دسته‌ها
اخبار

ویندوز 11 راهی آسان‌تر برای دیدن همه رمزهای عبور ذخیره‌شده شبکه Wi-Fi شما می‌شود


این شرکت در خود فاش می کند که مایکروسافت در حال کار بر روی روشی ساده تر برای مشاهده رمزهای عبور ذخیره شده Wi-Fi شما در ویندوز است آ،ین پست وبلاگ. این ویژگی جدید در یک ساخت پیش‌نمایش Insider جدید که در کانال Dev منتشر شده است، ارائه می‌شود.

با بیلد جدید (23466) ویندوز 11، اکنون می تو،د کلیدهای SSID ذخیره شده را به صورت متنی ساده با رفتن به تنظیمات > شبکه و اینترنت > Wi-Fi و سپس رفتن به شبکه های شناخته شده را مدیریت کنید. سپس، می تو،د یک SSID ذخیره شده را انتخاب کرده و کلیک کنید مشاهده کلید امنیتی Wi-Fi. و بس.

بخش جدید «نمایش کلید امنیتی Wi-Fi» هنگام مشاهده هر شبکه شناخته شده در تنظیمات ویندوز 11.
تصویر: مایکروسافت

در حال حاضر، رمز وای فای شبکه فعلی که ویندوز 11 رایانه شخصی شما به آن متصل است، در ویژگی های دستگاه بی سیم مدفون است که با علامت زدن کادر «نمایش کاراکترها» در داخل برگه امنیتی آنجا قابل مشاهده است. و اگر به دلایلی می‌خواهید رمزهای عبور ذخیره‌شده وای‌فای دیگر را ببینید، باید به خط فرمان و نحوه استفاده از دستور netsh برای یافتن آنچه نیاز دارید، در گوگل جستجو کنید.

این تغییر در زم، که واقعاً به رمز عبور Wi-Fi نیاز دارید و یا نمی‌خواهید پشت روتر را بررسی کنید یا برگه تصادفی کاغذی را که روی آن نوشته‌اید پیدا کنید، بسیار آسان‌تر می‌شود. در مقایسه، macOS اپل توانایی دیدن رمز عبور ذخیره شده Wi-Fi در macOS را برای بیش از یک دهه در برنامه Keychain Access داشته است، اگرچه اپل تنها با راه اندازی iOS 16 دسترسی آسان به کلیدهای Wi-Fi را در آیفون شما اضافه کرد. سال گذشته


منبع: https://www.theverge.com/2023/5/24/23736197/microsoft-windows-11-wifi-p،words-insider-preview