Fi را هک کنید؟»

هنگامی که قبلاً به یک شبکه یا ارائه دهنده شبکه متصل شده اید، ممکن است دستگاه شما به طور خودکار دوباره به آن متصل شود. نادیده گرفتن این موضوع آسان است، و ممکن است آن را بدیهی بد،د که شبکه امن است — اما همه چیز می تواند بین بازدیدها تغییر کند.

برای کمک به ایمن ماندن، دستگاه خود را طوری تنظیم کنید که شبکه‌های استفاده شده قبلی را فراموش کند — یا حداقل به آن بگویید به طور خودکار دوباره به آنها متصل نشود. می تو،د انتخاب کنید که دوباره به صورت دستی به شبکه وصل شوید، اما فقط پس از اینکه مطمئن شدید می خواهید به آن وصل شوید.

گاهی اوقات نمی توان از استفاده از Wi-Fi در یک شبکه عمومی اجتناب کرد. اما حتی اگر مطمئن هستید که استفاده از شبکه مشروع و ایمن است، یک مرحله اضافی وجود دارد که می تو،د برای کمک به حفظ امنیت اطلاعات خود بردارید – استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN).

همچنین: بهترین خدمات VPN در حال حاضر

VPN ها دو سرویس کلیدی را برای حفظ خصوصی و ایمن نگه داشتن اطلاعات شما ارائه می دهند. ابتدا داده های شما را رمزگذاری می کنند. این در شبکه‌های Wi-Fi عمومی مفید است زیرا آنها عمدتاً رمزگذاری نشده‌اند. با استفاده از VPN، اپراتور شبکه – یا هر ،ی که سعی دارد به طور م،ب از آن شبکه استفاده کند – دشوار می کند تا ببیند چه اطلاعاتی را ارسال و دریافت می کنید.

دوم، آنها همچنین می‌توانند آدرس IP شما را پنهان کنند و مک، که از نظر جغرافیایی در آن قرار گرفته‌اید را مخفی کنند – این ویژگی برای ،، که به حفظ حریم خصوصی آنلاین نیاز دارند، مهم است.

همچنین: چگونه آدرس IP خود را با VPN تغییر دهید

برای هر ،ی که زیاد سفر می کند یا نیاز به اتصال منظم به Wi-Fi در مکان های عمومی دارد، VPN ابزار مفیدی برای ایمن ماندن آنلاین است. فروشندگان مختلف زیادی وجود دارد و نصب VPN آنها ساده است. هنگامی که می خواهید از VPN استفاده کنید، وارد سیستم می شوید و آن را مانند هر برنامه دیگری اجرا می کنید.

ممکن است وسوسه شوید که با یک سرویس VPN رایگان بروید. با این حال، در حالی که VPN ها قرار است از حریم خصوصی شما محافظت کنند، برخی از خدمات رایگان مجوزهای غیر ضروری را درخواست می کنند یا حتی اطلاعات خود را به طور کامل پنهان نکنید. در حالی که خدمات VPN اشتراکی آن به طور کلی قابل اعتمادتر از نسخه های رایگان هستند، برخی از فروشندگان معتبر VPN گزینه های محدودی رایگان ارائه می دهند.

حتی اگر اقدامات احتیاطی را انجام دهید، اتصال به شبکه Wi-Fi عمومی با خطراتی همراه است. اما یک جایگزین برای اتصال به Wi-Fi عمومی وجود دارد: استفاده از داده های تلفن همراه تلفن هوشمند خود.

همچنین: بهترین دستگاه های هات اسپات (علاوه بر تلفن شما)

اتصال به اینترنت از طریق داده تلفن همراه در تلفن هوشمند شما ایمن تر از استفاده از Wi-Fi عمومی است. و اگر می خواهید لپ تاپ خود را به اینترنت وصل کنید، می تو،د گوشی هوشمند خود را به یک نقطه اتصال Wi-Fi تبدیل کنید و از آن متصل شوید.

این روند با رایج‌تر شدن تلفن‌های هوشمند 5G رو به رشد است و سرعت بسیار بالاتری را نسبت به شبکه‌های Wi-Fi عمومی پربار برای کاربران فراهم می‌کند.

همچنین: اکنون 5 وسیله ضروری برای سفر کاری من

اگر انتخاب می‌کنید با استفاده از هات اسپات وصل شوید، مطمئن شوید که اتصال با یک رمز عبور پیچیده ایمن است، بنابراین هیچ ، دیگری نمی‌تواند به آن دسترسی پیدا کند.

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید: آیا اصلاً نیاز به اتصال دارید؟ شاید هر بازدید از کافی شاپ یا فرودگاه نباید عجله ای برای بازگشت به اینترنت باشد. شاید فقط نشستن با یک قهوه یا یک کتاب، راه بهتری برای صرف چند دقیقه باشد تا عجله برای بررسی مجدد ایمیل خود در یک اتصال تصادفی Wi-Fi.


منبع: https://www.zdnet.com/article/،w-to-stay-safe-on-public-wi-fi-5-tips-you-need-to-know-before-you-connect/#ftag=RSSbaffb68