دسته‌ها
اخبار

هیاهوی زیادی در مورد هوش مصنوعی مولد: پول، پتانسیل، مشکلات


در تاریخ 11 تا 12 ژوئیه به مدیران ارشد در سانفرانسیسکو بپیوندید تا بشنوید که چگونه رهبران سرمایه‌گذاری‌های هوش مصنوعی را برای موفقیت ادغام و بهینه می‌کنند.. بیشتر بد،د


VCها بر سر شرکت‌های مولد هوش مصنوعی سرازیر می‌شوند و با وجود شرایط اقتصادی کنونی، دسته چک‌های خود را برای دورهای مالی بسیار بزرگ باز می‌کنند. به ،وان مثال، در نیمه آ، سال 2022، تنها در ایالات متحده، جاسپر در حالی که 125 میلیون دلار بودجه سریال A را جمع آوری کرد هوش مصنوعی پایداری یک دور 100 میلیون دلاری را تضمین کرد.

برای در نظر گرفتن این موضوع، گزارش تامین مالی سرمایه گذاری کولی در سه ماهه سوم نشان داد که ارزش گذاری قبل از پول برای معاملات سری A به طور کلی کاهش یافته است – 58 میلیون دلار در ژوئن به 45 میلیون دلار در سپتامبر (کمترین رقم از جولای 2021). بنابراین دیدن چنین دورهای سری A در شرکت های مولد هوش مصنوعی بسیار قابل توجه است.

و سپس وجود دارد سرمایه گذاری چند ساله مایکروسافت در OpenAI، شایعه شده است که 10 میلیارد دلار است، زیرا ChatGPT برای قدرت موتور جستجوی Bing یکپارچه شده است. گفته می‌شود که شرکت‌هایی مانند آلفابت و انویدیا نیز در حال بررسی سرمایه‌گذاری‌های جدید در هوش مصنوعی هستند.

بخشی از استدلال پشت این حرکت در اخیر توضیح داده شد پست وبلاگ A16Z توسط مت بورنشتاین، Guido Appenzeller، و مارتین ازدواج کرد. همانطور که آنها نوشتند، “مدل هایی مانند Stable Diffusion و ChatGPT در حال ثبت رکوردهای تاریخی برای رشد کاربر هستند و چندین برنامه کمتر از یک سال پس از راه اندازی به درآمد سالانه 100 میلیون دلاری رسیده اند. مقایسه های کنار هم مدل های هوش مصنوعی را نشان می دهد عملکرد بهتر از انسان ها در برخی کارها با چندین مرتبه بزرگی.” به زبان ساده تر، هوش مصنوعی مولد می تواند تجارت بزرگی باشد.

رویداد

تبدیل 2023

در 11 تا 12 جولای در سانفرانسیسکو به ما بپیوندید، جایی که مدیران ارشد نحوه ادغام و بهینه سازی سرمایه گذاری های هوش مصنوعی برای موفقیت و اجتناب از دام های رایج را به اشتراک می گذارند.

اکنون ثبت نام کنید

هوش مصنوعی مولد نیز در سطح جه،، به ویژه در منطقه APAC، کشش قابل توجهی را شاهد است. در واقع، آسیا اقیانوسیه است پیش بینی می شود رشد کند حتی سریعتر از ایالات متحده، با CAGR بیش از 35٪ از 2022-2028. بازار با ابتکارات مهم ،تی و همچنین پذیرش گسترده برنامه های کاربردی مبتنی بر هوش مصنوعی هدایت می شود. این امر باعث افزایش بیشتر نوآوری و تقاضا برای پیشنهادات جدید در سراسر جهان خواهد شد، زیرا ما بیشتر از تخیل جلوگیری می کنیم تا تکنولوژی.

اما فقط فناوران در مورد هوش مصنوعی مولد هیجان زده نیستند. مردم روزمره نیز مجذوب خود می شوند. از ک،‌های مدرسه گرفته تا باشگاه‌های ورزشی محلی و مهم،‌های شام، مردم با بازی با ChatGPT یا ایجاد تصاویر با هوش مصنوعی لنز، هوش مصنوعی مولد را وارد جریان اصلی می‌کنند.

در واقع، Lensa AI، یک اپلیکیشن پولی، در بین مصرف‌کنندگان جذابیت زیادی دارد. هوش مصنوعی لنز در سال 2022 16.2 میلیون دلار درآمد داشته است که تنها در دسامبر 2022، 8 میلیون دلار درآمد داشته است. این برنامه بیش از 25 میلیون بار با 1.1 میلیون کاربر فعال در آغاز دسامبر 2022 دانلود شده است. اعداد ChatGTP احتمالاً با محصول پولی آن حتی چشمگیرتر خواهد بود. به هر حال، ChatGPT در عرض یک هفته پس از راه‌اندازی از مرز 1 میلیون کاربر عبور کرد و همچنان کاربران را مجذوب خود می‌کند و به سرعت محبوبیت پیدا می‌کند.

