دسته‌ها
اخبار

چرا چاپگر من آفلاین است؟ (و نحوه دریافت آنلاین)


چاپگر اداری روی میز با شخصی در پس زمینه با استفاده از رایانه.
حافظه Stockp،to/Shutterstock.com

چاپگر شما ممکن است به دلیل فعال بودن حالت آفلاین یا به دلیل اتصال بد، آفلاین باشد. راه اندازی مجدد چاپگر و رایانه و همچنین پاک ، کارهای چاپی، اجرای عیب یاب، راه اندازی مجدد اسپو، و به روز رس، یا نصب مجدد چاپگر می تواند کمک کننده باشد.

چندین دلیل ممکن است که چاپگر شما به صورت آفلاین نمایش داده شود. در بیشتر موارد، مشکل به راحتی قابل حل است، به شرطی که بد،د کجا باید جستجو کنید. در اینجا دلیل آفلاین بودن چاپگر شما و نحوه دریافت آنلاین و چاپ مجدد آن آمده است.

“چاپگر آفلاین” به چه م،است؟

وقتی چاپگر به‌صورت آفلاین نشان داده می‌شود، به این م،ی است که در حال حاضر از طریق کابل یا از طریق شبکه Wi-Fi به رایانه متصل نیست. نمی تواند با رایانه شما ارتباط برقرار کند و نمی تواند داده ها را برای چاپ دریافت کند.

در برخی موارد، این ممکن است به این دلیل باشد که چاپگر از بین رفته است یا یک نقص سخت افزاری داخلی دارد. خوشبختانه، این نوع ش،ت بحر، غیرمعمول است و معمولاً دلیل ساده‌تری برای وضعیت آفلاین وجود دارد.

با انجام اصلاحات در اینجا، می تو،د به سرعت علل رایج آفلاین بودن چاپگر را از بین ببرید. در کمترین زمان ممکن، چاپگر شما صفحاتی را که نیاز دارید تولید می کند.

لیست چاپگرها در ویندوز

چگونه یک چاپگر آفلاین را تعمیر کنیم

مانند هر فرآیند عیب یابی، با ابتدایی ترین مراحل شروع کنید. پیشنهادات ما را به ترتیب دنبال کنید و به سرعت ساده ترین راه حل را برای چاپگر آفلاین پیدا خواهید کرد.

مطمئن شوید که چاپگر در حالت آفلاین نیست

در ویندوز، چاپگر را می توان به صورت دستی در حالت آفلاین قرار داد. اگر چاپگر باشد اشتراک گذاری شده از طریق یک شبکه محلی تغییر این تنظیم مانع از استفاده دیگران از آن می شود.

بررسی اینکه آیا وضعیت چاپگر قبلاً به حالت آفلاین تغییر کرده است ساده است. در ویندوز، صف چاپ را همانطور که توضیح داده شد باز کنید در بالا. روی منوی “Printer” کلیک کنید و مطمئن شوید که “Use Printer Offline” انتخاب نشده است.

منوی چاپگر در صف چاپ

اگر چنین است، آن را بردارید و دوباره چاپ کنید.

پیام های خطا را در چاپگر بررسی کنید

یک چراغ خطای قرمز در چاپگر اداری.
mr.kriangsak kitisak/Shutterstock.com

اگر چاپگر شما دارای صفحه نمایش LCD است، بررسی کنید که آیا پیام های خطا قابل مشاهده است یا خیر. ممکن است نمادهای خطا در کنار، یا به جای آن، صفحه‌ای وجود داشته باشد که می‌تواند به مشکل خاصی اشاره کند.

اگر مطمئن نیستید که کد خطا، نماد یا چراغ به چه م،است، برای اطلاعات به وب سایت سازنده چاپگر مراجعه کنید.

کابل چاپگر یا اتصال بی سیم را بررسی کنید

اگر چاپگر آفلاین مستقیماً به رایانه شما متصل است، بررسی کنید که کابل محکم وصل شده باشد و نشکند. اگر کابل چاپگر ،د شده اما در غیر این صورت کامل به نظر می رسد، همچنان ممکن است در داخل پوشش محافظ بیرونی ش،ته شود.

اگر چیزی اشتباه به نظر می رسد یا اگر محکم به پورت USB چاپگر یا رایانه وصل نمی شود، کابل را تعویض کنید.

اگر چاپگر بی سیم است، مطمئن شوید که این چاپگر بی سیم است به همان شبکه وای فای رایانه متصل است. سعی کنید اتصال بی سیم را با جدا ، آن از شبکه و سپس وصل مجدد دوباره آن را به روز کنید.

اگر اخیراً شبکه ای را که چاپگر به آن متصل است تغییر داده اید، ممکن است لازم باشد تنظیمات Wi-Fi چاپگر را بازنش، کنید. در ا،ر چاپگرهای بی سیم می تو،د با نگه داشتن یک دکمه یا ،یبی از دکمه ها، تنظیمات Wi-Fi را به حالت پیش فرض بازگرد،د. وب سایت سازنده را برای فرآیند صحیح چاپگر خود بررسی کنید.

چاپگر و رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید

توصیه های مورد علاقه برخی از خطوط پشتیب، فنی ممکن است تنبل به نظر برسد، اما خاموش و روشن ، دستگاه می تواند بسیاری از خطاهای ساده از جمله چاپگر آفلاین را برطرف کند.

هم چاپگر و هم کامپیوتر را خاموش کنید. سپس رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید و پس از اتمام بوت شدن رایانه، چاپگر را روشن کنید.

