دسته‌ها
اخبار

پیگیری مشکلات صنایع در داخل و خارج از استان مرکزی | brassonline

پیگیری مشکلات صنایع در داخل و خارج از استان مرکزی | brassonline

فرش، قالی و قالیچه صنایع دستی اصلی استان هستند که در گذشته‌ای نه چندان دور صادرات اصلی استان را تشکیل می‌داده‌اند. علاوه‌بر اینها گیوه که نوعی پاپوش دست‌دوز تولید شده از نخ‌های قالی است، از جمله صنایع دستی در خور توجه این استان است که در سنجان و وفس تولید می‌شود. منبت‌کاری مردمان سمقاور شهرستان کمیجان شهرت زیادی در ایران و استان دارد. خاستگاه هنر تفرشی دوزی از نامش پیداست.

  • «عملیات اجرایی طرح توسعه نیروگاه شازند آغاز می‌شود».
  • ميزان توليد آن در حال حاضر 1200 حلقه در روز بازار فولاد و آهن آسیا است.
  • نخستین تلاش برای تهیه آب سنگین در ایران در سال ۱۳۶۳ به‌طور آزمایشگاهی و با استفاده از روش الکترولیز انجام شد، اما تلاش‌ها در این زمینه نتیجه‌ای در‌برنداشت.
  • این اولین گزارشی بود که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پس از ریاست‌جمهوری حسن روحانی منتشر کرد.
  • بافت گیوه در استان مرکزی از زمان قاجاریه مرسوم بوده است.
  • اين كارخانه در سال 1346 در سه كيلومترى اراك تأسيس شده است و كاركنان آن بيش از 3000 نفرند.

اگرچه آوازه استان مرکزی بیشتر بخاطر صنعت، کشاورزی و تربیت مشاهیر و نخبگان فکری است اما در حوزه ارتباطات نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. در لا به لای اوراق مطبوعاتی به‌جای مانده در استان مرکزی ناگفته‌های متعدد تاریخی و نحوه زیست اجتماعی، ویژگی‌های رفتاری و مشی سیاسی و فرهنگی این مرز و بوم نهفته و نقش و جایگاه استان مرکزی در رشد دایره علوم ارتباطی و مستندسازی وقایع برجسته است. گشتی در آثار و اسناد مطبوعاتی استان مرکزی این واقعیت را مشخص می‌کند که این خطه نقش بسزایی را در تربیت اندیشمندان قلم به‌دست، صاحبان اندیشه و فعالان عرصه نویسندگی و روشنفکری داشته و این مهم تا به امروز با چرخه‌ای از فعالیت‌های مطبوعاتی ادامه دارد. مطبوعات به‌عنوان رکن چهارم دموکراسی و از ابزار‌های مهم توسعه مطرح شده است و پیشتازی استان مرکزی در این عرصه و در شرایطی که کمترین امکانات چاپ و نشر در کشور موجود بوده، نشان از بالندگی فکری و توانمندی ساکنان این خطه دارد. براساس مدارک موجود، نخستین مجله‌ای که در اراک انتشار یافت، نشریه “اتفاق” بود که به‌مدیریت میرزا حبیب‌الله‌خان طاهری عکاس‌باشی رئیس انجمن دموکرات عراق (اراک) با طبع ژلاتینی به‌صورت هفتگی در اختیار مردم گذاشته می‌شد. از این جریده که ارگان انجمن دموکرات عراق (اراک) بود، نمونه‌ای که بتوان خط مشی سیاسی آن را معلوم کرد در دسترس نیست.

صادرات تولیدات لرستان از جمله صنایع‌دستی اولویت ما است

وجود كارخانه‏هاى صنعتى بزرگ و كوچك در استان مركزى، اين استان را به يكى از قطبهاى مهم صنعتى كشور تبديل كرده است. پیشنهاد ما دریافت عضویت ویژه سامانه صبا می باشد که با کلیک بر روی آن می توانید از مزایای آن مطلع شوید. با دعوت از دوستان خود می توانید امتیاز بگیرید و به دوستانتان در ایجاد ارتباطات کاری و صنعتی کمک کنید. برای استفاده از این ویژگی لازم است وارد حساب کاربری خود در «ای استخدام» شوید.

منتخب اخبار استان مرکزی

بافت گیوه در استان مرکزی از زمان قاجاریه مرسوم بوده است. شرکت کاردوک به صاحبان مشاغل و کارآفرینان در تمامی مراحل انجام پروژه خدمات ارائه می‌دهد. شما می‌توانید در زمینه های زیر با کارشناسان تماس گرفته و راهنمایی لازم را دریافت کنید. اين كارخانه در شهر صنعتى كاوه، در ده كيلومترى ساوه واقع شده و از سال 1363 رسما شروع به كار كرده است. توليد آن انواع مختلف تاير كاميون، سوارى و وانت است.

ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1399 کل کشور

وجود دستگاه‏ها و ماشين آلات پيشرفته نيمه اتوماتيك و اتوماتيك در كارخانه‏هاى اين شركت باعث توجه هر چه بيشتر صنايع كشور به واگذارى پروژه‏هاى بزرگ ملى به آذر آب شده است. اين كارخانه در سال 1346 در سه كيلومترى اراك تأسيس شده است و كاركنان آن بيش از 3000 نفرند. نسبت به گذشته در وضعیت مناسبی قرار دارد و امیدواریم شاهد رونق این صنعت در سال آینده باشیم‌.