بنابراین همه اینها به چه م،است و هوش مصنوعی مولد به کجا می رود؟

سازندگان جدید

از جمله پرکارترین موارد استفاده از هوش مصنوعی مولد، تولید محتوا و سرگرمی است. مردم از دیدن آنچه که می توانند به یک مدل هوش مصنوعی دستور دهند تا کنار هم بچینند – چه با متن، صدا، تصاویر ایستا یا حتی ویدیو – که می توانند با دوستان، خانواده یا به طور کلی جهان به اشتراک گذاشته شوند، خوشحال می شوند. پتانسیل ساخت نژادهای جدید از آواتارها می تواند به ویژه فریبنده باشد اگر متاورس به پتانسیل خود برسد. دنیای جدیدی در حال باز شدن است.

به ،وان مثال، هوش مصنوعی مولد می تواند به افرادی که هیچ مهارت یا تخصص مرتبطی ندارند، کمک کند تا از آنها استفاده کنند یا هنر خلق کنند. پیش از این، طرح‌هایی مانند طرح‌هایی که اکنون توسط افراد غیر حرفه‌ای ایجاد شده‌اند، به مهارت‌هایی مانند مدیریت Unity 3D، Unreal Engine، ابزارهای Adobe creator و غیره نیاز داشتند. حتی محدودترین مجموعه ها نیز نیازمند نوع خاصی از دانش عمیق، آموزش یا تج،ات ویژه بودند.

امروز، ما در عصری زندگی می‌کنیم که همه خالق هستند، اما همه مهارت‌های لازم برای ساخت یک اثر هنری عالی را ندارند. هوش مصنوعی مولد زمین بازی را ی،ان کرده و هنر را دموکراتیک می کند.

نه تنها افراد از هوش مصنوعی مولد برای ساخت آثار بصری یا تولید محتوا، مانند یک اسکریپت یا پست وبلاگ استفاده می کنند. همچنین پیشرفت‌هایی وجود دارد که امکان گردآوری چندین مؤلفه را فراهم می‌کند، مانند آواتارهایی که می‌توانند در ویدیوها یا چت استفاده شوند.

چرا چنین چیزی فراتر از سرگرمی برای نشان دادن دوستان یا روشی متفاوت برای ایجاد یک پروژه مدرسه مهم است؟ هوش مصنوعی مولد می تواند بسیار بزرگتر از این باشد! در واقع به افراد در هر سنی و در هر زمینه ای کمک می کند تا تخیل خود را وارد دنیای واقعی کنند.

با این حال، اگر به دنبال موارد «پول کلان» هستیم، به این فکر کنید که چه زم، یک کارگردان بازیگر سعی می‌کند بازیگر من،ی را برای یک نقش سینمایی در نظر بگیرد یا ،ی ایده‌ای برای ویدیوی YouTube دارد که پتانسیل دریافت میلیون‌ها بازدید را دارد. اکنون می توان با استفاده از ابزار آواتاری که می تواند احساسات را نشان دهد، لحن و بیان صدا را تغییر دهد، یک بازیگر “ایده آل” تولید کرد (به ایجاد هویت های صوتی که در این دنیا وجود ندارد یا استفاده از یک صدای مجاز و متمایز مانند هومر فکر کنید. سیم، یا جیمز ارل جونز)، و خیلی چیزهای دیگر – همه قبل از جستجوی یک بازیگر انس،.

چنین موردی با شناسایی ویژگی های من، و آزمایش چشم انداز قبل از پیشرفت پروژه، ریسک را حذف می کند و در زمان صرفه جویی می کند. بسیار دقیق تر و کارآمدتر است. آنها می توانند ببینند که چه چیزی کار می کند – و چه چیزی کار نمی کند. در نهایت، تصمیم گیری درست از همان ابتدا می تواند بسته به محدوده پروژه، تا چند میلیون دلار صرفه جویی کند.

معایب هوش مصنوعی مولد

اما مانند هر فناوری جدید یا در حال توسعه، مشکلاتی نیز وجود داشته است. از یک طرف، این احتمال وجود دارد که شباهت و دیدگاه های یک فرد مورد سوء استفاده یا سوء تعبیر قرار گیرد. خوشبختانه، راه‌حل‌های فنی پیچیده به سرعت در حال توسعه هستند تا از سوء استفاده‌ها جلوگیری کنند. اگر فردی یک آواتار بسازد و به موضوع حساسی بپردازد، می‌توان از یک الگوریتم فیلتر مبتنی بر مثال استفاده کرد، که منجر به این می‌شود که یک سیستم هوش مصنوعی بفهمد آواتار او واقعاً چه می‌گوید یا چگونه پاسخ می‌دهد. این قابلیت‌ها بسیار فراتر از الگوریتم‌های فیلتر سنتی است که فقط مواردی مانند فحش دادن را رد می‌کنند.

ابزارهای ایجاد می توانند سیستم هوش مصنوعی را با نمونه ای از یک موضوع یا مقاله سیاسی ارائه دهند و کاربر می تواند بازخورد (خوب یا بد) ارائه دهد. بر اساس آن بازخورد، آواتار می داند چه چیزی را بگوید یا چه چیزی را نگوید (جزئیات رویکرد را می توان در مقاله تحقیقاتی یافت چارچوب تشخیص محتوای تعریف شده توسط کاربر).

