دسته‌ها
اخبار

چگونه از ChatGPT استفاده کنیم و همچنان فرد خوبی باشیم


اول، مهم است که بد،د این فناوری چگونه کار می کند تا بد،د دقیقاً با آن چه می کنید.

ChatGPT اساساً یک نسخه قدرتمندتر و جذاب‌تر از سیستم متن پیش‌بینی‌کننده در تلفن‌های ما است که با استفاده از اطلاعاتی که از حجم وسیعی از داده‌های حذف شده از وب آموخته است، هنگام تایپ ،، کلماتی را برای تکمیل یک جمله پیشنهاد می‌کند.

همچنین نمی تواند بررسی کند که آیا آنچه می گوید درست است یا خیر.

اگر از چت بات برای کدنویسی یک برنامه استفاده می کنید، به نحوه کامپایل شدن کد در گذشته نگاه می کند. به گفته آقای کریستین، از آنجایی که کد به طور مداوم به روز می شود تا آسیب پذیری های امنیتی را برطرف کند، کدی که با یک ربات چت نوشته می شود ممکن است باگ یا ناامن باشد.

به همین ترتیب، اگر از ChatGPT برای نوشتن مقاله ای در مورد یک کتاب ک،یک استفاده می کنید، این احتمال وجود دارد که ربات استدلال های به ظاهر قابل قبولی بسازد. اما اگر دیگران تجزیه و تحلیل نادرستی از کتاب را در وب منتشر ،د، ممکن است در مقاله شما نیز نمایان شود. اگر مقاله شما در آن زمان به صورت آنلاین پست می شد، در انتشار اطلاعات نادرست نقش داشته اید.

مل، میچل، محقق هوش مصنوعی در موسسه سانتافه گفت: «آنها می توانند ما را فریب دهند تا فکر کنیم بیشتر از خودشان می فهمند و این می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

به عبارت دیگر، ربات مستقل فکر نمی کند. حتی نمی تواند حساب کند.

یک مورد: وقتی از ChatGPT خواستم یک شعر هایکو درباره هوای سرد سانفرانسیسکو بسازد، حیرت زده شدم. خطوطی را با تعداد هجاهای نادرست به بیرون پرتاب کرد:

مه شهر را پوشانده است،

بادهای تند تا استخوان می سوزد،

زمستان در سان فران.

OpenAI، شرکت سازنده ChatGPT، از اظهار نظر برای این ستون خودداری کرد.

به طور مشابه، ابزارهای ویرایش تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی مانند Lensa الگوریتم های خود را با تصاویر موجود در وب آموزش می دهند. خانم میچل گفت، بنابراین، اگر ،ن در زمینه های ، بیشتر ارائه شوند، ماشین ها این تعصب را بازسازی خواهند کرد.


منبع: https://www.nytimes.com/2022/12/21/technology/personaltech/،w-to-use-chatgpt-ethically.html