دسته‌ها
اخبار

هوش مصنوعی می تواند شغل رستوران شما را بدزدد. در اینجا چگونگی آن است


پیشخدمت دوستانه در حال کشیدن کارت بانکی روی ترمینال pos در رستوران

گتی ایماژ/iStockp،to

در حالی که دنیای هنر را متحول می کند، فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی در صنعت دیگری نیز در حال گسترش است: فست فود. فناوری مجهز به هوش مصنوعی مدتی است که برای بهبود تجربه مشتری و نظارت بر هزینه های داخلی در رستوران ها استفاده می شود. اکنون، ربات‌های صوتی مجهز به هوش مصنوعی سفارشات شما را ارسال می‌کنند.

شرکت مادر Taco Bell Yum Brands اخیراً به اشتراک گذاشت که در حال آزمایش یک ربات مکالمه مبتنی بر هوش مصنوعی است که سفارشات را در مسیر رانندگی دریافت می کند. ربات صوتی هوش مصنوعی می تواند به زنجیره کمک کند “به طور بالقوه سفارش دهی را خودکار کند.” مطابق با بیزینس اینسایدر.

در همین حال، اوایل امسال، پوپیس و نان پانرا همکاری با OpenCity را آغاز کرد، استارت آپی که یک دستیار صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی را تبلیغ می کند. نام آن Tori است و ادعا می کند که به بهبود دقت سفارش، کاهش زمان انتظار غذا و افزایش فروش غذا کمک می کند.

همچنین: آیا غذای پخته شده توسط ربات را میخورید؟ ممکن است به زودی مجبور شوید

طبق یک مکان Po،s که از Tori استفاده می کند، فروش نوشیدنی 150٪ افزایش یافته است، زیرا Tori آیتم های منوی پر حاشیه را به مشتریان ارائه می دهد. صاحبان رستوران ها Tori را با سیستم POS یا کیوسک رستوران خود همگام می کنند و نیازی به کارمند برای گرفتن و سفارش دادن ندارند.

سپس مشتری به سمت پنجره می رود و سفارش خود را دریافت می کند که طبق گفته OpenCity 100٪ موارد صحیح است.

ربات‌های صوتی مجهز به هوش مصنوعی مانند Tori به سایر فناوری‌های مورد استفاده در رستوران‌های خدمات سریع خواهند پیوست. توری یک «کارمند» جلوی خانه است، اما سایر کارگران رستوران روباتیک غذا می پزند، تمیز می کنند و غذا سرو می کنند.

رباتیک و هوش مصنوعی در صنایع غذایی نتیجه مستقیم کمبود نیروی کار فلج کننده است، همانطور که رستوران ها در سراسر کشور صدها هزار کارمند کمتر از دو سال پیشبه گفته و، کار ایالات متحده.

از دیگر کاربردهای هوش مصنوعی در صنعت رستوران‌داری می‌توان به استفاده از دید مبتنی بر هوش مصنوعی برای نظارت بر کارایی رانندگی اشاره کرد. شرکت ها دوست دارند شفافیت خدمات خود را برای کمک به رستوران ها برای کاهش درآمد از دست رفته به دلیل ،وج مشتریان از رانندگی به دلیل زمان انتظار طول، ارائه می دهند.

شرکت‌هایی مانند استاربا، ارزش پولی استفاده از هوش مصنوعی را سال‌ها پیش زم، که اپلیکیشن موبایل خود را در سال 2011 راه‌اندازی کرد، درک ،د. با رشد برنامه، استاربا، یکپارچه شد. Deep Brew، سیستم مدیریت مبتنی بر هوش مصنوعی آن که توصیه های مشتری را شخصی می کند، وظایف وقت گیر را برای کارمندان حذف می کند و داده ها را برای کمک به ایجاد محصولات جدید جمع آوری می کند.

همچنین: سرآشپزهای ربات و گوشت قارچ: چشم انداز Chi،le برای آینده فست فود

هوش مصنوعی همچنین می تواند به رستوران ها در کاهش ضایعات کمک کند، که به کاهش هزینه های غذا و بار ضایعات غذا بر روی محیط زیست کمک می کند. شرکت‌هایی مانند Winnow نرم‌افزار مجهز به هوش مصنوعی را برای کمک به رستوران‌ها ارائه می‌کنند تا ضایعات غذایی خود را کاهش دهند.

آنها یک ابزار آشپزخانه به نام Winnow Vision، که نظارت می کند چه غذایی در سطل ، ریخته می شود و به طور خودکار آن داده ها را جمع آوری می کند. از این داده‌ها برای اطلاع کارکنان آشپزخانه از میزان هدر رفتن مواد غذایی در طول روز استفاده می‌کند. و در نهایت، این شرکت می گوید Winnow Vision به اتوماسیون کامل دست خواهد یافت و ضایعات مواد غذایی را تا 70 درصد کاهش می دهد.

رباتیک و هوش مصنوعی به طور فزاینده ای در صنعت غذا و نوشیدنی ادغام می شوند، بیش از آنچه بیشتر مردم از آن آگاه هستند. و اگرچه این ابزارها به مشکلات واقعی کمک می کنند، اما ممکن است مربوط به این باشد که چگونه به راحتی می توانند جایگزین کارگران انس، شوند.


منبع: https://www.zdnet.com/article/artificial-intelligence-could-steal-your-restaurant-job-heres-،w/#ftag=RSSbaffb68