به طور مشابه، OpenAI اخیراً یک ابزار تشخیص برای تمایز نوشتن هوش مصنوعی از نوشته‌هایی که توسط انسان انجام می‌شود منتشر کرد. یک کلمه احتیاط این است که هنوز 100٪ قابل اعتماد نیست. اشتباهات همچنان رایج هستند، زیرا این منطقه بسیار جدید است، اما پیشرفت در حال انجام است. اجماع اجتماعی و اخلاقیات در مورد استفاده از چنین فناوری‌هایی اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کنند، زیرا مسائل پیچیده کپی رایت، IP و سرقت ادبی همچنان در حال ظهور هستند، با پذیرش بیشتر و موارد استفاده جدید روزانه ظاهر می‌شوند.

هنرمندان، نویسندگان و دیگر خلاقان درباره اینکه چگونه هوش مصنوعی مولد نوعی تقلب است، صحبت کرده اند که ارزش هنر واقعی را بی ارزش می کند. دعاوی جدید از طریق دادگاه ها در حال انجام است. یکی از شکایت‌های اخیر علیه Stability AI، استارت‌آپ تولیدکننده تصویر Midjourney و گا،ی آنلاین DeviantArt که توسط سه هنرمند شاغل ارائه شده، ادعا می‌کند که تولیدکننده‌های تصویر هوش مصنوعی چیزی بیش از «ابزارهای کلاژ قرن بیست و یکمی نیستند که حقوق میلیون‌ها هنرمند را نقض می‌کنند».

شکایت دیگری که توسط Getty Images ارائه شده است مربوط به کپی ، تصاویر بدون مجوز و نقض مالکیت م،وی است. کت و شلوارها دو موضوع کلیدی را در رابطه با هوش مصنوعی مولد برجسته می کنند.

اول، تعریف هنر. چه چیزی هنر را تشکیل می دهد؟ چه ،ی تصمیم می گیرد که چیست و چگونه باید ایجاد شود؟ خلاقیت های مولد جدید هوش مصنوعی هنوز محصول ذهن و تجربه افراد هستند. آنها هنوز هم عباراتی هستند که برای برانگیختن احساسات و واکنش های مختلف در نظر گرفته شده اند. به سادگی روش تغییر می کند. هنرمند به جای خلق ، با قلم مو، با پرسش ها و دستورات خلق می کند.

دوم: چه ،ی در محصولی که توسط هوش مصنوعی مولد ایجاد شده است، مالک چیست؟ این کمی ،بنده است، اما هنوز فضای امن زیادی وجود دارد. می توان از تصاویر، صداها، متن و غیره که دارای مجوز من، و/یا استناد هستند استفاده کرد و همچنین در حوزه عمومی کار کرد. علاوه بر این، هوش مصنوعی مولد می‌تواند از ویژگی‌های چاپ صدا، حالات چهره و غیره استفاده کند تا چیزی بسازد که وجود ندارد – و هرگز وجود نداشته است – در دنیای واقعی.

در آینده، انتظار داشته باشید که معاملات مجوزهای بسیار بیشتری را مشاهده کنید که منع، کننده دنیای در حال تغییری است که هوش مصنوعی مولد را در خود جای داده است، و همچنین قو،ن مربوط به مالکیت م،وی و کپی رایت را تغییر می دهد. این امر اجتناب ناپذیر است زیرا هوش مصنوعی مولد شروع به کار می کند.

هوش مصنوعی مولد تازه شروع شده است و هنوز چیزهای زیادی برای کشف وجود دارد. این پتانسیل برای باز ، یک جهان خلاق کاملاً جدید وجود دارد، اما تنها در صورتی که سؤالات درست بپرسیم و دستورات درست را در خلقت بدهیم. همانطور که سیستم های هوش مصنوعی هوشمندتر می شوند، افرادی که از آنها استفاده می کنند نیز هوشمندتر می شوند. و با ابزار من،، نتایج همه ما را شگفت زده خواهد کرد.

Taesu Kim مدیر عامل Neosapience است.

DataDecisionMakers

به انجمن VentureBeat خوش آمدید!

DataDecisionMakers جایی است که کارشناسان، از جمله افراد فنی که کار داده را انجام می دهند، می توانند بینش ها و نوآوری های مرتبط با داده را به اشتراک بگذارند.

اگر می‌خواهید درباره ایده‌های پیشرفته و اطلاعات به‌روز، بهترین شیوه‌ها و آینده فناوری داده و داده مطالعه کنید، به ما در DataDecisionMakers بپیوندید.

شما حتی ممکن است در نظر داشته باشید که مقاله ای از خودتان ارائه دهید!

از DataDecisionMakers بیشتر بخو،د


منبع: https://venturebeat.com/ai/much-ado-about-generative-ai-the-money-the-،ential-the-pitfalls/