مربوط: چرا راه اندازی مجدد کامپیوتر بسیاری از مشکلات را برطرف می کند؟

پاک ، همه کارها از صف چاپ

کارهای چاپی صف کارهای چاپی هستند که ردیف شده و آماده اجرا هستند. اگر یک کار چاپ ناموفق باشد، می تواند در صف قرار گیرد و از تکمیل کارهای چاپ بعدی جلوگیری کند. این ممکن است گاهی اوقات باعث شود رایانه شما فکر کند که چاپگر متصل نیست.

در ویندوز، می‌تو،د صف چاپ را از نمایشگر وضعیت چاپگر در سینی سیستم مشاهده و پاک کنید. همچنین می‌تو،د تنظیمات > دستگاه‌ها > چاپگرها و اسکنرها را باز کنید، چاپگر خود را انتخاب کنید و روی «Open Queue» کلیک کنید. در هر نقطه از پانل صف چاپ کلیک راست کرده و گزینه Cancel All Do،ents را انتخاب کنید.

گزینه ای برای لغو اسناد در صف چاپ

اگر از Mac استفاده می کنید، روی نماد چاپگر در Dock کلیک کنید و Jobs > My Jobs را انتخاب کنید. سپس می‌تو،د یک کار چاپ را با انتخاب آن و انتخاب «حذف» حذف کنید.

عیب‌یابی چاپگر را اجرا کنید

شاید با توجه به رایج بودن مشکلات چاپگر، ویندوز یک عیب‌یابی چاپگر اختصاصی دارد. می تو،د این را در تنظیمات > به روز رس، و امنیت > عیب یابی در ویندوز 10 پیدا کنید. در ویندوز 11 به تنظیمات > سیستم > عیب یابی > سایر عیب یابی ها بروید.

عیب یاب چاپگر را اجرا کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید هر مشکلی را که کشف می کند برطرف کند. اگر چنین شد، باید به زودی دوباره یک چاپگر آنلاین داشته باشید.

مربوط: چگونه ویندوز را برای شما عیب یابی کنید

اسپو، چاپ را در ویندوز مجدداً راه اندازی کنید

را اسپو، چاپ یک جزء سیستمی است که کارهای چاپی را به طور موقت در حافظه ذخیره می کند. اگر این سرویس کار خود را متوقف کند، می تواند باعث شود که چاپگر به ،وان آفلاین نشان داده شود.

برنامه Services را جستجو کرده و باز کنید. در Local Services، به پایین بروید تا زم، که Print Spooler را در لیست خدمات پیدا کنید. باید در ستون وضعیت به صورت Running نشان داده شود. روی آن کلیک راست کرده و از منوی زمینه گزینه Res، را انتخاب کنید.

سرویس اسپو، چاپ در برنامه خدمات

نرم افزار/نرم افزار چاپگر را به روز کنید

اگر از نرم‌افزار چاپی استفاده می‌کنید که به همراه چاپگر ارائه شده یا بعداً دانلود شده است، مطمئن شوید که به آ،ین نسخه به‌روزرس، شده است.

ممکن است بتو،د از داخل نرم افزار به روز رس، کنید. اگر نه، وب سایت سازنده را برای نصب به روز رس، نرم افزار بررسی کنید. برای کمک به شما برای شروع، در اینجا چندین صفحه دانلود درایور تولیدکنندگان پرینتر محبوب وجود دارد:

در آنجا نیز ممکن است پیدا کنید به روز رس، سیستم عامل در دسترس از سازنده است. Firmware نرم افزار دائمی نصب شده روی یک دستگاه است که به آن امکان می دهد به درستی کار کند. این با نرم افزار چاپ نصب شده بر روی رایانه شما متفاوت است. سفت‌افزار ،اب یا قدیمی در چاپگر شما می‌تواند باعث گیر ، آن در حالت آفلاین شود.

چاپگر را حذف و دوباره نصب کنید

اگر هیچ یک از مراحل قبلی جواب نداد، زمان حذف کامل چاپگر فرا رسیده است. سپس می تو،د آن را به تنظیمات کارخانه بازنش، کنید و دوباره آن را از ابتدا نصب کنید.

در Windows، Settings > Devices > Printers and Scanners را باز کرده و دستگاه را انتخاب کنید. روی «حذف دستگاه» کلیک کنید. اکنون نرم افزار چاپ نصب شده همراه دستگاه را حذف نصب کنید.

در Mac، روی منوی Apple > System Preferences > Printers and Scanners کلیک کنید. چاپگری را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید و روی دکمه منهای کلیک کنید تا حذف شود.

اگر چاپگر شما دارای صفحه نمایش LCD است، معمولاً می تو،د از آن برای رفتن به گزینه تنظیم مجدد استفاده کنید. چاپگرهای بدون نمایشگر باید یک فرآیند جایگزین برای انجام بازنش، کارخانه ای داشته باشند. برای یادگیری روش دقیق چاپگر خود باید وب سایت سازنده را بررسی کنید.

اکنون چاپگر را طوری نصب کنید که گویی نو است، طبق دستورالعمل های سازنده.

مربوط: نحوه اضافه ، چاپگر در ویندوز 11

چاپگر هنوز آفلاین است؟

اگر چاپگر شما پس از انجام تمام رفع‌های اینجا هنوز آفلاین است، ممکن است به این م،ی باشد که مشکل جدی‌تری وجود دارد. دفترچه راهنما را برای مارک و مدل دقیقی که دارید به صورت آنلاین پیدا کنید و مطمئن شوید که هیچ راه حل خاصی برای آن چاپگر وجود ندارد. همچنین می تو،د به صورت آنلاین جستجو کنید تا ببینید آیا شخص دیگری با مدل شما چنین مشکلی را تجربه کرده است یا خیر.

اگر حتی آن هم نتوانست پاسخی ارائه کند، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد یک چاپگر جدید ب،
منبع: https://www.،wtogeek.com/833160/why-is-my-printer-offline-and-،w-to-get-it-online/