دسته‌ها
اخبار

والکس خرید بیت کوین، فروش بیت‌ کوین، خرید و فروش بیت کوین و ارزهای دیجیتال-تکنولوژِی جهانی

بستر و نگرانی های مورد نظر نقش مهمی در پذیرش و اتخاذ تکنولوژی ایفا می کند. کارآفرینان همچنین در ساخت محصولات جدید خود از تکنولوژی جدید برای ایجاد تغییر اجتماعی استفاده می کنند. هرشیر هاندی، یک فارغ التحصیل از موسسه ی تکنولوژی هندوستان در حال بوجود آوردن این تغییر به وسیله ی فروش و خدمات دهی و حمایت مالی از انرژی پاک و قابل فرآوری می باشد که باعث بهبود کیفیت زندگی می گردد. در نتیجه کشاورزان با رشد دادن سبزیجات بدون در نظر گرفتن فصل مقدار دریافتی بیشتری خواهند داشت. دکتر بریج کوتاری فوق خود را در فیزیک از موسسه یتکنولوژی هندوستان گرفته است.

  • شیائومی 12T یکی از گوشی‌های جدید این شرکت محسوب می‌شود که وارد بازار ایران هم شده و طی همین مدت کوتاه توانسته سروصدای زیادی راه بیندازد.
  • نظر شما چیست؟ آیا استفاده از فکر هم یک تکنولوژی است؟‌ یا فکر کردن مهارت می‌خواهد یا فنِ خاصی تا آن را یاد بگیریم؟ بهتر است در ادامه ببینیم چگونه تخیلِ انسان‌ها می‌تواند به واقعیت نزدیک شود.
  • چه باور کنید چه نه، آینده جهان با تکنولوژی‌های جدید دگرگون خواهد شد.
  • یکی از کاربردهای جذاب این دو تکنولوژی در متاورس یا دنیایی است که در آینده توسعه زیادی پیدا می‌کند.
  • مثلاً بازی ای مثل «کندی کراش» فقط باعث ترشح دوپامین می‎شود، یک تکنولوژی ناسالم به حساب نمی‎آید، اما باز هم باید مواظب بود و برای استفاده از آن محدودیت ها و مرزهایی قائل شد.
  • هواپیماهای هوشمند که یا از راه‌دور و یا به صورت خودکار کنترل و خلبانی می‌شوند، چهره عملیات نظامی را تغییر داده‌اند.

وقتی مدیریت استفاده از تکنولوژی را بلد باشیم، می توانیم مدیتیشن کنیم، می توانیم مهارت های بسیار بیشتری یاد بگیریم و می توانیم هر سال بیشتر کتاب بخوانیم. وقتی استفاده از تکنولوژی محدود شود، می توانیم بین 8 تا 9 ساعت در شبانه روز خواب با کیفیت و عمیق را تجربه کنیم. مثلاً این محدودیت ها میتواند بستن شبکه های اجتماعی باشد، می تواند پاک کردن اپ ها از روی گوشی باشد یا تعیین ساعاتی برای استفاده از آنها (و البته عمل کردن به آن!). مثلا اشکالی ندارد اگر به صفحه اینستاگرام‎مان نگاهی بیندازیم یا کمی بازی ویدئویی انجام بدهیم. یکی زیاده روی در ترشح این هورمون ها ، یکی اعتیاد آور بودنشان و دیگری عدم تعادل بین ترشح هورمون ها. همین طور افراد ذهن اگاه و کسانی که قدردانی و شکرگزاری بلدند، این ماده را بیشتر ترشح می کنند.

از لباس های هوشمند تا ساخت انسان فرامرزی، آینده تکنولوژی به همه جا نفوذ خواهد کرد

تکنولوژی جدید یعنی واقعی شدن تمام رویاهایی که تا قبل از این تنها یک خیال شیرین بوده است. چه باور کنید چه نه، آینده جهان با تکنولوژی‌های جدید دگرگون خواهد شد. همه ما در کودکی رویای سفر به مریخ با یک سفینه فضایی را داشتیم؛ یا اینکه با ضربه یک چوب جادویی همه آرزوهایمان را برآورده کنیم. عجیب نیست که چوب جادویی هم یک روز به همه رویاهایمان جامه عمل بپوشاند.

انتقال ، جذب و تطبیق تکنولوژی

وقتی تکنولوژی با واژه دیگری ترکیب می شود، مثلا تکنولوژی پزشکی یا تکنولوژی فضایی، به وضعیت دانش و ابزار آن زمینه اشاره می کند. “تکنولوژی های پیشرو” به تکنولوژی های سطح بالایی اشاره دارد که در هر زمینه ای در اختیار بشریت قرار دارد. کسب‌وکارها تشویق می‌شوند تا مطالعه فناوری بلاک چین را آغاز کنند، زیرا انتظار می‌رود فرصت‌های تجاری قابل توجهی ایجاد کند. Statistaگزارش می‌دهد که پیش بینی می‌شود فناوری بلاک چین جهانی تا سال 2023 به بیش از 23.3 میلیارد دلار افزایش یابد.

رومی های باستان نیز توالت های عمومی بسیاری داشتند که به داخل یک سیستم فاصلاب جامع تخلیه می شدند. فاضلاب اصلی در رم، Cloaca Maxima نام داشت که ساخت آن ۶ قرن قبل از میلاد مسیح شروع شد و هنوز نیز مورد استفاده قرار می گیرد. قدیمی ترین راه های ساخته شده، خیابان های سنگفرش شده شهر اور و جاده های چوبی که از باتلاق های Glastonbury انگلستان عبور می کردند هستند که هر دو به چهار هزار سال قبل از میلاد باز می گردند.

استفاده از AI می‌تواند امنیت سایبری را قادر سازد تا خطرات را شناسایی کرده و رفتارهای مجرمان سایبری را بیاموزد، بنابراین از حملات آینده جلوگیری می‌کند. همچنین می‌تواند به کاهش زمان لازم برای انجام وظایف روزانه متخصصان امنیت سایبری کمک کند. مأموریت‌های جستجو و نجات، اطفا حریق و حمل و نقل، رساندن سریع دارو به به بیماران، جابه‌جایی نمونه‌های بیماران به بیمارستان‌ها و … توسط تکنولوژی پهپاد رنگ واقعیت می‌گیرند. البته بهتر است خودتان را برای تاکسی‌ها واتومبیل های خودران هم در آینده نزدیک آماده کنید. این فناوری به ماشین‌ها این امکان را میدهد تا جهان پیرامون خود را به صورت بصری تفسیر کنند.